En İyi Laptop Standları

Bilgisayar çağının getirdiği rahatsızlıklardan biri de oturma bozukluğuna bağlı sırt ağrısıdır. Ofiste veya evde, uzun saatler boyunca yanlış postürde oturmak, sırt ağrısına neden olabildiği gibi omurgaya da kalıcı hasar verebiliyor. En iyi laptop standları, makinenizi göz hizanıza göre ayarlayarak doğru pozisyonda oturmanızı ve ortaya çıkması muhtemel omurga problemlerini önler.

En İyi Laptop Standları

Oturma bozukluğuna bağlı oluşan sırt ağrıları ve omurga rahatsızlıkları, bilgisayar başında geçirilen vakitle doğru orantılı olarak giderek artıyor. Bu noktada sandalye seçimi, stand kullanımı gibi detaylar büyük önem taşıyor. En iyi laptop standları arasından seçim yaparken ilk olarak üzerinde durmanız gereken konu; satın almayı düşündüğünüz standın ebatlarının ihtiyacınızı karşılayabilecek büyüklükte olup olmadığıdır. Buna göre hazırladığımız listeye göz atarak sizin için en uygun laptop standını bulabilir, oturuşunuzu düzelterek sırt ağrılarınızdan kurtulabilir ve daha verimli çalışabilirsiniz.

Editörün Tercihi: McStorey Metal Stand

Görsel 1

Rain Design’ın mStand modeline oldukça benzeyen McStorey Metal Stand, aynı alaşım ve benzer bir estetik yaklaşıma sahip olmasına rağmen fiyat olarak Rain Design’a kıyasla çok daha uygun. Sade ve şık tasarımıyla daha çok MacBook kullanıcılarına hitap etse de 17 inçlik laptopların tümünü taşıma kapasitesine sahip. McStorey’nin bu ürünü, sağladığı 15 santim yükseklikle bilgisayarın duruşunu kullanıcının oturuş şeklini bozmadan düzenlemesine olanak vererek sırt ağrılarını en aza indiriyor. Ayrıca standın arka kısmındaki delik, bilgisayarınızdan çıkan kabloları tek bir yerde toplayacabileceğiniz bir düzenleyici işlevi görüyor. Ürünün tam ortasında bulunan ve fan şeklinde modellenen desen, notebook’un çalışırken alt kanallardan ihtiyaç duyduğu hava akımını almasını sağlıyor. McStorey Metal Stand’in gümüş ve gri olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor. Laptopların genelde benzer renk tonlarında üretildiği düşünülürse bu renk seçeneklerinin yeterli olduğunu söylemek mümkün. Hem ofis hem de evde kullanım için ideal olan McStorey Metal Stand, uygun fiyatı, dayanıklı yapısı ve sade tasarımıyla en iyi laptop standları arasında yer alıyor.

McStorey Metal Stand ve başka laptop standlarını en uygun fiyatlarla Amazon'da bulabilirsiniz!

Fiyat/Performans Ürünü: Tufetto Wocoo

Görsel 2

Tablet, MacBook ve 17 inç’e kadar tüm laptopları destekleyen Wocoo, sadelikten uzaklaşmadan masasında doğal bir görünümü tercih eden kullanıcılar için alternatif bir çözüm sunuyor. İlk bakışta kucakta kullanım için tasarlanmış gibi dursa da standın genel hatları, çeşitli ürünler için özel olarak oyulmuş yuvalarıyla masaüstü kullanım için daha ideal olduğunu söylemek mümkün. Artı, standın altındaki sabitleyici ahşap, dizüstü kullanım için ürünü verimsiz kılıyor. Tufetto Wocoo’nun yan, orta ve arka bölümlerinde yer alan oyuklar çeşitli şekillerde değerlendirilebiliyor. Yan bölümündeki oyuklar kahve koymak ve 6 inç genişliğe kadar telefonları yerleştirmek için idealken, arka bölümdeki oyuklara kalemlik, saksı veya masanızda ihtiyaç duyduğunuz bir başka malzemeyi çalışma alanınızı kalabalıklaştırmadan koyabilirsiniz. Kablo çıkışlarına denk gelen yerlerinde de oyuklar bulunan Tufetto Wocoo, bu sayede masanızdaki kablo karışıklığına da çözüm getiriyor. Demonte olarak gelen ve altı parçadan oluşan bu ürünü yönergeler sayesinde birleştirmek son derece kolay. "TMD En Özgün Tasarım" ödülünün sahibi olan Tufetto Wocoo, en iyi laptop standları arasında doğal görünümü, kullanıcı dostu tasarımı ve ihtiyaca göre sunduğu basit çözümlerle farklı bir arayış içerisinde olan kullanıcılar için ideal.

Tufetto Wocoo ve başka laptop standlarını en uygun fiyatlarla Amazon'da bulabilirsiniz!

En Yüksek Performans: Rain Design iLevel 2

Görsel 3

İlk bakışta oldukça narin görünen iLevel 2, sağlamlığıyla kullanıcıyı şaşırtmayı başarıyor. Özellikle MacBook kullanıcılarının çok sevdiği bir marka olan Rain Design’ın iLevel 2 ürünü, tüm Apple ürünlerini ve 17 inçe kadar olan diğer marka laptopları destekliyor. Ayarlanabilir yükseklik seçeneğiyle masa ve sandalyenize göre bilgisayarınızı ideal yüksekliğe getirmeniz mümkün. Standın tam ortasında yer alan damla desenli kanal sayesinde de bilgisayarınızın alttan hava alması sağlanıyor. Bu kanal normal kullanım için yeterli olabilir ancak gaming laptopların performansa bağlı olarak fazla ısındığı düşünüldüğünde bu kanal yeterli gelmeyebilir. O yüzden, gaming laptop kullanıcılarının stand yerine sağlam bir notebook soğutucu almaları daha yerinde bir tercih olabilir. Dört farklı köşeye yerleştirilmiş yumuşak pedler, bilgisayarın direkt yüzeyle temasını engelleyerek çizilmemesini sağlıyor. Rain Design iLevel 2, sadelik arayanlar için güzel bir tercih olabilir ancak biz ürünün ülkemizdeki fiyat etiketini biraz yüksek bulduk. Laptop standlarının genel işlevi belli olduğundan, eğer özel bir marka takıntınız yoksa aynı sağlamlığa sahip alternatif ürünlere de göz atmak isteyebilirsiniz.

Rain Design iLevel 2 ve başka laptop standlarını en uygun fiyatlarla Amazon'da bulabilirsiniz!

Bütçe Dostu: Addison ADS-45

Görsel 4

Çanta, notebook temizleyici, notebook soğutucu gibi pek çok farklı bilgisayar malzemesi üreten Addison’ın ADS-45 modeli, uygun fiyatlı laptop standı arayanların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek nitelikte. Tüm MacBook ve laptop modellerini destekleyen ADS-45’in alt kısmında markanın adının da yazılı olduğu geniş bir alan bulunuyor. Bu alandaki açıklık sayesinde bilgisayara yeterli hava girişi sağlanarak ısınması önleniyor. Ayrıca alüminyum alaşımı da hem laptoplar için ayrı bir soğutucu işleve sahip hem de ihtiyaç duyulan dayanıklılığı sağlıyor. Ön ve alt yüzeylerdeki yumuşak pedler, makinenizin direkt alüminyumla temasını engelleyerek hasar görmesini ya da çizilmesini engelliyor. ADS-45’in yükseklik ayarı da, McStorey’nin ürünü gibi ayarlanabilir değil ancak bilgisayarınızın göz hizasına gelmesini ve ideal oturuş pozisyonuna sahip olmanızı sağlıyor. Ürünle ilgili yöneltilebilecek tek eleştiri, standın ayağının bilgisayarı taşıyan yüzeyle temas içerisinde olması olabilir. Bu temas nedeniyle özellikle ağır cihazlarda binen yük, bir süre sonra ayağın birleşim yerlerinden bükülmesine neden olabilir. Ancak bunun gibi durumlar için de Addison’ın ürünü 24 ay garantili olarak geliyor. En iyi laptop standlarından biri olmasa da Addison ADS-45’in hem ofis hem de günlük kullanım için yeterli seviyede performans gösterdiğini söylemek mümkün.

Addison ADS-45 ve başka laptop standlarını en uygun fiyatlarla Amazon'da bulabilirsiniz!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler