SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Eşref Hamamcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşref Hamamcıoğlu'nun mesleği nedir?

Galatasaray başkanlık seçimleri devam ediyor. 5 başkan adayından biri olan Eşref Hamamcıoğlu'nun hayatı ve kariyeri araştırılıyor. Eşref Hamamcıoğlu birçok derneğe üyedir. Futbolu yakından takip edenler "Eşref Hamamcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?" , "Eşref Hamamcıoğlu'nun mesleği nedir?" sorularının yanıtını araştırmaya başladı. İşte ayrıntılar...

Galatasaray başkanlık koltuğuna aday olan Eşref Hamamcıoğlu hayatı hakkında araştırma yapılıyor. Fanatik Galatasaraylılar ve futbolseverler Eşref Hamamcıoğlu'na ilişkin araştırma yapmaya başladı. Eşref Hamamcıoğlu lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlamıştır. Peki Eşref Hamamcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşref Hamamcıoğlu'nun mesleği nedir? İşte ayrıntılar...

EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?

7 Mart 1954 İstanbul doğumlu Eşret Hamamcıoğlu 67 yaşındadır. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde almıştır. Üniversite eğitimini ise Sorbornne Üniversitesi'nde almış ve İşletme bölümünden 1980'de mezun olmuştur.

Üniversitenin hemen ardından iş hayatına giriş yapan Hamamcıoğlu 1981 ve 1992 arasında bağlı grup şirketlerinde farklı pozisyonlarda yöneticilik görevlerini üstlenmiş, yürütmüştür.

Sodexo-Türkiye'nin kurucusudur. Hamamcıoğlu 1992'de kurduğu bahsi geçen şirketten 2011'in Mayıs ayında istifa etmiştir. Böylece Hamamcıoğlu Sodexo-Türkiye başkanlık ve CEO görevinden kendi isteği ile ayrılmıştır. Öte yandan Hamamcıoğlu, UP HİZMET'in Başkanıdır.

Eşref Hamamcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? |Eşref Hamamcıoğlu'nun mesleği nedir?

Kariyer hayatı boyunca çeşitli pozisyonlarda görev alan Hamamcıoğlu 1994-1998 arasında Galatasaraylılar Derneği yönetiminde görev almıştır. 2001-2002'de Galatasaray Spor Kulübü’nde Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmüştür. 2018-2021 yıllarında ise Divan Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Eşref Hamamcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? |Eşref Hamamcıoğlu'nun mesleği nedir?

Hamamcıoğlu birçok derneğe üyedir. 2008 ve 2010 arasında
Birçok dernekte üyeliği bulunan Hamamcıoğlu, 2008-2010 Türk Fransız Ticaret Derneği Başkanı görevini yürütmüştür. TÜSİAD’da Yurtdışı İletişim Komisyonu Üyesi ve Türkiye Fransa İletişim Danışma Grubu Başkanı Başkanı olarak görev yapmıştır.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler