YURTHABER

Dünyada bir ilk Osmancık'ta uygulanıyor

Eğitimde dünyada bir ilk Çorum Osmancık'ta uygulanıyor

Dünyada bir ilk Osmancık'ta uygulanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi ( Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Çorum'un Osmancık ilçesinde uygulanmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Çorum'un Osmancık ilçesinde uygulanmaya başlandı.Proje kapsamında Osmancık Lisesi, Osmancık İmam Hatip Lisesi, Osmancık Anadolu lisesi ve Ömer Derindere Anadolu Öğretmen lisesinde tüm dersliklere içinde bilgisayar modülü bulunan 65 inç LED panel etkileşimli tahta kurulumları tamamlandı. Bu okullarda toplam 70 adet etkileşimli tahta ile beraber her birinde çok amaçlı yazıcı ve doküman kamera gibi bilişim teknolojisi araçları da öğretmenlerin kullanımına sunuldu.

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenleri tarafından bu okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik ''Eğitimde Teknoloji Kullanım Kursu'' verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Osmancık Lisesinde düzenlenen kursta etkileşimli tahtaların tanıtımı yapıldı.

Fatih Projesi İlçe Koordinatörü Mustafa Yıldırım, proje kapsamında dağıtılacak olan tablet bilgisayar ve müfredatla birebir uyumlu, içinde konuları resim, video, animasyon ve bulmacalarla destekleyen zenginleştirilmiş kitabın (z-kitap) tanıtımını yaptı.

Fatih projesini ve proje kapsamında düzenlenen eğitimleri yakından takip eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Üçok Osmancık Lisesinde düzenlenen kursta öğretmenlerin sunumlarını izledi.

Projenin önemine dikkat çeken Üçok; ''Fatih projesi Milli Eğitim Bakanlığının çok önemsediği ve bütün desteğini sağladığı bir projedir. Buradaki amaç öğrencilerimizin teknolojiyi kullanarak kendi kişisel gelişimlerini artırmalarına destek olmak, öğretmenlerimizin derslerde daha aktif olmalarını sağlamaktır. Hazırlanacak olan materyaller ile dersler görsel açıdan daha zengin bir hale gelecek ve etkili öğrenmenin gerçekleşmesi adına önemli katkılar sağlayacaktır. Dünyanın şu anda hiçbir ülkesinde uygulanmayan bu ileri teknolojinin ilçemizde de uygulanıyor olmasından mutluluk ve gurur duyuyoruz. Öğretmenlerimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.'' dedi.