Bingöl'ün yüzen adaları sonbaharda ayrı güzel

Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan ve önemli bir tabiat olayına sahne olan yüzen adaları, bu yıl 30 bin kişi ziyaret ederken, sonbaharda ayrı bir güzellik ortaya çıktı.

Solhan ilçesine bağlı Hazarşah Köyü Aksakal mezrasında bulunan ve önemli bir tabiat olayına sahne olan yüzen adalarda, sonbaharın gelmesiyle birlikte ağaçlar yaprak dökmeye başladı. Şu ana kadar üzerinde ağaç yetişen birbirinden ve zeminden bağımsız üç adacığıyla eşi benzeri görülmeyen yüzen adalar, bu yılın ilk 10 ayında 30 bin ziyaretçi ağırladı. Geçtiğimiz yıl 20 bin kişinin ziyaret ettiği yüzen adaların her yıl biraz daha tanınmasıyla ziyaretçi sayısında artış yaşandığı aktarıldı.

Sonbaharın gelmesine rağmen yüzen adaları görmek için başta Elazığ, Erzincan, Muş, Tunceli ve Diyarbakır dahil bölge illerden gelenlerin olduğu öğrenildi.

'YÜZEN ADALAR SONBAHARDA AYRI GÜZEL'

Ailesiyle birlikte yüzen adalara gelen ziyaretçilerden Sadık Aban, "Hafta sonu ailemizle birlikte yüzen adalara geldim. Sık sık geliyoruz ama sonbaharda buralar ayrı bir güzel. Burası Bingöl’ün en gözde yerlerinden biri. Biz de güzel vakit geçirmeye geldik. Türkiye genelindeki her vatandaşımızın yüzen adaları görmesi gerekiyor. Gerçekten görülmesi gereken bir doğa harikasıdır. Ada büyüklüğü ve parçalarıyla en iyisi diyebiliriz. Herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
YANILIYORSUNUZ YÜZEN ADALARIN EN BÜYÜĞÜ EN GÜZELİ ADIYAMAN ÇELİKHAN ÇAT BARAJINDADIR BAKINIZ...
Gördüğünüzün 50 kat büyüğü olan yüzen adalar Adıyaman Çelikhan ilçesinde , değil değerinin bilinmesi yakılıyor veya çürümeye tek ediliyor .
ADIYAMAN DA KOCA YÜZEN ADALAR VAR. BUNUN 100 KATI BÜYÜKLÜĞÜNDE
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler