SPOR

EURO 2024 neden Türkiye'ye verilmedi?

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, EURO 2024 neden Türkiye'ye verilmediği ile ilgili konuştu. Aleksander Ceferin, "Türkiye’de düzenlemenin bazı riskleri vardı. Türkiye’nin insan hakları aksiyon planı eksikti. Otel kapasitesi limitliydi. Birçok şehir için bazı endişeler vardı" dedi.

EURO 2024 neden Türkiye'ye verilmedi?

EURO 2024 neden Türkiye'ye verilmedi? UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, EURO 2024’ü düzenleme hakkının Almanya’ya verilmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Yapılan oylamada Türkiye’ye 4 oy verilirken 12 oy alan Almanya, EURO 2024’ü düzenlemeye hak kazandı.

Tören sonrasında açıklamalarda bulunan UEFA Başkanı Ceferin, EURO 2024'ün neden Türkiye'ye verilmediğiyle ilgili şöyle konuştu:

“Prosedür şeffaftı. Oylama demokratik oldu. Her demokratik karar, haklı bir karardır. Söyleyebileceğim tek şey fantastik bir EURO 2024 bekliyorum. Değerlendirme raporu sonucunda Türkiye’de düzenlemenin bazı riskleri vardı. Türkiye’nin insan hakları aksiyon planı eksikti. Otel kapasitesi limitliydi. Birçok şehir için bazı endişeler vardı.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 154 yorum
tüm dünya bizi kıskanıyor ondan böyle. gerçi bende olsam bende vermezdim. tüm dünyaya düşman olduk, niye versinler ki
şerefsizler insan haklariymis pkk bepyd ye destek vererek terörü tetikleyen almanya mi insan haklarini savunuyor
@ozanbasal_2015 evet almanya savunuyor
@ozanbasal_2015 Bu pislikler böyledir. Sizi reziller. NSU üyeleri, biri Türke benzer Yunan olmak üzere, 9 kişiyi katlederken, onların dosyaları nasılsa kaybolurken, Baader Mainhoff üyeleri içerde tek tek infaz edilirken, daha geçen gün, ağaç katliamını protesto edenler yatırılıp dövülerken insan haklarınız vardı öyle mi? Sizi pislikler sizi...
suc sizde degil bizimkilerde kazanamayacaklarini bildikleri halde talip oluyorlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler