SPOR

Emre Can, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetini reddetmiş

Emre Can'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ret! Cenk Tosun, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine Emre Can'ın olumsuz yanıt verdiği iddia edildi.

Emre Can, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetini reddetmiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Premier Ligi'nde oynayan Türk futbolcular Cenk Tosun, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı kabul ederek imzalı formalarını almıştı. Bu davete Emre Can'ın da çağrıldığı ancak Liverpool'da forma giyen oyuncunun Recep Tayyip Erdoğan'ı geri çevirdiği iddia edildi.

Bild'in haberine göre, Mesut Özil ve İlkay GÜndoğan gibi Türk köklerine sahip olan Emre Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine gitmedi. Haberde Emre Can'ın bir karakter gösterdiği ve fotoğrafta da yer almadığına vurgu yapıldı.

NELER YAŞANDI?
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, Türk asıllı Alman milli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmelerinden rahatsız oldu. Grindel, Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun'u kabul etmesine ilişkin yakışıksız açıklamalarda bulundu.

Grindel'in Twitter hesabının yanı sıra DFB'nin internet sitesinde de yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"DFB, göçmen kökenli oyuncuların özel durumlarına elbette saygı duyuyor. Ancak hem futbol hem de DFB'nin değerleri, Bay Erdoğan tarafından yeterince önemsenmiyor. Bu yüzden milli futbolcularımızın kendisinin seçim kampanyası için istismar edilmeleri hoş değil. İki oyuncumuz, bu eylemleriyle DFB'nin uyum çalışmalarına yardım etmedi."

Alman medyası da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendi formalarını hediye ettiklerine işaret ederek, İlkay'ın Erdoğan'a takdim ettiği formasına "Sayın Cumhurbaşkanıma saygılarımla" yazdığına dikkati çekti.

JOACHIM LÖW, MESUT VE İLKAY'IN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİNİ YORUMLADI
Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, milli takımda forma giyen Türk kökenli oyuncular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın çok iyi karaktere sahip olduklarını söyledi. Löw, Dortmund'da 2018 FIFA Dünya Kupası kadrosunu açıkladığı basın toplantısında bir soru üzerine iki futbolcunun Londra'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmelerini değerlendirdi.

Federasyon olarak iki oyuncuya da bu konunun talihsiz bir olay olduğunu ifade ettiklerini aktaran Löw, Almanya için forma giyildiğinde bu ülkenin ve Alman değerlerinin temsil edildiğini belirtti. İki oyuncunun da göçmen kökenli olduğuna dikkati çeken Löw, "Göçmen kökenli insanların ve oyuncuların bazen göğüslerinde iki yürek attığı için anlayış gösterebiliyorum. Bunu bir çatı altında toplamak her zaman kolay değil. İkisi de bize, siyasi bir mesaj vermek istemediklerini ima etti" şeklinde konuştu.

"ONLARI MİLLİ TAKIMA ALMAMAYI TEK SANİYE BİLE DÜŞÜNMEDİM"
Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı uzun süreden beri tanıdığını belirten Löw, "İkisinin de çok iyi karaktere sahip olduğunu söyleyebilirim. Uzun zamandan beri onları tanıyorum. Entegrasyon için çok şey yaptılar" ifadelerini kullandı.

Bu konu üzerine iki oyuncunun da düşüneceklerini aktaran Löw, gelecek hafta milli takım toplandığında oyuncularla görüşeceklerini kaydetti. Bir gazetecinin, iki oyuncuyu bu olaydan dolayı milli takıma almamayı düşünüp düşünmediğine ilişkin sorusuna da Löw, "Tek saniye bile düşünmedim" cevabını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 115 yorum
Helal olsun Emre CAN sana. Duyarlı davranmışsın. Siyasetin oyuncagı siyasetin soytarısı olmamışsın. Tekrar helal olsun.
@i.sezer Aynı Alman basını Emre Can'ın ise görüşmeyi reddettiği yalanını ortaya attı. Oysa işin aslı çok başkaydı..reddetti' iddialarının asılsız olduğu ortaya çıktı. İngiltere'de Liverpool forması giyen Emre Can'ın, sakatlığı nedeniyle Almanya'da 3 haftadır tedavi gördüğü bu yüzden de Londra'daki buluşmada yer alamadığı öğrenildi. işte gerçek
@i.sezer emre can gibi ne soytarılar ve onu alkışlıyan devşirmeler var be bravo.
ulan Cumhurbaşkanına kininiz ve nefretiniz nasıl büyümüşse artık yanlışi hatayı bile alkışlar olmuşsunuz.
@i.sezer adam baska bir organizazyona katialacagim insallah baska zaman diye aciklama yapti allahin gerizekalisi seni :D ulan sen ve senin gibiler her önünüze konulan habere köpek önüne atilan kemik gibi kapmaya hazirsiniz ne cahil insansiniz siz :D
@i.sezer KOLAY GELSİN, HAÇLI UŞAKLARI..............
bu işin siyasetle alakası yok adam türklerden nefret edyo zaten .
@i.sezer beynin dökülmüş topla israf olmasın
@taximlei Emre Can hangi organizasyonu iplemişse ona katılmış Allahın malı. Sen de her yoruma kemik görmüş gibi atlama
Ben de zerre kadar sevmiyorum ama bu ülkenin cumhurbaşkanı ne kadar yanlış yapsa da elin memleketine gelmiş davet etmiş, gavura karşı samimiymiş gibi görünmek bile yeterr davete icabet etmek emreyi büyütürdü tayyibi değil neyse herkesin farklı düşüncesi vardır tabi katılan olur olmaz, ben öyle düşünüyorum
@yorumcu_genc de get lan .nerde görülmüş diktatör benzetmesi yapıaln biriyle spor adamı yanyana gelirmi?
@yorumcu_genc Ya ayıptır hem sevmiyorsun hem övüyorsun kendini kullandırmamış adam helal olsun
@yorumcu_genc haklısın ama bizim
Cumhurbaşkanına boynumuz kıldan ince ama cumhurbaşkanı değil parti başkanı olursan kusura bakmayacan
@yorumcu_genc mesela senin sözde bir ‘insan’ olarak anılman gibi degilmi? müsvedde.
@yorumcu_genc sen nerenle okuyorsun haber? - adam dskstlıgından dolayı üç hsgtadır almanyada tedavi görüyorum diyerek özür bildiriyor, beyin denen bir organ var vucudunda arada sırada kullanmayı dene istersen.
doları 4.5 lira yapan adam benim ayağıma gelsin demiştir
Erdoğan ın attığı tırnak olamazsınız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler