Emine Bulut cinayeti Türkiye'yi ağlattı! (Emine Bulut kimdir, neden gündem oldu?)

Kırıkkale’de yaşanan eski koca dehşeti Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Eski kocası tarafından kızlarının gözü önünde bıçaklanan Emine Bulut'un son görüntüleri sosyal medyada yeniden yayılırken, Bulut’un bıçaklanmasının hemen ardından sarf ettiği “Ölmek istemiyorum” sözü ise yürekleri dağladı. Kahreden olayla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Gül, 'Hukuki süreç devam ediyor. Yargı makamları tarafından caniye hak ettiği cezanın verileceğine inancım tam' ifadelerini kullandı.

Emine Bulut cinayeti Türkiye'yi âdeta yasa boğdu. Kırıkkale’de eski kocası tarafından kızlarının gözü önünde bıçaklanarak öldürülen Bulut'un son görüntüleri ortaya çıktı. Kameralara yansıyan cinayet sırasında Emine Bulut’un bıçaklanmasının hemen ardından sarf ettiği “Ölmek istemiyorum” sözü ve kızının "anne ne olur ölme" dediği anlar herkesi ağlattı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da kahreden olayla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık'tan yapılan açıklamada Emine Bulut'un çocuğunun bakanlığın psikologları gözetimine alındığı belirtildi. Ayrıca cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için hukuk müşaviri görevlendirildiği Bakanlık tarafından duyuruldu.

ADALET BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Gül de yaptığı açıklamada 'Hukuki süreç devam ediyor. Yargı makamları tarafından caniye hak ettiği cezanın verileceğine inancım tam' ifadelerini kullandı.

'ÖLMEK İSTEMİYORUM'

18 Ağustos'ta Menderes Caddesi'nde bir restaurantta eski eşi Fedai Baran ile bir araya gelen Emine Bulut'un yanında 10 yaşındaki kızı da vardı. Eski eşler arasında tartışma çıktı, Fedai Baran eski eşini gözü dönmüş bir şekilde defalarca bıçakladı. Kızının gözü önünde kanlar içinde kalan Emine Bulut'un "ölmek istemiyorum" feryadı yürekleri dağladı, talihsiz kız da "anne ne olur ölme" diyerek herkesi ağlattı.

TÜM ÇABALARA RAĞMEN KURTARILAMADI

İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaralanan Emine Bulut ile olayın etkisiyle şoka giren kızı F.B.B.'yi ambulansla Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

TÜM TÜRKİYE AYAĞA KALKTI

Yaşanan acı olay sonrası Emine Bulut ismi ise Twitter'da TT oldu. Siyaset,sanat ve spor dünyasından pek çok isim "#EmineBulut" , "#Ölmekİstemiyorum" ve "AnneNeOlurÖlme" hashtagleri ile mesaj paylaştı.

'BANA HAKARET ETTİ'

Öte yandan, Sulakyurt cezaevine gönderilen Fedai B.'nin emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Eşi Emine Bulut'tan 4 yıl önce boşandığını kaydeden Fedai B.'nin ifadesinde, "Eski eşim ve çocuğumla lokantada bir araya geldik. Önce konuştuk. Ardından tekrar başka biri ile evlenip evlenmeyeceğini, böyle bir şey duyduğumu söyledim. Kendisi de bana evleneceğini beyan etti. Ardından çocuğumun velayet konusunu konuştuk. Ancak kendisi bana çocuğumun yanında hakaret etti, küfür etti. Ben de sinirlenerek sürekli yanımda gezdirdiğim bıçakla, önce karın kısmına vurdum. Ardından benim boğazıma sarılarak bağırmaya başladı, ben de vücudunun değişik bölgelerine bıçak vurup, lokantanın önünde bulunan taksiye binerek kaçtım. Burada polis ekipleri yakaladı" dediği öğrenildi.

233

BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut hakkında çalışmalara başladı. Bakanlık'tan yapılan açıklamada Emine Bulut'un çocuğunun bakanlığın psikologları gözetimine alındığı belirtildi.

Ayrıca cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için hukuk müşaviri görevlendirildiği Bakanlık tarafından duyuruldu.

Bakanlık'tan yapılan açıklama şöyle:

Kırıkkale’de 38 yaşındaki E.B’nin eski eşi tarafından öldürülmesine ilişkin olarak sosyal medya ve basın yayın organlarında yer alan görüntü ve haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur;

18.08.2019 tarihinde yaşanan ve hepimizi derinden sarsan cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerimiz olaya anında müdahil olmuştur. Saldırıya tanık olan kızımız yakınlarının yanında ve Bakanlığımız psikologlarının gözetimindedir. Çocuğumuzun ve ailenin durumu olayın yaşandığı andan itibaren ekiplerimizce 7/24 takip edilmektedir.

Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki Hukuk Müşaviri görevlendirilmiştir.

Söz konusu çocuğumuzun ve yakınlarının bu süreçte daha fazla zarar görmemesi için malum görüntülerin sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda paylaşılması kızımızı ve ailesini bir kez daha yaralamaktadır. Bu nedenle, bu görüntülerin paylaşılıp yayılmaması konusunda sorumluluk sahibi vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.

Bakanlık olarak yargı sürecinin ve kızımızın psikolojik ve sosyal durumunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 318 yorum
Toprak utandı, insanlık utanmadı. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir an, koca bir ülke kadın cinayetlerinin, çocuk cinayetlerinin önüne geçemiyorsa boşuna yaşıyoruz bu topraklar üzerinde.
Eğitim son 20 yıldır daha da kötü. Malesef bu sayı 20 yıl daha artarak devam edecek. Şimdi etkili adımlar atmaya başlasak 20 yıl sonra düzelme görebiliriz.
bu cinayetler ulkemizin en başta gelen problemidir meclisin bunun için acil toplanması ve tartışması gerekir bu konuyu
@ertan_kutlu_1989 bu adam 43 yaşında. son 20 yıldır eğitim bozuk diyorsun. Bir tezatlık yokmu sence.
@akin_caliskan2 20 yılda bir nesil yetişti ama hangi birimiz bu nesilden umutluyuz ki, her gün daha kötüye giden vurdumduymaz bir nesil yetişiyor, Allah sonumuzu hayırlı kılsın.
@akin_caliskan2 ne proflar ne doçentler kadın cinayeti işledi eğitimle alakası yok
Kırıkkale de cahil çok dolaylı olarak vahşet olmuş coookkk yazık
@nadirkemal777 TATİLDELER ŞEKERİM MECLİS ŞUAN GÜNDEMLERİNDE SÖRF KIZILCAHAMAM ŞİFALI SULAR VAR
Eğitimsiz cahil toplumun gösterdiği acı sonuçlar ne yazık ki.. Lütfen geleceğimiz olacak çocuklarınızı iyi yetiştirin.. sevgi ile büyütülen çocuklar gelecekteki yaşam için büyük önem taşır..
@extrabilenadam Doçent profosör olması iyi eğitildiği anlamına gelmez. Lise mezunu olup daha iyi eğitim almış olanlar da var
adam 43 yaşında son 20 yılda yetişen nesil profiline pek uymuyor. ama bu arada okumuş okumamış pek fark etmiyor zannedersem son da olmayacak tır dünyada bu tür olaykar insanlık tarihiyle başlamış Habil ve Kabil ile.
hadi karını sevmedin öldürdün küçük çocuğu da sevmedin hayatını bitirdin
Söylenecek bir şey bulamıyorum artık .
@fozer_1999 hiç kimse aile içi olaylarda eleştiri hakkına sahip değildir
Hiçbir lisanda açıklaması yok bir erkek olarak lanet okuyorum bu insanlara cehennem çukuru yuvası olsun ebediyen
@hamzausta LAA AİLE İÇİ OLAY MI KALMIŞ , KADIN BAĞIRA BAĞIRA ÖLMEK İSTEMİYORUM DİYEREK ÖLDÜ SEN HALA AİLE İÇİ DİYOSUN. AYRILALI 4 YIL OLMUŞ AİLEMİ KALMIŞ?
@fozer_1999 aile içi olaymı diyorsun sen buna ? cinayet bu cinayet
@hamzausta ulan ayı aile içimi kalmış bu kadınla bebenin sizin gibiler ve sizin gibi düşünenler yüzünden dünya bu halde..!!!
@hamzausta eğer sende böyle düşünüyorsan sende potansiyel suçlusun demektir. Türk savcıları senin için gerekeni yapar umarım.
@fozer_1999 hamza usta.insan olunuz. cani veren almasini bilir.
@hamzausta ne diyorsun sen sana öyle bir kelime yazmak isterm ki yayınlamazlar senin kızın ileride evlendiği zaman aynısı başına gelse aynı şeyi mi diyeceksin
@fozer_1999 hamza usta akıl sağlığından geçtim de vicdanını da mı yitirdin sen?
@hamzausta Aile içi olsa zaten kimse karışmayacak koçum!1 Bak adam aile içi olarak düşünmemiş herkesin içine taşımış olayı !! hee birde öldürmüş !!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler