Burada kadınlar çocuklarını eşlerine emanet edip kahveye gidiyor

Bursa'da Osmangazi'ye bağlı Soğukkuyu Mahallesi'nde hizmet veren 30 yıllık mahalle kıraathanesine sadece erkekler değil kadınlar da gidiyor. İşte pek alışık olunmayan manzara ev sahipliği yapan o kıraathane...

Babalarının 30 yıl işlettiği ve sadece erkek müşterilerin gittiği kıraathaneyi devralan abla ve kız kardeşi, işletmenin müşteri potansiyelini değiştirdi. 2 ay önce babalarından kalan kıraathaneyi işletmeye başlayan kız kardeşler, kadın müşterilere de hizmet veriyor. Mahalle kıraathanesinde erkek ve kadınlar birlikte vakit geçiriyor. Birlikte kahvede oyun oynayan kadın ve erkek müşteriler görenleri şaşırtıyor. Kadın müşteriler çocuklarını evde kocalarına emanet ederek kıraathaneye çıkıyor.

AKŞAM YEMEĞİNDEN SONRA SOLUĞU KAHVEDE ALIYORLAR

Babalarından kalan 30 yıllık kıraathanenin işletmesini devralan Muammer ve Sibel İzgi kardeşler, mahalledeki kadınları da ağırlıyor. Akşam evinde yemeğini yiyen kadın ve erkekler soluğu kahvede alıyor.

Mahallelerinde bulunan kıraathaneyi kadınlar işletmeye başladıktan kendilerinin de müşterisi olduğunu ifade eden Feyhan Vurmaz, "Mahallemizde 30 yıl boyunca açık olan kıraathaneye daha önce sadece erkekler gidiyordu. Buranın işletmecisi vefat edince kızları devraldı. Mahallede yaşayan kadınlar da kahveye çıkmaya başladı. Evden çıkarken eşime ben kahveye çıkıyorum, sen de geliyor musun diyorum. Evde çocuklarım, anne nereye gidiyorsun diye soruyor. Ben de kahveye gidiyorum deyince, çocuklar, baba, annem evden kaçıyor, sahip çık diyorlar" dedi.

'SADECE ERKEKLER DEĞİL, KADINLAR DA GELİYOR'

Kıraathanenin bir diğer müdavimi İrfan Vurmaz ise, "Mahallemizde bulunan bu mekana sadece erkekler değil hanımlar da geliyor. Burada oyun oynayıp sohbet ediyorlar. Daha önceden burası bu şekilde hizmet vermiyordu. Abla kardeş devralınca kadınlar da gelmeye başladı" şeklinde konuştu.

'HİZMETTEN ÇOK MEMNUNLAR'

Kıraathanenin işletmecisi Muammer İzgi de, "Babamızın 30 yıl işlettiği kıraathaneyi babamız ölünce biz devraldık. Babamızın zamanında buraya sadece erkek müşteriler geliyordu. Biz devralınca buraya kadın müşteriler de gelmeye başladı. Eşleriyle gelenler var, ayrı ayrı kadınlı-erkekli gelenler var. Buraya gelen müşteriler hizmetten çok memnun" dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bide utanmadan sanki çok iyi birşey yapıyorlarmış gibi anlatıyorlar dünyanın çivisi çıktı evinde işinde olması gereken kadında kahve müdavimi olmuş hemde utanmadan birde oyun oynuyor ne acı bir durum,kadını serbest bırakırsan herşey yapar ve ailenin felaketi olur lütfen bu gibi işlere fırsat vermeyelim çünkü aile düzeni dağılıyor
Çok iyi halt ediyorlar. Kahveci kazanıyor, çocuklar kaybediyor.
İyi halt ediyorlar. Kadının tek derdi kahveye gitmek mi. Çocuk bir anne de mi şekil alır yoksa babada mı. Başlarına yıksınlar bu mekanı gidenlerin. Nokta.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler