SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Dursun Özbek'ten olay yaratan iddia! ''Ali Koç 4'ü silahlı olmak üzere 70 adamla birlikte geldi! Bunun adı terörizmdir''

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ali Koç'un dün gece stadyuma yöneticileriyle birlikte girmesiyle ilgili açıklama yaptı. Dursun Özbek, "Beraber stadyumdan ayrıldık. 2 saat sonra yolda haber aldım, geri döndüm. Ali Koç, 70-80 tane adamıyla, ki içlerinde 4'ü silahlı. Bu ayıptır. Eşkıyalıktır. Şehir eşkıyası diye tabir ettiğimiz şey bu. Öteye götürüyorum, bu terörizmdir." dedi.

Dursun Özbek'ten olay yaratan iddia! ''Ali Koç 4'ü silahlı olmak üzere 70 adamla birlikte geldi! Bunun adı terörizmdir''

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bazı kongre üyeleriyle bir araya geldi ve açıklamalarda bulundu.

"SEÇİMİN ARTIK ÖNEMİ YOK!"

dursun-ozbek-aa-2094529

"Seçimin artık önemi kalmamıştır. Ya ben seçilirim ya Süheyl Batum seçilir, ikimiz de Galatasaraylıyız. Topyekün mücadele, her şeyin önüne geçmiştir. Bütün camialara, bütün Türkiye'ye şunu göstermeliyiz; Ali Koç'un sadece seçim derdinde olduğunu göstermeliyiz. Kim seçilirse seçilsin Galatasaray sevgisiyle hareket edeceğinden hiç şüphem yok."

"ERDEN TİMUR DÜŞMANLIĞI ŞURADAN GELİYOR..."

Screenshot_2

Dursun Özbek: "Erden Timur düşmanlığı şuradan geliyor. Birçok anlamda o kadar başarılı iki sene geçirdik ki. Kıskançlık ve fitne ile dağıtmak. Galatasaray'ın bugünkü finansal yapısının ulaşmak istediği noktadan endişeleri var."

Erden Timur: "Düşündüğümde bir sebep bulamıyorum. Hepimizin hatası oluyor. Bu camiaların gerilmemesiyle ilgili çok çaba veriyoruz. Birisi birisine bir şey yapsa hesap veremeyiz. En son ceza meselesine takılmışlar, benim söylediğim her şey hukuka uygun."

"YAZIKLAR OLSUN SANA"

Screenshot_1

"Birilerinin stadı silahlı korumalarla basacağı kimin aklına gelir? Bundan sonra şöyle mi olması lazım? Herkes stadyumunu korumak için silahlı koruma ordusu mu oluşturulmalı? Orada mı olsam iyiydi, orada olmamam mı iyiydi? Biz ne yapmaya çalışıyoruz? Bizi seçen camialar; yeşil sahalarda yarışalım, bu işleri yönetelim diye seçiyorlar. Bizi bir gün silahlı adamlar burayı basar, burayı koruyalım diye seçmiyorlar. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun ki sen değerli bir ailenin çocuğusun."

"SORMAK AKLINA GELMEDİ Mİ?"

Screenshot_1

"Polis, çok gurur verici ve yüksek seviyede yapılması gereken meslek. Sormak aklına gelmedi mi? Ali Bey niye geldin buraya diye. Maksadın ne? Çünkü devlet seni oraya o stattaki olayları engellemek, korumak için gönderdi. Yasal bir görev. Söylediklerim yanlış anlaşılmasın. Polis, bizim polisimiz! Bizim güvencemiz, huzurumuzun bekçileri... Ben oradaki yetkili arkadaşa sesleniyorum. Devlet sana maaş veriyor, seni oraya gönderiyor. Niye gönderiyor, niye gönderiyor, niye gönderiyor?"

"BARİYERLERİ KİM AÇTIRDI"

dursun-ozbek-tffnin-turk-futbolunu-bu-kaostan-cikarmasi-lazim-6vnq

"Eğer Ali Koç beni ziyarete geldiyse bana ulaşırlar. İkinci bir güç vardır, orada bekleyen polisler. Onlar bariyeri açın dediğinde güvenlik de açar. Ne bana telefon geldi, ne bir görevli arkadaşa. Bariyerleri kim açtırdı? Gecenin saat 11'i olmuş. Kim açtı kapıları? Gece bariyerleri kim açtırdı? Maç bitmiş. Kafileler gitmiş. Kim açtırdı? Açtırdı. Oraya kadar geldin. Kapı var orada. Güvenliğimiz bekliyor. Kim dedi ki onlara "Ali Bey geldi stada girecek." diye. Ben mi dedim? Sen polissin. Şu kadarını bilemiyor musun?"

"POLİS SORMAZ MI NE YAPIYORSUN DİYE?"

i9gYS3jMr02UMZji0Gj6zQ

Dursun Özbek: "Gece bariyerleri kim açtırdı? Maç bitmiş. Kafileler gitmiş. Kim açtırdı? Açtırdı. Oraya kadar geldin. Kapı var orada. Güvenliğimiz bekliyor. Kim dedi ki onlara "Ali Bey geldi stada girecek." diye. Ben mi dedim? Sen polissin. Şu kadarını bilemiyor musun? Bu saatte buraya gelindiği zaman burada normal şeyler olmaz. Şöyle düşünün. Gece vakti 00.00'da birisi dükkanın kepengiyle oynuyor. Polis sormaz mı ne yapıyorsun diye?"

"KİMSE BİZİMLE ALAY ETMESİN"

dursun-ozbek-aa-2171678

"Kapıdaki görevliye kapıyı açtıran tek güç olabilir, polis. Bizim ifade etmek istediğimiz bu. Böyle bir sahne varken kimse bizim aklımızla alay etmesin. Galatasaray Stadı, yeterli derecede korunan bir stadyum. Kapıdaki görevliye kapıyı açtıran tek güç olabilir, polis. Bizim ifade etmek istediğimiz bu. Böyle bir sahne varken kimse bizim aklımızla alay etmesin. Galatasaray Stadı, yeterli derecede korunan bir stadyum."

"ALİ KOÇ, 70-80 TANE ADAMIYLA, Kİ İÇLERİNDE 4'Ü SİLAHLI"

E1RcAPCBQ0ynEp_Rh4cwPg

"Beraber stadyumdan ayrıldık. 2 saat sonra yolda haber aldım, geri döndüm. Ali Koç, 70-80 tane adamıyla, ki içlerinde 4'ü silahlı. Bu ayıptır. Eşkıyalıktır. Şehir eşkıyası diye tabir ettiğimiz şey bu. Öteye götürüyorum, bu terörizmdir. Terörist ne yapıyor, benzer şekilde silahlı adamlarını topluyor, geliyor, bir yeri basıyor, kurşunluyor."

"BENİM CESEDİMİ ÇİĞNEMEDEN ORADAN İÇERİYE ADIM ATAMAZDI"

f2e2ee92821d4bda9c5d3a043058ef57

"Orada olmamam belki de olayları belli bir seviyede, daha üst boyuta geçmesini engellemiştir. Orada olsaydım, benim cesedimi çiğnemeden oradan içeriye adım atamazdı."

"SUÇ DUYURUSU YAPTIK"

image (11)

"Dünkü olaylar, yapılan ahlaksızlıklar tüm spor kamuoyunun gözü önünde cereyan etti. Bu olaylara sebep olan baş ahlaksız, yancıları ve onlara çanak tutan kamu görevlileri hakkında gerekli suç duyurularını yaptık."

"ŞIMARIKLIK..."

image (10)

"Biz bu boş stat kabadayılarıyla geçen sene de mücadele ettik, yine de ederiz. Sezon başından beri Ali Koç'un yaptığı bu şımarıklıklar artarak devam ediyor. Kimse de bu şahıstan hesap sormuyor."

"HESABINI SORACAĞIM"

GOB0UeyWsAE8szh

"Ali Koç, bu yaptıkların senin yanına kalmayacak. Hesabını soracağım. Seçim kazanmak için yaptığın bu şovun hesabını vereceksin."

"ŞEHİR EŞKIYALIĞI"

image (9)

"Dün akşam statta olmayan Ali Koç, maç biteli 1 saatten daha fazla olmuş, stada trafik durdurularak polis eşliğinde sahaya alınmış. Güvenliği sağlaması gerekenler, şehir eşkıyalığı yapanların korumalığını yapmıştır. Hepsi kamera kayıtlarında var."

"YAPTIKLARIN BANA SÖKMEZ"

Screenshot_7

"Şunu da bil ki, bütün bu yaptıkların bana sökmez. Ben Galatasaray başkanıyım."

"KAMERA KAYITLARINA BAKIN"

Screenshot_6

"Stadı korumaktan görevli olan arkadaşlar maç bittikten 1.5 saat sonra eskort ediyorlar. Stada giriliyor, akreditasyon alanlarına giriliyor. Daha fazlasını söylemeye gerek yok, herkes kamera kayıtlarına baksın. Orada her şey var."

"İSMİNİ SÖYLEMEK İSTEMEDİĞİM OYUNCU..."

Screenshot_5

"Yapabilecekleri tek şey bu. Ellerinden gelen bu. Sizin de söylediğiniz, ismini söylemek istemediğim oyuncu. (Mert Hakan Yandaş) Isınma anından itibaren ellerinden gelen tek şey bu. Kaos yaratmak. Gerginlik yaratmak. Olayı futbolun dışına taşımak."

"BUNUN HESABINI KİM VEREBİLİR?"

Screenshot_4

"Ali Koç, önemli bir ailenin ferdi. İyi bir eğitim almış birisi. Ailesinin gücü belli. Böyle bir işe girişmek, insanları birbirine düşürmek, bunun hesabını kim verebilir?"

"BİR SEÇİM UĞRUNA..."

Screenshot_3

"Ali Koç, sen neyine güveniyorsun? 7-8 kişi, stat müdürümüzün üstüne saldırıyor! Böyle bir şey delikanlılıkta var mı? Sükunete en ihtiyaç duyduğumuz anda, bir seçimi kazanmak uğruna iki köklü camiayı birbirine düşürmek uygun mudur?"

"KAHRAMANLIK HİKAYESİ OLARAK ANLATACAK"

3b5a8dc10e8a48e98d44bb47ae59058d

Dursun Özbek: "Seçimde belki de bunu bir kahramanlık hikayesi olarak anlatacaksın. 'Silahlı adamlarımla gittim, sahaya da çıktım' diye anlatacak, dinleyeceğiz. Şu kadarcık Türkiye'nin mutluluğunu, beraberliğini, huzurunu düşünen adam böyle bir şey yapar mı?"

"Başka bir amacın varsa, proje dememin sebebi o, en kolay manipüle edilecek durum bu sportif camiaları birbirine düşürmek."

"HERKESİN SİLAHLI ADAM MI TUTMASI GEREK?"

image (9)

Erden Timur: "Trafik durdurularak polisle içeri geliniyor. Korumakla yükümlü olduğunuz insanları değil de silahla gelen insanları koruyorsunuz… Bundan sonra herkesin 100 tane silahlı adam mı tutması gerekir? Çatışma mı çıkacak? Ne olacak? Dün akşam olanların planlı olmaması imkansız! Planlı ve bize açıkça kast var! Amaçları bizi devletimizin polisiyle karşı karşıya getirmekti!"

Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler