SPOR

Emre Can, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetini reddetmiş

Emre Can'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ret! Cenk Tosun, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine Emre Can'ın olumsuz yanıt verdiği iddia edildi.

Emre Can, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetini reddetmiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Premier Ligi'nde oynayan Türk futbolcular Cenk Tosun, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı kabul ederek imzalı formalarını almıştı. Bu davete Emre Can'ın da çağrıldığı ancak Liverpool'da forma giyen oyuncunun Recep Tayyip Erdoğan'ı geri çevirdiği iddia edildi.

Bild'in haberine göre, Mesut Özil ve İlkay GÜndoğan gibi Türk köklerine sahip olan Emre Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine gitmedi. Haberde Emre Can'ın bir karakter gösterdiği ve fotoğrafta da yer almadığına vurgu yapıldı.

NELER YAŞANDI?
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, Türk asıllı Alman milli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmelerinden rahatsız oldu. Grindel, Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun'u kabul etmesine ilişkin yakışıksız açıklamalarda bulundu.

Grindel'in Twitter hesabının yanı sıra DFB'nin internet sitesinde de yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"DFB, göçmen kökenli oyuncuların özel durumlarına elbette saygı duyuyor. Ancak hem futbol hem de DFB'nin değerleri, Bay Erdoğan tarafından yeterince önemsenmiyor. Bu yüzden milli futbolcularımızın kendisinin seçim kampanyası için istismar edilmeleri hoş değil. İki oyuncumuz, bu eylemleriyle DFB'nin uyum çalışmalarına yardım etmedi."

Alman medyası da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendi formalarını hediye ettiklerine işaret ederek, İlkay'ın Erdoğan'a takdim ettiği formasına "Sayın Cumhurbaşkanıma saygılarımla" yazdığına dikkati çekti.

JOACHIM LÖW, MESUT VE İLKAY'IN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİNİ YORUMLADI
Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, milli takımda forma giyen Türk kökenli oyuncular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın çok iyi karaktere sahip olduklarını söyledi. Löw, Dortmund'da 2018 FIFA Dünya Kupası kadrosunu açıkladığı basın toplantısında bir soru üzerine iki futbolcunun Londra'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmelerini değerlendirdi.

Federasyon olarak iki oyuncuya da bu konunun talihsiz bir olay olduğunu ifade ettiklerini aktaran Löw, Almanya için forma giyildiğinde bu ülkenin ve Alman değerlerinin temsil edildiğini belirtti. İki oyuncunun da göçmen kökenli olduğuna dikkati çeken Löw, "Göçmen kökenli insanların ve oyuncuların bazen göğüslerinde iki yürek attığı için anlayış gösterebiliyorum. Bunu bir çatı altında toplamak her zaman kolay değil. İkisi de bize, siyasi bir mesaj vermek istemediklerini ima etti" şeklinde konuştu.

"ONLARI MİLLİ TAKIMA ALMAMAYI TEK SANİYE BİLE DÜŞÜNMEDİM"
Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı uzun süreden beri tanıdığını belirten Löw, "İkisinin de çok iyi karaktere sahip olduğunu söyleyebilirim. Uzun zamandan beri onları tanıyorum. Entegrasyon için çok şey yaptılar" ifadelerini kullandı.

Bu konu üzerine iki oyuncunun da düşüneceklerini aktaran Löw, gelecek hafta milli takım toplandığında oyuncularla görüşeceklerini kaydetti. Bir gazetecinin, iki oyuncuyu bu olaydan dolayı milli takıma almamayı düşünüp düşünmediğine ilişkin sorusuna da Löw, "Tek saniye bile düşünmedim" cevabını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 115 yorum
Helal olsun Emre CAN sana. Duyarlı davranmışsın. Siyasetin oyuncagı siyasetin soytarısı olmamışsın. Tekrar helal olsun.
@i.sezer Aynı Alman basını Emre Can'ın ise görüşmeyi reddettiği yalanını ortaya attı. Oysa işin aslı çok başkaydı..reddetti' iddialarının asılsız olduğu ortaya çıktı. İngiltere'de Liverpool forması giyen Emre Can'ın, sakatlığı nedeniyle Almanya'da 3 haftadır tedavi gördüğü bu yüzden de Londra'daki buluşmada yer alamadığı öğrenildi. işte gerçek
@i.sezer emre can gibi ne soytarılar ve onu alkışlıyan devşirmeler var be bravo.
ulan Cumhurbaşkanına kininiz ve nefretiniz nasıl büyümüşse artık yanlışi hatayı bile alkışlar olmuşsunuz.
@i.sezer adam baska bir organizazyona katialacagim insallah baska zaman diye aciklama yapti allahin gerizekalisi seni :D ulan sen ve senin gibiler her önünüze konulan habere köpek önüne atilan kemik gibi kapmaya hazirsiniz ne cahil insansiniz siz :D
@i.sezer KOLAY GELSİN, HAÇLI UŞAKLARI..............
bu işin siyasetle alakası yok adam türklerden nefret edyo zaten .
@i.sezer beynin dökülmüş topla israf olmasın
@taximlei Emre Can hangi organizasyonu iplemişse ona katılmış Allahın malı. Sen de her yoruma kemik görmüş gibi atlama
Ben de zerre kadar sevmiyorum ama bu ülkenin cumhurbaşkanı ne kadar yanlış yapsa da elin memleketine gelmiş davet etmiş, gavura karşı samimiymiş gibi görünmek bile yeterr davete icabet etmek emreyi büyütürdü tayyibi değil neyse herkesin farklı düşüncesi vardır tabi katılan olur olmaz, ben öyle düşünüyorum
@yorumcu_genc de get lan .nerde görülmüş diktatör benzetmesi yapıaln biriyle spor adamı yanyana gelirmi?
@yorumcu_genc Ya ayıptır hem sevmiyorsun hem övüyorsun kendini kullandırmamış adam helal olsun
@yorumcu_genc haklısın ama bizim
Cumhurbaşkanına boynumuz kıldan ince ama cumhurbaşkanı değil parti başkanı olursan kusura bakmayacan
@yorumcu_genc mesela senin sözde bir ‘insan’ olarak anılman gibi degilmi? müsvedde.
@yorumcu_genc sen nerenle okuyorsun haber? - adam dskstlıgından dolayı üç hsgtadır almanyada tedavi görüyorum diyerek özür bildiriyor, beyin denen bir organ var vucudunda arada sırada kullanmayı dene istersen.
doları 4.5 lira yapan adam benim ayağıma gelsin demiştir
Erdoğan ın attığı tırnak olamazsınız
bravo
çokta tın bumu haber oldu şimdi
lüzumsuz insanlara değer verince kendilerini bir şey zannediyorlar,emre can kim ya?
@adnay kim ise neden davet edılıyor senı veya benı neden davet etmezler demekkı önemlı bırı
recep kim ulan haa şimdi hatırladım ne istedinde vermedik hocam dön artık vatanına diyen adamdı değilmi
Ben bir tek o çocuğa isinamadim. Türk olup olmadığı bile belli değil. çok itici.
Gerçekten,İlkay ve Mesut gerçekten Türk,gelipgidiyorlar,ziyaret ve yardımlar yapıyorlar.Ama Emre nin konuştuğunu,geldiğini vs.hiç duymadım.Sadece tipi Türk galiba...
Cumhurbaskani olarak beni ayagina cagiriyorsa ise, sayin erdogana oy vermesem de giderim, ve bir emri var ise alir yerine getiririm, ama sayin erdogan bir siyasi parti baskanligini sectiginden bu yana, benim cumhurbaskanim degildir, kabul etmiyorum, o makam partiler ustudur, bende gitmezdim , bu cagriya uymazdim
@adyobatik01 sen çağırılmamış biri olarak hariçten gazel okuyorsun.
tff başkanı tarafsızdır diyorsan reis ve kemal beyin tarafsız olacağına inanabilirsin. insanlar ben tarafsızım diyerek tarafsız olamazlar. önemli olan eşit hizmet vermektir. reis izmire şehir hastanesi yaptırmak istiyor belediye yer göstermiyor. saha yaptırmak istiyor belediye yer vermiyor. izmir belediyesi eşit hizmet almıyoruz diyemiyor. aliğa elektrikli treni bitirilmesin telleri çalındı. hazır hat 6-8 senede izbana dönüştürüldü. metro hattı 154 senede halka kan kusturdu. izmir halkı yerine siyaseti düşünen izmir belediyesi taraflıdır. chp hizmetinde olduğunu defalarca ispatlamıştır.
@adyobatik01 MMMMMMMMMEEEEEEEEEEEE...............
@adyobatik01 sen türk vatandaşısın tabi. ama ötekiler devşirme ve türk değil,dünya vatandaşı olarak yetiştirilip devşirildiler.bekleneni veriyorlar işte..
sadece onlar değil, bizim türkiyedeki avrupalılar da rahatsız oldu.
adı TÜRK
aferin emre mora bu yaşta bu akıl ne mal olduğunu anlamış bunun
Emre CAN dan bahsediliyor senin akılda biraz havalarda hocam :)
@lanvin1 ASIL MAL OLAN SENSİN DAHA EMRE CANI TANIMAZ EMRE MOR DERSİN İLK ÖNCE SEN BİR KENDİNE BAK :D
Bu yorumda bizde seni anladık :)
@lanvin1 gözlerin iyi görmüyor galiba
yetti artık tamam dedi galiba aman gelme ülkeye çekerler içeri.
Emre can alınteriyle oralara gelmiş bir genç, diğeri hırsızlıkla gelmiş bir yaşlı, biraraya geldiklerinde görüntü sırıtırdı
reis sanami kaldi emre can sende kensini mahlukattan saydin yani bos bos işler bunlar Sen reisin tirnağina kurban ol
@hamzacan72 hem reddetmedi reisi sever hastanedeydi..
@hamzacan72 neden onlardan medet umuyor onlarla görünüce
Baş edemeyeceksiniz Sn Erdoganla başedemeyeceksiniz ancak aciz yorumlatla debelenip duracaksınız
@ffay hırsızsınız
@ffay zu ha ha ha, Çokmu Sesli Güldüm La :)))
@ffay ALLAH'A SÖYLE İSTERSEN AHİRETTE HESAP VERİRKEN BUNLARI. BAKALIM ALLAH MI REİSİN Mİ?
emre can kim la ??
YAKINDA FETÖCU İLAN EDİLİP,PASAPORTUNA EL KONULABİLİR.
emre gibi itin biri canımı sıkar sadece carın çakalın neden haberi oluyosa biz bir milletiz
LİDERLERİN LİDERİ GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK LİDER RECEP TAYYİP ERDOĞAN. GERİSİ YALAN DOLAN
Helal olsun
GARDAŞIM ORADA DEMOKRASİ VAR.REDDETMİŞ İYİ DE ETMİŞ.
Merak ediyorum Syn Erdoğan değilde Trump yada macron gelseydi Amerikalı yada fransız futbolcular ülkelerinin başkanlarını ziyaret etse bu Kartoffel Almanların sesi çıkarmaydı çıkmazdı niye mesele seçim falan değil islam düşmanlığı..
böle bi saygısızlık olurmu birileri hadini bildirsin onun
Emre can a 1-2 bütün çapulculara da anladınız siz onu.
Alman itler gene haddini aşmış size ne ulan onların tercihinden demokrasiden bahseden diktatör itler
Taraflı ve partili cumhurbaşkanı olmamalıdır. CUMHURBAŞKANI KESİNLİKLE TARAFSIZ OLMALI. YOKSA SAYGINLIĞI KALMAZ. Taraflı partili cumhubaşkanını tanımıyorum... O bir partinin başkanıdır... İksi aynı anda olmazzzzzzzzzzzzzzz
koçumsun Emre Can tebrikler..
Emre Can sakın Türkiye gelme fetö den tutuklanırsın benden söylemesi
Nasıl hoşunuza gidiyor böyle şeyler
Emre can kim ya kurban olsun cumhurbaşkanına gelmezse gelmesin bu futbolcular da kendini birşey sanıyor bence çağırmaları hata...
Adamlar spor ile siyaseti birbirinden ayırıyor... Ne kadar güzel. bizim ülkemizde ise borçların silinmesi için takımın tüm oyuncuları biat etmeye gider.
Rahmetli Atatürke de büyük mecliste böyle hakaretler edilmişti ,suikast bile hazırladılar, şimdi ikinci Atatürk Sn Erdoğan muhalefet tarafından sevilmiyor , batılılar sevmiyor , o halde reis doğru yolda, ve Türkiyemizin bekası için onu desteklemeliyiz, .Mynet yayınla bunu hep sansür koydun yazılarıma
emre can kim? ismini ilk duydum?
MUHTEMELEN YALANDIR
Parlili cumhurbaşkanı olmaz... olursa da saygınlığı kaybeder... Cumhurbaşkanı kesinlikle milli olmalıdır... Partili cumhurbaşkanı milli olmaz. partili olur... Milli den herkesin saygı duyduğunu anlayın... Yerli ayrı...
sporcunun ahlaklısını severım sıyasete gırenını degıl
vah çocuk!!yakmış kendini
çokmu önemli?
CENK GÖZÜMDEN DÜŞTÜN,KENDİNİ NİYE ALET EDİYORSUN
cansın emre
Diğer Haberler