SPOR

'Bu forma her şeyden önemli'

Arda Turan Yunanistan ile oynanan dostluk karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

'Bu forma her şeyden önemli'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Arda: "7 kritik maç oynadık. Yenilsek iş bitecekti. Biz çok istedik ve sonu güzel oldu."

Arda Turan maç sonu verdiği röportajda şöyle konuştu:

"Fatih hoca, Barcelona'da oynamayacağım belli olduğunda 'Bu takımın liderisin, forma senin' demişti. Milli forma benim için Galatasaray formasından da, Barcelona formasından da daha Atletico Madrid formasından da değerli. Ciddi bir sakatlık geçirdim ama yaygara yapmadım. Letonya maçına kadar doğru düzgün antrenman bile yapmadım. Bugün biraz takım arkadaşlarıma liderlik ederek rolanti oynadım. Bugün oyunu kontrol ederek ve keyif alarak oynamaya çalıştık. Takım olarak oyun anlamında bir dönüşüm yaşıyoruz. Takım arkadaşlarıma, hocamıza güveniyorum. Ben EURO 2016'da gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Herkes bu takıma inanmalı."

Fatih Terim : Ben bugün keyif aldım. Rakibi hiç pozisyona sokmadık. Yunanistan her zaman önemli bir takımdır. Ciddi oynadık. 12 Kasım 2014'ten bu yana mağlubiyet yok, ülkesini aslan gibi temsil eden bir A Milli Takım var. Ülkenin muhteşem bir sene geçiren bu Milli Takıma sahip çıkmasını istiyorum. Bu seviyede namağlup yıl kolay değil.

Kendimize ya da ülkemize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmayın. Yunanistan Marşı ıslıklanıyor. Ne oluyor bize? Olaylar ıslıklanıyor falan diye anlatmaya çalıştık ama Yunanistan Marşı ıslıklandı. Saygı duruşu yapılıyor, 1 dk sabredemiyoruz. Dışarıya gittiğimiz zaman bunları izah edemiyoruz. 2 dakika ıslık için ülkemiz kötü gösterilmesin.


Olcay Şahan Milli takımın performansını değerlendirdi

"Yunanistan'dan çok daha iyi oynadık. Rakibin pozisyonu yok. Yunanistan milli takımı kaleye doğru düzgün şut atmadıysa bu demektir ki iyi oynadık. Kendi açımdan kendimi değerlendirmek istemiyorum. Büyüklerimize bırakıyorum."

[Maçtan kareler-![Türkiye-Yunanistan maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124994/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/turkiye-yunanistan-macindan-kareler-155315-myspor)


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler