SPOR

Cem Uzan'dan Dursun Özbek'e hodri meydan!

Galatasaray'ın Borussia Dortmund'dan transfer ettiği ancak zaman aşımı nedeniyle FIFA tarafından onaylanmadığı Grosskreutz olayı camiayı ayağa kaldırdı.

Galatasaray'da Grosskreutz krizi git gide büyüyor. Yıldız oyuncunun ligin ilk yarısında forma giyemecek olması, bardağı taşırdı. Son günlere kadar taraftarı memnun edecek düzeyde transfer yapılamamasının üstüne, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun "kalacaklar" dediği 2 futbolcu, Telles ve Melo'nun İnter'e gitmesi de taraftarları çılgına çevirdi. Başkan Dursun Özbek'in üzüntüden hastaneye kaldırıldığı iddia edilirken, sosyal medyada örgütlenen taraftarlar istifa çağrıları yapmaya devam ediyor.
Cem Uzan ağır konuştu
Galatasaray başkanlığı için adı geçen, taraftarların çok sevdiği firari işadamı Cem Uzan da twitter üzerinden yönetim için ağır ifadeler kullandı. Uzan;
"Beceriksiz ve vizyonsuz yönetim istifa edin ve seçime gidilsin. Tek çare yeni seçim. Ben adayım. Galatasaray Yönetimi. İmzalar hakikaten eksik mi gönderildi?? Burası Galatasaray kulübü mü yoksa muhallebici dukkanı mı??" diye yazdı.

15 Eylül'ü bekliyor
Galatasaray'ın 15 Eylül'de Nyon'da yapılacak toplantıda gelecek yıl Avrupa Kupalarına katılıp katlamayacağı belli olacak. Olumlu sonuç alınamaz ve G.Saray'ın gelecek yıl Avrupa'da olmayacağı kesinleşirse başkan Dursun Özbek'e karşı harekete geçeceği ve başkanlığa adaylığını resmen koyacağı bekleniyordu. Ancak Grosskreutz transferindeki skandalın bu yolu daha da açtığı belirtiliyor.
Camia şimdi UEFA'nın finansal fair-play kuralları çerçevesinde 15 Eylül'de Dursun Özbek'in Nyon'da yapacağı savunmayı bekliyor. Görüşmede G.Saray istediğini alamazsa Özbek'in istifasının dahi gündeme geleceği ise sessiz ve derinden konuşulmaya başlanmış durumda.
Mahkeme Cem Uzan'ı haklı buldu
Bu arada Cem Uzan’ın Uluslarası Tahkim Mahkemesinde açmış olduğu ÇEAŞ Kepez davasında Tahkim Mahkemesi, Cem Uzan’ın taleplerini yerinde bularak lehine yeni bir karar verdi. Türkiye'ye giremeyen Uzan'ın böylece büyük bir umudu doğdu.
Bu kararla davanın tarafı olan Türkiye’den iki “ev ödevini” 7 gün içinde yerine getirmesi istendi;
1) Türkiye; 4875 Sayılı Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu’nun TBMM’de görüşülmesi sırasındaki bütün meclis tutanaklarını, değişiklik önergelerini, kanun taslağını, ve bu yasa ile ilgili yapılan tüm komisyon görüşmelerinin tutanaklarını mahkemeye sunmak zorunda.
2) ÇEAŞ’a ve Kepeze ait olan tüm barajlarının devir ve tesliminin yapılıp yapılmadığı, devir ve teslimin kanuna uygun yapılıp yapılmadığı ve hala bunların sahiplerinin ÇEAŞ ve Kepez olup olmadığı hususlarının somut bir biçimde tüm belgeleriyle yanıtlamak zorunda…
Fotospor

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler