EĞİTİM

DGS ne zaman başlayacak ve bitecek? DGS'de kaç soru sorulacak?

Önlisans programından lisans programına geçiş için girilmesi gereken sınav DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 3 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek. Öğrencilerin dönem boyunca hazırlandığı sınavın başlamasına sayılı dakikalar kaldı. Peki DGS ne zaman başlayacak ve bitecek? DGS'de kaç soru sorulacak? İşte merak edilenler...

DGS ne zaman başlayacak ve bitecek? DGS'de kaç soru sorulacak?

Üniversite hayatına lisans programında devam etmek isteyen adaylar, DGS araştırmalarını hızlandırdı. Peki DGS ne zaman başlayacak ve bitecek? DGS'de kaç soru sorulacak? İşte merak edilenler...

2022 DGS SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

DGS 3 Temmuz Pazar 10:15'te başladı. 10.00'dan sonra adaylar, sınav binasına alınmayacak. Sınav 135 dakika sürecek ve 12.30'da bitecek.

DGS SINAVINDA ADAYLARA KAÇ SORU YÖNELTİLECEK?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte, 50 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru yer alacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır.

Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler