SPOR

CANLI

Cem Uzan'dan Dursun Özbek'e hodri meydan!

Galatasaray'ın Borussia Dortmund'dan transfer ettiği ancak zaman aşımı nedeniyle FIFA tarafından onaylanmadığı Grosskreutz olayı camiayı ayağa kaldırdı.

Cem Uzan'dan Dursun Özbek'e hodri meydan!

Galatasaray'da Grosskreutz krizi git gide büyüyor. Yıldız oyuncunun ligin ilk yarısında forma giyemecek olması, bardağı taşırdı. Son günlere kadar taraftarı memnun edecek düzeyde transfer yapılamamasının üstüne, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun "kalacaklar" dediği 2 futbolcu, Telles ve Melo'nun İnter'e gitmesi de taraftarları çılgına çevirdi. Başkan Dursun Özbek'in üzüntüden hastaneye kaldırıldığı iddia edilirken, sosyal medyada örgütlenen taraftarlar istifa çağrıları yapmaya devam ediyor.
Cem Uzan ağır konuştu
Galatasaray başkanlığı için adı geçen, taraftarların çok sevdiği firari işadamı Cem Uzan da twitter üzerinden yönetim için ağır ifadeler kullandı. Uzan;
"Beceriksiz ve vizyonsuz yönetim istifa edin ve seçime gidilsin. Tek çare yeni seçim. Ben adayım. Galatasaray Yönetimi. İmzalar hakikaten eksik mi gönderildi?? Burası Galatasaray kulübü mü yoksa muhallebici dukkanı mı??" diye yazdı.

15 Eylül'ü bekliyor
Galatasaray'ın 15 Eylül'de Nyon'da yapılacak toplantıda gelecek yıl Avrupa Kupalarına katılıp katlamayacağı belli olacak. Olumlu sonuç alınamaz ve G.Saray'ın gelecek yıl Avrupa'da olmayacağı kesinleşirse başkan Dursun Özbek'e karşı harekete geçeceği ve başkanlığa adaylığını resmen koyacağı bekleniyordu. Ancak Grosskreutz transferindeki skandalın bu yolu daha da açtığı belirtiliyor.
Camia şimdi UEFA'nın finansal fair-play kuralları çerçevesinde 15 Eylül'de Dursun Özbek'in Nyon'da yapacağı savunmayı bekliyor. Görüşmede G.Saray istediğini alamazsa Özbek'in istifasının dahi gündeme geleceği ise sessiz ve derinden konuşulmaya başlanmış durumda.
Mahkeme Cem Uzan'ı haklı buldu
Bu arada Cem Uzan’ın Uluslarası Tahkim Mahkemesinde açmış olduğu ÇEAŞ Kepez davasında Tahkim Mahkemesi, Cem Uzan’ın taleplerini yerinde bularak lehine yeni bir karar verdi. Türkiye'ye giremeyen Uzan'ın böylece büyük bir umudu doğdu.
Bu kararla davanın tarafı olan Türkiye’den iki “ev ödevini” 7 gün içinde yerine getirmesi istendi;
1) Türkiye; 4875 Sayılı Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu’nun TBMM’de görüşülmesi sırasındaki bütün meclis tutanaklarını, değişiklik önergelerini, kanun taslağını, ve bu yasa ile ilgili yapılan tüm komisyon görüşmelerinin tutanaklarını mahkemeye sunmak zorunda.
2) ÇEAŞ’a ve Kepeze ait olan tüm barajlarının devir ve tesliminin yapılıp yapılmadığı, devir ve teslimin kanuna uygun yapılıp yapılmadığı ve hala bunların sahiplerinin ÇEAŞ ve Kepez olup olmadığı hususlarının somut bir biçimde tüm belgeleriyle yanıtlamak zorunda…
Fotospor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
Kevin'i Sarbi'nin forması ile oynatın ne de olsa yapmadığınız şey değil. Basketbolda yapmıştınız bunu hatırlıyor musunuz cinconlu embesiller ? Cemal Nalga olayını unuttunuz mu yoksa akıldan yoksun moronlar?
@mr.jealous7 Kiskanc hergele7 Sen kendi adini kendin vermisin hadi ordan...
@mr.jealous7 asıl akıldan yoksun embesil sizlersiniz, yoksa timsah yürüyüşüne hala devam mı ediyorsunuz ?
@mr.jealous7 Seni mi gerdi cik cik
@mr.jealous7 dünyaca tescilli şikeleriniz olmanıza rağmen pişkince bu lafları yazman ancak senin gibi fenevlilere özgüdür.
@mr.jealous7 ne kadar pişkin ler şu 6 yerden tescilli şikeciler
@mr.jealous7 gerı zekalı mıllı maç bu gs ile ne alakası senın gıbı abtallar anlayamaz mıllılık ruhunu
cem uzan zamanında motorola öyle bir kazık attı ki, dünya devi motorola piyasadan çekildi hala belini doğrultamadı. imar bankasını boşalttı, devleti kazıkladı, milyarlarca lira zararı yıllarca vatandaşa ödetti. taraftar bu adamı seviyormuşmuş. bak bak. liseliler acsın google dan bu adamın eski icraatlarını, türkiyeden neden kaçtığını bir okusun. sonra da gs'ye neden başkan olmak istediğini oturup şöyle derinlemesine bir düşünsün.
@farsight dostum sen hangi bayrak ya da hangi ülkenin vatandaşısın; yaptıysa sana düşman olan ülkeye yaptı sayesinde TÜRKLERİN ne kadar kurnaz olduğunu gösterdi heralde sen liseyi yeni bitirdin liselilerden bahsediyorsun tarihini bir araştır bakalım ilk defa seçime giren birisi ne kadar oy almış TÜRK halkı gereken cevabı zaten verdi ona, ben koyu bir BEŞİKTAŞLIYIM ama Gs ve TÜRK halkına yararlı olacağına inanıyorum senin renginde belli zaten, kovamaya çalıştık ama nasıl olurda adam bize kafa tutar derdindesiniz çok komiksiniz....
Taraftar çok mu seviyor, anket mi yaptınız, arenada 55 bin kişi adını mı haykırdı nereden biliyorsunuz taraftarın sevdiğini ?
Takım
O
Av
P
Geri Dön