SPOR

Chapecoense'ye büyük destek

Futbol dünyasını derinden sarsan Chapecoense uçak kazasının ardından Brezilya ebikine destek yağmaya devam ediyor...

Chapecoense'ye büyük destek

Aralarından Palmeiras, Santos, Flamengo, Sao Paulo gibi ekiplerin bulunduğu Brezilya'nın futbol kulüpleri, Chapecoense takımı için ortak bildiri yayımladı.

Kulüplerin internet sitelerinde, bugün uçak kazasında hayatını kaybeden Chapecoense futbolcuları ve teknik heyetin aileleri ile taraftarlar için taziye mesajlarına yer verildi. Kulüpler, Chapecoense'nin 2017 sezonunda ücretsiz futbolcu kiralayabilmesini ve üç sezon boyunca küme düşmekten muaf tutulmasını Brezilya Futbol Federasyonundan istedi.

PARIS SAINT GERMAIN'DEN 40 MİLYON EURO

Brezilya kulübü Chapecoense'nin yaşadığı uçak kazasının etkisi tüm dünyada devam ediyor. Yardım haberleri de ardı ardına geliyor. Radio State'nin haberine göre PSG, uçak kazasında futbolcularını kaybeden Chapecoense'ye 40 milyon euro yardım için FIFA'ya başvurdu.

Henüz resmi kaynaklar tarafından doğrulanmayan bu davranış sebebiyle PSG'ye teşekkürler mesajları yağıyor.

Ayrıca, Benfica Başkanı Luís Filipe Vieira, Chapecoense takımına sınırsız süreyle oyuncu ödünç verebileceklerini açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
İyi güzelde bu birliktelikler bu yardımlar neden tüm dünyadaki açlar için masumlar için olmuyor. Ölenlere allah rahmet eylesin. Sanki bu tarz yardımları birileri engelliyor. Kim ve niye merak ediyorum. Yani neden gözler bu vahsetleri görmüyor. Neden tüm kulüpler dünyada olan bitenler adına ortak bir tavır almıyorlar. Neden masum insanlar çocuklar ölürken top mu oynanır arkadaş demiyorlar ve neden biz insanlar bunları kabulleniyoruz...
@rwvip iyi görünümlü şer odakları öyle istiyor çünkü
@rwvip yaw kime ne diyeceğine ne diyeceksin işte , kimin nasıl işine geliyorsa öyle yapıolar
@rwvip aynen öyle
Helal olsun .
Allah kazada hayatını kaybedenlere rahmet ailelerine de sabır versin inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler