Espor 2019 Güney Doğu Asya Oyunlarında!

2019 GüneyDoğu Asya Oyunlarında espor yer alması gündemde.

Espor 2019 Güney Doğu Asya Oyunlarında!

Şu ana kadar doğrulanan tek oyun Mobile Legends: Bang Bang olsa da, oyun sayısının (PC ve konsol için ikişer tane olacak şekilde) artması olası.

Bununla beraber, 2019 GDA Oyunları’na Espor’un fiziksel varlığı olacağı kesin değil. Channel NewsAsia‘nın raporuna göre Asya Elektronik Sporlar Federasyonu (AESF)’nin 7 Aralık’a kadar resmi bir katılım formu doldurması gerekiyor.

Filipinler GüneyDoğu Asya Oyun Organizasyon Komitesi ve Filipin Olimpik Komitesi, Razer ile beraber 2019 GDA Oyunları’nın resmi partneri. Singapurlu donanım firması, aynı zamanda planlanan altı turnuvada Filipin’li espor atletlerine destek olacak.

Razer CEO’su, Min Liang-Tan‘ın yorumu şöyle: “Espor’daki sportmenlik ve mücadele ruhu, diğer sporlardan daha az değil ve biz bunun 2019 GDA Oyunları gibi uluslararası spor etkinliğine dahil olması için çok uğraştık.”

GüneyDoğu Asya Oyunları, 11 ülkede, iki yıllık bir spor etkinliği. GüneyDoğu Asya Oyun Federasyonu, Asya Olimpik Konseyi ve Uluslararası Olimpik Komite’nin gözetiminde gerçekleşiyor. Bütün bu adımlar, bize 2022 oyunlarında madalyalı bir etkinlik olarak esporu görebileceğimiz düşüncesini oluşturuyor.

https://dijitalsporlar.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler