SPOR

Braga'dan Fenerbahçe'ye Topal ördek tuzağı

Braga Teknik Direktörü Fonseca, derbiyi izleyip Fenerbahçe'yi çözdü: Mehmet Topal denge noktası. Pres yaptığında bölgesi boş kalıyor. Topal'ı etkisiz kılmak takımını bitirir.

Braga'dan Fenerbahçe'ye Topal ördek tuzağı

Braga, Fenerbahçe taktiğini Mehmet Topal üzerine kurdu. Maisfutebol, F.Bahçe'nin Beşiktaş maçındaki futbolu üzerinden hazırladığı görüntülü analizde "Fenerbahçe'nin denge noktası Mehmet Topal. Topal etkisiz hale getirilirse F.Bahçe de çözülür" dedi.

İşte Braga'nın "Topal Ördek" taktiğinin üç şifresi:

1- F.Bahçe savunmadan top çıkartırken, Mehmet Topal, Kjaer ile Alves'in arasına giriyor, Ozan da sağ çizgiye kaçıyor. Böylece F.Bahçe hem göbekten hem de kanatlardan pas koridorları açıyor. Braga Teknik Direktörü Paulo Fonseca, Topal'a baskı yapıp, F.Bahçe'nin oyun kurmasını engelleyecek.

[Fenerbahçe - Braga](http://spor.mynet.com/fenerbahce/93834-fenerbahce-braga.html)

2- Beşiktaş orta sahada oyun kurarken, Topal, görev bölgesini terk edip, Siyah-Beyazlılar'a rakip yarı sahada pres yaptı. Van Persie, Volkan, Josef ve Diego (Braga maçında cezalı) Mehmet pres yaparken, elleri bellerinde izledi. Topal'ın görev bölgesi boş kalıyor.

3- Mehmet görev bölgesini boşaltırken, Alves Kjaer'e yaklaşıyor. Alves ile Caner arası boşalıyor. Braga da Topal'ı kısa paslarla ortaya çekip, "Topal ördek" (Güçten düşme) durumuna düşürecek ve o alanı kullanacak.

[Luis Rodrigues: Fenerbahçe'nin işi Galatasaray'dan zor](http://spor.mynet.com/fenerbahce/93845-luis-rodrigues-fenerbahcenin-isi-galatasaraydan-zor.html)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
UZUN TOPLARLA OYNAYAN HER TAKIM FENERE 5 ÇEKER. FENERİN TEK YAPTIĞI İŞ TOPLU DEFANS O KADAR.
@roseknus sen fenerden kaç yiyenlerdensin:)
@roseknus takımını söyle kaç attığımızı söyleyim
@roseknus İrlandali li cicis seni
@roseknusben busene 5 ceken takim gormedim simdiye kadar gorduysen bana da soyle ismini bende bileyim ..bu aksam fb 5 cekerse şasirmayin;)
birde fenerin en önemli taktiği 10 kişi kalıp 6 gol atmak.. önce rakibi rehavete düşürüyor sonra da asıla asıla sigara içtiriyor
hep söylüyorum gazetecilik en kolay ve güzel iş
@dartanyan5435 gazeteciler genelde yvsk oluyolar kardeşim çamur at izi kalsın
Zaten bi akilli sizsiniz :) adamlar takdigini aciklayacakti :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler