SPOR

Düşen uçakla ilgili kahreden detay

Brezilya futbol takımı Chapecoense’yi final maçına götüren uçağın ikinci pilotluğunu yapan, Kolombiya’nın ünlü mankenlerinden Sisy Arias’ın kaza öncesi çekilen görüntüleri sevenlerini yasa boğdu. Bu arada Arias'ın, ilk kez bir yolcu uçağında ikinci pilotluk yaptığı ortaya çıktı.

Düşen uçakla ilgili kahreden detay

Brezilya Serie A ligi ekiplerinden Chapecoense'yi, Kolombiya'daki Güney Amerika kupası finaline götürürken düşen uçakta 71 kişi hayatını kaybetmişti. Ölenlerin arasında, Kolombiya seferiyle ilk uçuşunu gerçekleştiren 29 yaşındaki ikinci pilot Sisy Arias da vardı. Aynı zamanda modellik yapan genç pilotun zamansız ölümü ailesini ve sevenlerini kahretti.

Arias’ın trajik kaza gerçekleşmeden önce, uçağın kokpitinde çekilmiş röportaj görüntüleri yayınlandı. Pilotluk mesleğinin yanı sıra Kolombiya’nın tanınan modellerden biri de olan Arias; Brezilya futbol takımı Chapecoense’yi final maçına taşıyan uçağın pilotu olduğu için gurur duyduğunu ifade etmiş.

Bolivya'dan kalkan ve Kolombiya'nın Medellin kenti yakınlarında dağlık bölgeye düşen uçağın kaptan pilotunun, kuleye acil durum bildirimi yapmadığı için iniş önceliğini kaybettiği ve bu yüzden uçağın yakıtının bittiği öne sürülmüştü.

Öte yandan uçağın ait olduğu Bolivya merkezli LaMia havayolu şirketinin uçuş izni, süresiz olarak iptal edildi. Açıklamayı, Bolivya Sivil Havacılık Otoritesi'nden yaptı.

Kazanın ardından, uçağın düşmesinde LaMia şirketinin de ihmali olduğuna dair haberler çıkmıştı.


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler