SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Comolli'den Adil Rami, Max Kruse, Vedat Muriqi ve Mevlüt Erdinç açıklaması

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Sarı-Lacivertliler'in gündemiyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Adil Rami'nin takımdan ayrılacağı iddialarını yalanlayan Comolli, sakatlıkları bulunan Max Kruse, Vedat Muriqi ve Mevlüt Erdinç ile ilgili de konuştu.

Comolli'den Adil Rami, Max Kruse, Vedat Muriqi ve Mevlüt Erdinç açıklaması

Fenerbahçe sportif direktörü Damien Comolli, takımdan ayrılacağı iddia edilen Adil Rami'nin yanı sıra Sarı-Lacivertliler'de sakatlıkları bulunan Max Kruse, Vedat Muriqi ve Mevlüt Erdinç için FBTV'ye açıklamalarda bulundu.

İşte Comolli'nin açıklamaları...

RAMI'NİN AYRILACAĞI İDDİALARI TAMAMEN YALAN

"Adli Rami ile ilgili son zamanlarda bir şey okudum. Kontratında bir madde varmış, bunu kullanıp feshedileceğimize dair. Bu haberle ilgili çok detay almadım. Tamamen dedikodu. Gerçeklik payı yok. Kendisi çok çalışıyor, Sadık gibi. Zanka ve Serdar'dan daha az süre alsalar da çok çalışıyorlar. İkisi de çok pozitif ve örnek sporcular. İkisi de çalışmalarını en iyi şekilde sürdürüyor.

MAX KRUSE GERİ DÖNDÜ, YENİDEN SAKATLANMAMASI İÇİN RİSK ALMADIK

Aslında iyi haberlerimiz var diyebilirim. Max Kruse takımla çalışmalara geri döndü. Kendisi çok fazla sakatlanan bir oyuncu değil. Bu yüzden kendini sorguladı, nasıl daha hızlı geri dönebilirim diye. Zorlayıcı bir sakatlıktı açıkçası. Kasık ve quadriceps kası arasında bir bölgeydi. Dolayısıyla onun idmana dönmesi biraz zaman aldı ancak şu an döndü, durum pozitif. Samandıra'da sakatlandı, üst üste maçlar oynadığı için. Onunla yakından ilgilendik. Sahalara en kısa sürede dönebilmesi için çok uğraştık. Onun tekrar sakatlanmaması için risk almadık. Gerekli önlemleri aldık.

MURIQI, UMARIM CUMARTESİ GÜNÜ OYNAR

Vedat Muriqi'nin sakatlığını herkes gördü. Kasımpaşa maçında gerçekleşti. Milli arada yakından takip ettik. Kosova ile ilk milli maçı oynayabileğini düşünüyordu. Ben, hocası, kulüp doktorları sürekli iletişim halindeydi. Aynı zamanda milli takım hocası ve doktoruyla iletişim kurduk. Oynayamayacağı kesinleşince aynı gün geri döndü, tedavisine başladı. İki gündür takımla birlikte çalışmalara katılıyor. Umarım, cumartesi günü maça çıkabilir. Eğer Vedat için önümüzdeki 48 saat için her şey iyi giderse, beklenden daha kısa sürede sakatlığını atlatmış olacak. Burada kulüp doktorlarına da teşekkür ediyoruz. Düşündüğümüzden çok daha kısa sürede geri dönmüş olacak.

MEVLÜT'ÜN DURUMU KÖTÜ DEĞİL

Sıradaki diğer bir isim de Mevlüt. Malatyaspor ile oynayacağımız maçtan 1 gün önce sakatlandı. Onun durumu kötü değil. Kupa maçına, kupa olmasa bile Gençlerbirliği maçına yetişeceğini düşünüyoruz. Bu sakatlığı yaşayınca büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü yaşadı. Gerçekten çok profesyonel bir oyuncu. Onun da en kısa sürede dönmesi için uğraşıyoruz.

HASAN ALİ'NİN SAKATLIĞI ÇOK İLGİNÇTİ

Hasan Ali'nin yaz döneminde yaşadığı sakatlık çok ilginçti. Üst seviyedeki doktorlar ile konuştuğumuzda, 3 aydan daha fazla sürmesi beklenen sakatlığın 2.5 ayda nasıl geçtiğini sordular.

BERKE ÖZER, İKİ HAFTA SONRA ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAK

Berke Özer gerçekten çok iyi ve etkili bir performans gösteriyordu. Takımını da ligde ikinci sıraya kadar çıkarmıştı. Oradaki herkesten performansından dolayı çok mutluydu. Biz de onu orada ziyarete gittik. Volkan Demirel, onu çok yakından takip ediyordu. Sakatlık yaşadı ve şanslıyız ki kulüp doktorumuz bir konferans için oradaydı. Çok başarılı bir ameliyat geçirdi. Berke de sağlık ekibimize güveniyor. Westerlo'dan da tedavisini burada olması için izin istedik ve burada gerçekleşti. Çok iyi geçti. İki hafta sonra Belçika'da çalışmalara geri dönecektir.

WESTERMANN VE DE COLO BANA MESAJ ATTI

Sağlık ekibimizin hakkını vermemiz gerekiyor. Gerçekten burada iyi bir iş çıkarıyorlar. Burada sağlık ekibimizi değerlendirirken, sakatlıktan dönen oyuncunun nasıl döndüğüne bakarım. Vedat Muriqi için 5 haftalar konuşulurken, daha kısa sürede döndü. Bu iyiye işaret. Ben Avrupa'da da üst düzey kulüplerde çalıştım. Böylesine kaliteli sağlık ekibine sahip olduğumuz için şanslıyız. Hepsi üst seviye. Herkes buradaki sağlık ekibimizin ne kadar iyi olduğunu söylüyor. Geçen hafta basketbol takımımızın iki oyuncusu da tedavi için buraya geldi. Westermann ve Nando de Colo, sağlık ekibimizin ne kadar iyi olduğuna dair bana bir mesaj attı.

OKAN TURP ÇOK İYİ GİDERKEN SAKATLANDI

Bir de Okan Turp var. Okan Turp, kendi kalecisinden aldığı darbe nedeniyle antrenmanda sakatlık yaşadı. Kendi takım arkadaşının müdahalesiyle sakatlanmak en garibidir. İlk anda korktuğumuz kadar kötü değil sakatlığı. Tahminlerimize göre aralık ayı sonunda oynayacak durumuna gelecektir. Oynamak için hazır olacaktır. Çok iyi gidiyordu, bu sakatlığı çok kötü oldu onun açısından."

Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler