SPOR

Dursun Özbek: 'Yabancı kuralını Kulüpler Birliği olarak görüşeceğiz'

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, son günlerin en büyük tartışma konusu olan yabancı sınırlaması hakkında yaptığı açıklamada, “Konuyla ilgili önümüzdeki hafta Kulüpler Birliği olarak bir toplantı yapacağız. Bu yabancı sınırlaması konusu Süper Lig ve alt ligleri de yakından ilgilendiriyor” dedi.

Dursun Özbek: 'Yabancı kuralını Kulüpler Birliği olarak görüşeceğiz'

Galatasaray ve Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve A Milli takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun "Yabancı sınırlaması gelmeli" sözlerinin ardından açıklama yaptı.

"TOPLANTI SONRASI BELLİ OLACAK"

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dursun Özbek "Kulüpler Birliği Başkanı olarak konuşacağım. Konu ile ilgili önümüzdeki hafta toplantı yapacağız. Yabancı yasağı konusu Süper Lig A.Ş.'yi ve alt ligleri de ilgilendiriyor. Toplantının neticesinde, TFF Başkanı ile konuşmamız çerçevesinde bir ortak kararla Türkiye için ortak karar alacağız. TFF ile görüşerek bir yol haritası çizilecek." dedi.

"TFF, BİZE BİR ŞEY SÖYLEMEDİ"

Mircea Lucescu'nun açıklamalarına da yanıt veren Dursun Özbek "Sayın Lucescu'nun "Kural değişecek" açıklamasını okudum. TFF ile böyle bir anlaşmamız yoktu. Kulüplerin de bu konuya destek vermesi lazım. Haftaya toplantı var ve sonrasında TFF ile görüşeceğiz. Lucescu, kendi fikrini açıklıyor. TFF'nin böyle bir görüşü olsaydı, bize iletirdi. Lucescu'nun açıklamasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
yabancı kuralı değişeceğine TFF başkanı değişsin.6 yıldır ülke futbolunu bitirdi
arkadaş ben anlamıyorum bu ülke de futbolu beyni sulanmış her mağlubiyete kılıf uyduran lucescu mu yönetiyor?? ya şutlayın artık şu adamı kıçında kıllar ağarmış 70 yaşında adamdan siz daha ne bekliyorsunuz
YABANCI OLAYI FEDERASYONUN GÖREVİ KULÜPLER BİRLİĞİNİN DEĞİL EFENDİ BIRAKIN FEDERASYON HALLETSİN KULÜPLERDE UYSUN
Diğer Haberler