SPOR

CANLI

Braga'dan Fenerbahçe'ye Topal ördek tuzağı

Braga Teknik Direktörü Fonseca, derbiyi izleyip Fenerbahçe'yi çözdü: Mehmet Topal denge noktası. Pres yaptığında bölgesi boş kalıyor. Topal'ı etkisiz kılmak takımını bitirir.

Braga'dan Fenerbahçe'ye Topal ördek tuzağı

Braga, Fenerbahçe taktiğini Mehmet Topal üzerine kurdu. Maisfutebol, F.Bahçe'nin Beşiktaş maçındaki futbolu üzerinden hazırladığı görüntülü analizde "Fenerbahçe'nin denge noktası Mehmet Topal. Topal etkisiz hale getirilirse F.Bahçe de çözülür" dedi.

İşte Braga'nın "Topal Ördek" taktiğinin üç şifresi:

1- F.Bahçe savunmadan top çıkartırken, Mehmet Topal, Kjaer ile Alves'in arasına giriyor, Ozan da sağ çizgiye kaçıyor. Böylece F.Bahçe hem göbekten hem de kanatlardan pas koridorları açıyor. Braga Teknik Direktörü Paulo Fonseca, Topal'a baskı yapıp, F.Bahçe'nin oyun kurmasını engelleyecek.

[Fenerbahçe - Braga](http://spor.mynet.com/fenerbahce/93834-fenerbahce-braga.html)

2- Beşiktaş orta sahada oyun kurarken, Topal, görev bölgesini terk edip, Siyah-Beyazlılar'a rakip yarı sahada pres yaptı. Van Persie, Volkan, Josef ve Diego (Braga maçında cezalı) Mehmet pres yaparken, elleri bellerinde izledi. Topal'ın görev bölgesi boş kalıyor.

3- Mehmet görev bölgesini boşaltırken, Alves Kjaer'e yaklaşıyor. Alves ile Caner arası boşalıyor. Braga da Topal'ı kısa paslarla ortaya çekip, "Topal ördek" (Güçten düşme) durumuna düşürecek ve o alanı kullanacak.

[Luis Rodrigues: Fenerbahçe'nin işi Galatasaray'dan zor](http://spor.mynet.com/fenerbahce/93845-luis-rodrigues-fenerbahcenin-isi-galatasaraydan-zor.html)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön