Sınav Haberleri Ve Son Dakika Sınav Haberleri

Sınav Haberleri Ve Son Dakika Sınav Haberleri

Türkiye’de üniversite ve devlet kurumlarına sınav ile giriş bulunduğu için adaylar ÖSYM tarafından düzenlenen bu sınavlara girmek zorundadır.

En son ismi ile YKS sınavı üniversite hayali kuran yüzlerce kişiyi ilgilendiren en büyük sınavlar arasında sayılır. Daha sonra KPSS sınavı devlet memuru olmak isteyenlerin girmesi zorunlu bir sınav türüdür. Üniversite hayatında akademik başarı elde etmek isteyenler ise ALES ve YDS sınavlarını girmektedir. Tıp doktorlarının tıpta yükselme sınavı ise TUS olarak bilinir.

Tüm sınavlar YÖK tarafından belirlenen kurallar ve konulara göre düzenlenir. Sınav takvimi veya sınavlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen adaylar ÖSYM’nin web sitesini ziyaret etmesi gereklidir. Başvuru ve süreç detaylarının tümü web sitesi üzerinden öğrenilebilir.

Sınav Haberleri

Sınavın başlamasına dakikalar kala talihsiz olay! Yardımına itfaiye ekipleri yetişti

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde AYT'ye girecek bir öğrenci, sınavın başlamasına 40 dakika kala kimliğini okulun çevresinde bulunan mazgala düşürdü. Öğrencinin yardımına itfaiye ekipleri yetişti. Genç kız kimliğini aldıktan sonra ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Haber

Torununu sınava getirmişti... Otomobil alev topuna döndü! Görünce gözyaşlarına boğuldu

Karabük’te oğlunun aracı ile torununu Karabük Üniversitesinde YKS sınavına getirdikten sonra yakıt kaçağı sonrası otomobil alev topuna döndü. Aracın sahibi oğlu ise aracını yanmış olarak görünce gözyaşlarına boğuldu.

Haber

Türkiye'de sınav manzarası değişmedi! Kimi 1 saat önce gelip geç kaldı, kimi yüzünü kapatıp uzaklaştı

Ölçme Seçme Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) tüm yurtta bugün itibarıyla uygulandı. Her sene karşılaşılan durumlarla bu sene de karşılaşıldı. Kimi öğrenciler sınava son dakikalarda yetişti, kimi öğrenciler ise geç kalarak sınava giremedi. Beylikdüzü'nde bir aday 1 saat önce sınava gelip geç kaldı. Başka bir aday ise geç kalınca yüzünü kapayarak uzaklaştı. İşte birçok ilden gelen 'geç kalma' manzaraları...

Haber

Milyonlarca gencin kader günü! YKS'nin ilk oturumu başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yurdun 81 ilinin yanı sıra Lefkoşa ve Zagreb'de düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. Sınava 3 milyondan fazla aday başvurdu. Sınav sonuçları ise 17 Temmuz'da açıklanacak.

Egitim

Sınav

Sınav Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sınav Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

YKS geldi çattı! Uzmanı tek tek sıraladı: Sınav kaygısıyla başa çıkmak için 10 öneri

Sınav kaygısını azaltmanın yollarından bahseden Psikolog Dilara Dalyan, “Olumsuz düşünceler yerine pozitif düşünmeye odaklanın. Olumlu düşünmek, sınav stresini azaltmanın ve özgüveninizi artırmanın önemli bir yoludur. Ayrıca derin nefes alma ve gevşeme teknikleri uygulamak sınav stresiyle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır” dedi.

Kadin

Türkiye'den LGS manzaraları! Kimi 1 dakikayla sınavı kaçırdı kimi kimliğini unuttu kimini ise okul müdür yetiştirdi...

Türkiye çapında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına yüz binlerce 8. sınıf öğrencisi katıldı. Her sene olduğu gibi bu sene de manzara değişmedi. Kimi sınavı 1 dakikayla kaçırdı kimi kimliğini unuttu kimini ise okul müdürü sınava yetiştirdi. İşte her sene görmeye alıştığımız manzaraların bu seneki versiyonları!

Haber

1 milyondan fazla öğrencinin beklediği sınav geldi! Sonuçlar 28 Haziran'da açıklanacak

Liselere Geçiş Sınavı'nda kritik gün. 1 milyon 38 bin 192 öğrencinin başvuru yaptığı sınav 09.30 itibarıyla başlayacak. Sınav sonuçları ise 28 Haziran'da açıklanacak ve aynı gün Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.

Egitim

LGS ve YKS adayları dikkat! O yiyecek ve içeceklerden uzak durun

Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi Diyetisyeni Nevin Bilici, LGS ve YKS adayları için beslenme önerilerinde bulundu. Bilici, “Sınav öncesi yeni besinlerden, kafeinli içeceklerden, şekerli, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun” dedi.

Kadin

Sınav stresi yaşayan öğrenci ve ailelere yönelik uyarılar

LGS ve YKS sınavlarına az bir zaman kaldı. Her yıl sınav stresi yaşayan öğrenci ve ailelere yönelik uyarıda bulunan Uzman Psikolog Ege Canyurt “Öğrenciler planlama ve hazırlık yaparak, deneme sınavlarına katılarak kaygılarını azaltabilir. Anne babalar ise çocuğa rehber olmalı, eleştiri ve ceza durumu sadece zorlaştırır” dedi.

Kadin

Zaman daralıyor! Uzmanından sınav kaygısıyla baş etmenin yolları

Sınav kaygısının belli bir düzeyde normal olduğunu söyleyen Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berke Kırıkkanat, sınav esnasında yapılması gerekenlere ilişkin önerilerde bulundu. Kırıkkanat, ““Kendine sakinleşmesi için birkaç dakika izin vermesi, diyaframdan nefes alıp vermesi, ‘elimden geleni yapacağım, dünyanın sonu değil, mükemmel olmak zorunda değilim’ gibi kendiyle olumlu bir içsel diyalog gerçekleştirmesi önemli adımlar arasında sayılabilir” dedi.

Kadin

Dünyadan tamamen izole! İlk kez görüntülendi: Çizginin ötesine bir adım geçildiğinde dış dünyayla iletişim bitiyor, ÖSYM dışarıya çöp bile çıkartmıyor

8-9 Haziran'daki YKS öncesi 100'ün üzerinde ÖSYM görevlisinin soru kitapçıklarının basımı, paketlenmesi, kontrolü ve sevki için 45 gün dış dünyadan izole yaşayacakları kapalı merkez, ilk kez görüntülendi. Sınava hazırlık sürecinde görevli personelin 45 günlük sınav kampı, kapalı merkeze giriş yaptıkları "kırmızı çizgi" ile başlarken çizginin ötesine bir adım geçildiğinde, sınav tamamlanana kadar dış dünyayla iletişim bitiyor. Merkezdeki çöp bile soru güvenliği için dışarı çıkarılmıyor.

Egitim

ÖSYM duyurdu: 2024 MSÜ sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM'den son dakika açıklaması geldi. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları açıklandı. 3 Mart'ta askeri öğrenci olabilmek için MSÜ sınavına katılım sağlayan öğrenciler, heyecanla ÖSYM'den gelecek sonuç duyurusunu bekliyordu. ÖSYM sonuç sorgulama ekranından MSÜ sınav sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. İşte detaylar...

Egitim

Diyarbakır'da 'fısıltı' operasyonu! Polis, sivil gibi aralarına sızdı: Ayakkabı, iç çamaşırı ve kulak içerisindeki düzenekler...

Diyarbakır'da gelen ihbar üzerine 4 aydır çalışma yapan uzman polis ekipleri, motorlu taşıtlar sınavları için özel düzenek hazırlayan şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. 12 kişinin gözaltına alındığı olayda, şüphelilerin iç çamaşırlarına, ayakkabı tabanlarına ve kulak içerisine cihaz yerleştirdiği tespit edildi. Şebekenin 70 adayın yerine sınava girmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Haber

Siirt merkezli operasyonda kopya düzenekleri ele geçirildi, 2 şüpheli yakalandı

Siirt ve Van'da düzenlenen operasyonda, sınavlarda kullanılmak üzere hazırlanan kopya düzenekleri ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Yurthaber

ÖSYM sınavlarında yapay zeka dönemi! Milyonlarca öğrenci ve öğretmeni ilgilendiren haberi Başkan Ersoy duyurdu... Soruları yapay zeka üretecek

ÖSYM'den sınav soruları ve değerlendirilmesiyile ilgili yeni bir karar geldi. Milyonlarca öğrenci ve öğretmeni ilgilendiren kararı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy duyurdu. Bundan sonraki dönemlerde yapay zekayı aktif şekilde kullanmayı hedeflediklerini belirten Ersoy, "Yapay zeka ile soru üreteceğiz, değerlendirmeler yapacağız ve bu alanda çok önemli bir başlangıç olacak" diye konuştu.

Egitim

MEB önlem alsın, şikayet yağıyor! Veliler isyan etti: ‘Sınav sonucunu bile açıklamıyorlar, CEO'nun odasına asın!’

Özel okul fiyatlarına gelen zam oranları velileri isyan ettirdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın özel okul düzenlemesi yalnızca ara sınıfları kapsarken bazı okullar ücretlerine yüzde 220'ye kadar zam yaptı. Yan kalemlerde de fahiş ücretler talep edildi. Veliler, özel okul bursluluk sınavının da şeffaflığı konusunda da endişeli, özel okul konusunda şikayet yağıyor.

Finans

Başvurular başladı! Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için son tarihe dikkat

Milli Savunma Üniversitesi Askere Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2024-MSÜ) başvuruları bugün itibarıyla başladı.

Haber

Resmi Gazete'de yayımlandı, MASAK personel alacak, başvurular nereden yapılacak, sınav nasıl yapılacak?

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) 40 yeni personel alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan sınav ilanına göre sınav klasik usülle gerçekleşecek. Peki başvurular nereden yapılacak?

Finans

İlk kez uygulanacak! Ülke genelinde tüm ortaokul ve liselerde başlıyor... Katılamayan öğrenciler dikkat

Türkiye genelinde ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak 'ortak yazılı sınavlar' başlıyor! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, ortaokul 6. sınıf Türkçe ve matematik dersleri için yarın, 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için 27 Aralık'ta ortak yazılı sınav yapılacak. Ortak yazılı sınavların zorluk ve kapsam açısından okullarda yapılan diğer yazılı sınavlar gibi olacağı belirtildi. Ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için de mazeret sınavları yapılacağı kaydedildi.

Egitim

Bu hafta sonu sınav var mı? 23-24 Aralık'ta ne sınavı var? 2023 ÖSYM ve MEB sınav takvimi!

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek sınavlar merak konusu oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlı (MEB) sınavları genellikle hafta sonları gerçekleşiyor. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin araştırmalar yoğunlaştı. Peki, Bu hafta sonu sınav var mı? 22-23 Aralık'ta ne sınavı var?

Egitim

Bu hafta sonu sınav var mı, 16 - 17 Aralık ne sınavı var? 2023 - 2024 ÖSYM sınav takvimi!

Hafta sonları; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) başta olmak üzere çok sayıda kurum sınav yapıyor. Sınavlara ilişkin bilgi edinmek isteyen vatandaşlar arama motorlarında konuya dair sorgulama yapıyor. Peki, bu hafta sonu sınav var mı? 16 - 17 Aralık ne sınavı var? İşte ÖSYM sınav takvimi...

Egitim

Bu hafta sonu sınav var mı? 4-5 Kasım'da ne sınavı var? ÖSYM ve MEB sınav takvimi

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek sınavlar merak konusu oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlı (MEB) sınavları genellikle hafta sonları gerçekleşiyor. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin araştırmalar yoğunlaştı. Peki, Bu hafta sonu sınav var mı? 4-5 Kasım'da ne sınavı var?

Egitim

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber

Öğrenciler merakla bekliyordu! MEB'in ortaokul ve liselerde başlatacağı 'ortak sınav'ın ayrıntıları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla ortaokul ve lise düzeyinde bu yıl hayata geçirilecek olan 'ortak sınav' uygulamasının detayları belli oldu. Ortak sınav ne zaman, nasıl uygulanacak? Sınava katılamayan öğrencilerle ilgili nasıl bir yol izlenecek? İşte milyonlarca öğrencinin merakla beklediği uygulamaya ilişkin tüm detaylar...

Haber

Resmi Gazete'de yayımlandı! MEB'den 'ortak sınav' kararı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği uyarınca, uygulamalı sınavlar hariç, öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkan vermek üzere birden fazla şubede okutulan derslerin sınavlarının ortak yapılması esas olacak. Sınavların hangi tarihlerde yapılacağı, öğretim yılının başında belli olacak.

Haber

ÖSYM'den yeni sınav: e-TEP! Elektronik İngilizce Yeterlilik Testi için pilot uygulama Ankara'da yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, yeni sınav hazırlığında sona geldi. Uluslararası alanda geçerliliği hedeflenen "Elektronik İngilizce Yeterlilik Testi"nin (e-TEP) pilot uygulaması Ankara'da gerçekleştirildi. 4 saat süren sınavın ilk bölümünde adayların İngilizce okuma ve dinleme, ikinci bölümde ise İngilizce yazma ve konuşma becerileri ölçüldü.

Egitim

SON DAKİKA | YÖK'ten azami süre kararı: Artık o öğrenciler de sınav hakkından yararlanabilecek

Son dakika haberine göre, azami öğrenim süresi dolan önlisans ve lisans düzeyindeki tüm yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler, hiç almadıkları veya devam şartını sağlamayarak başarısız oldukları dersler için de sınav hakkından yararlanabilecek.

Haber

Babalar Günü'nde yürek yakan kaza! Kızını YKS sınavına yetiştirmeye çalışıyordu...

Hem Babalar Günü'nün kutlandığı hem de milyonlarca öğrencinin YKS'nin ikinci oturumundaki sınavlara girdiği günde Sakarya'dan acı bir haber geldi. Cip ile kızını sınava yetiştirmeye çalışan Zafer Kılıç, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp duvara çarptı. Zafer Kılıç yaşamını yitirdi, kızı Eslem Nur ise ağır yaralandı.

Haber

Sınava girmek için saniyelerle yarıştılar, sınavı kaçırınca işi şakaya vurdular

Bayburt’ta Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na geç kalan kadın dönüş yolunda taksiciyle işi şakaya vurarak, " Maalesef sınava geç kaldım. Hayatımın en güzel sınavıydı. Taksici arkadaşımıza teşekkür ediyorum, tıp bekliyorum" dedi.

Haber

SON DAKİKA | ÖSYM'den deprem bölgesindeki 4 il için yeni sınav kararı! YKS yapılacak

Son dakika haberi: ÖSYM Başkanlığı, depremin etkilediği illerden Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da tekrar sınav yapma kararı aldı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da da yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Haber

Samandağ'da depremzede gönüllü öğretmenler çadır sınıflarda gençleri sınava hazırlıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'ın Samandağ ilçesinde gönüllü öğretmenler, kurdukları çadır sınıflarda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencilere eğitim desteği sunuyor.

Yurthaber

Ankara merkezli FETÖ soruşturmasında 19 kişi gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2011-2013 yılları arasında yapılan bazı merkezi sınavlarda, soruların usulsüz alınarak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına dağıtılmasına ilişkin soruşturması kapsamında 19 şüpheli gözaltına alındı.

Yurthaber

LGS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2023 LGS başvurusu nereden yapılır? Bakan Özer duyurdu!

LGS sınav tarihi geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından açıklandı. Birçok öğrenci ve veli yapılan açıklamanın detaylarını öğrenmek için arama motorlarında konuya ilişkin araştırma yapıyor. Peki LGS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2023 LGS başvurusu nereden yapılır? İşte Bakan Özer'in yaptığı açıklamanın ayrıntıları....

Egitim

LGS konuları hangileri? 2023 hangi konular LGS'de sorulmayacak? Liseye giriş sınavı 4 Haziran’da yapılacak

LGS (Liselere Geçiş Sistemi) sınavının ne zaman yapılacağı geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile belli oldu. Öğrencilerin merakla beklediği bilginin gelmesinin ardından gözler LGS konularına çevrildi. 6 Şubat'ta meydana gelen deprem nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgelerinde eğitimin aksaması nedeniyle 2023 LGS oturumunda öğrencilerin bazı konulardan muaf tutulduğunu açıklamıştı. Peki LGS konuları hangileri? 2023 hangi konular LGS'de sorulmayacak? İşte konuya daire ayrıntılar..

Egitim

DGS sınavı ne zaman? 2023 DGS başvuruları başladı mı? Gözler ÖSYM'de

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) girecek öğrenciler sınavın ne zaman gerçekleştirileceğini araştırıyor. YKS sınav tarihinin açıklanmasının ardından öğrencilerin gözleri DGS sınav tarihleri için ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) çevrildi. Peki DGS sınavı ne zaman? 2023 DGS başvuruları başladı mı? İşte detaylar...

Egitim

Adana'da sınava hazırlanan öğrenciler için konteyner eğitim alanı oluşturuldu

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adana'da, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavları ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlıklarını sürdüren öğrenciler için konteyner eğitim alanı oluşturuldu.

Yurthaber

Deprem bölgesindeki sınavlar nasıl yapılacak? Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya için sınav yeri nasıl seçilir? ÖSYM açıkladı!

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından eğitim alanında birçok karar alındı. Deprem bölgesindeki okulların açılma süresinin ertelenmesinin ardından şimdi de son dakika açıklaması ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından geldi. Peki deprem bölgesindeki sınavlar nasıl yapılacak? Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da sınavlar nasıl olacak? İşte detaylar...

Egitim

Şanlıurfa'da depremzede öğrenciler sınavlara kütüphanede hazırlanıyor

Kahramanmaraş merkezli, 6 Şubat'taki depremlerin ardından Şanlıurfa'da depremzede öğrenciler, sınavlara hazırlıklarını kütüphanelerde yapıyor.

Yurthaber

AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman? 2023 AÖF bahar dönemi sınavları online mı yapılacak?

Üniversitelerin eğitimi online olarak vermeye başlamasının ardından gözler AÖF sınavlarında yer aldı. Sınavların yüz yüze mi yoksa online olarak mı gerçekleştirileceği araştırılırken, sınav tarihi de öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Peki AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman? 2023 AÖF bahar dönemi sınavları online mı yapılacak? İşte detaylar...

Egitim

29. dönem POMEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 29. dönem POMEM sınav sonuçları bekleniyor...

POMEM sonuçları, adayların gündeminde yer alıyor. POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) sözlü sınavın ardından gözler, sonuçlar için Polis Akademisi'ne çevrildi. Peki 29. dönem POMEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 29. dönem POMEM sınav sonuçları bekleniyor...

Haber

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 POMEM sonuç duyurusu yapıldı mı? Gözler Polis Akademisi'nde...

Binlerce aday POMEM mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 29. dönem POMEM sözlü sınavları sonrası adayların gözleri sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilmiş durumda... Peki POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 POMEM sonuç duyurusu yapıldı mı? İşte detaylar...

Haber

KPSS sınav tarihi açıklandı mı? KPSS sınavı ne zaman yapılacak? Gözler ÖSYM'de

KPSS'ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) hazırlanan adaylar, sınavın ne zaman gerçekleştirileceğini araştırıyor. KPSS ile ilgili güncel bilgi için adayların gözleri ÖSYM'ye (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) çevrildi. Peki KPSS sınav tarihi açıklandı mı? KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Egitim

YÖK/DİL1 sınav tarihi belli oldu mu? 2023 YÖK/DİL1 sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM'den son dakika açıklaması...

YÖKDİL/1 (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) tarihi için ÖSYM'den son dakika açıklaması geldi. 12 Mart 2023'te yapılması planlanan YÖKDİL/1 oturumunun tarihi değişti. Bununla birlikte öğrencilerin gözü, sınavın yeni tarihine çevrildi. Peki 2023 YÖK/DİL1 sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Egitim

YKS ertelendi mi? YKS başvuruları ne zaman yapılacak? Gözler ÖSYM başvuru kılavuzunda...

YKS başvuru tarihleri, üniversite sınavına girecek binlerce adayın gündeminde yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, TUS ve YDUS sınavlarının ertelendiğini duyurmasının ardından gözler, YKS ile ilgili açıklamalara çevrildi. Peki YKS ertelendi mi? YKS başvuruları ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar...

Egitim

Üniversite sınavları nasıl olacak? Üniversite final ve bütünlemeler online mı yapılacak? YÖK Başkanı Özvar'dan açıklama!

Üniversite öğrencileri final ve bütünleme sınavlarının nasıl yapılacağını merak ediyor. Deprem nedeniyle 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin, uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasına karar verildi. Peki üniversite sınavları nasıl olacak? Üniversite final ve bütünlemeler online mı yapılacak? YÖK Başkanı Erol Özvar açıklama yaptı. İşte detaylar...

Egitim

BİLSEM sınavı ne zaman? BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2023 BİLSEM öğrenci seçme takvimi

BİLSEM (Bilim ve sanat merkezleri) sınavı hakkında detaylar araştırılıyor. 6 Şubat'ta meydana gelen ve ülkenin 10 ilini derinden etkileyen depremin ardından MEB, eğitim öğretime 71 ilde 20 Şubat'a kadar ara verildiğini açıkladı. Peki BİLSEM sınavı ne zaman? BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2023 BİLSEM öğrenci seçme takvimi...

Egitim

YKS başvuruları ne zaman alınacak? YKS başvuruları nereden ve nasıl yapılacak? 12. sınıf 2. dönem konuları sorulmayacak!

YKS oturumunun ne zaman gerçekleştirileceği konusu öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Kahramanmaraş merkezli büyük depremin ardından YKS'de, 12. sınıf 2. dönem konularının sorulmayacağı belirtildi. Peki YKS başvuruları ne zaman alınacak? YKS başvuruları nereden ve nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Egitim

LGS 2. dönem konuları hangileri? Bakan Özer açıkladı: LGS'de 2. dönem konuları olmayacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğrencilerin, LGS (Liselere Geçiş Sistemi) sınavında ikinci dönem konularının muaf tutulacağını açıkladı. Bunun üzerine öğrenciler, LGS 2. dönem konularının hangileri olduğunu araştırmaya başladı. Peki LGS 2. dönem konuları hangileri? İşte detaylar...

Egitim

12. sınıf 2. dönem konuları hangileri? YKS'de 12. sınıf 2. dönem konuları olacak mı olmayacak mı? Bakan Özer'den açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem nedeniyle YKS sınavında öğrencilerin 12. sınıf 2. dönem konularından sorumlu olmayacağını söyledi. Bununla birlikte, 12. sınıf 2. dönem konularının hangileri olduğu araştırılmaya başlandı. Peki 12. sınıf 2. dönem konuları hangileri? YKS'de 12. sınıf 2. dönem konuları olacak mı olmayacak mı? İşte ayrıntılar...

Egitim