SPOR

CANLI

Euroleague, Zenit'i iki maç hükmen mağlup ilan etti

Euroleague'den yapılan açıklamada, Zenit'in TD Systems Baskonia ve Valencia ile oynaması gereken maçlarda 20-0 hükmen mağlup ilan edildiği belirtildi. 8 basketbolcu, 4 antrenör ve 1 masöründe koronavirüs tespit edilen Zenit'in, maç kadrosu için en az 8 oyuncu bildirememesi nedeniyle lig karşılaşmaları iptal edilmişti.

Euroleague, Zenit'i iki maç hükmen mağlup ilan etti

Euroleague, koronavirüs vakaları nedeniyle sağlıklı 8 oyuncusu olmadığı için Baskonia ve Valencia maçlarına çıkamayan Zenit'i bu iki müsabakada hükmen mağlup ilan etti.

Euroleague ekiplerinden Zenit, koronavirüs testi negatif çıkan 8 oyuncusu olmadığı için, 13 Ekim'de Baskonia maçına çıkamamıştı.

Yarın oynanması gereken Valencia Basket mücadelesini de takımdaki vakalar nedeniyle oynayamayacak olan Rus ekibine, Euroleague Disiplin Kurulu'ndan ceza geldi. Kurul, Zenit'i bu iki maçtan 20-0 hükmen mağlup ilan etti.

KAYNAK: İHA / AA
FOTOĞRAF: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
o kadar para verdiğin oyuncu kendisini korumaya mecbur. barlarda eğlencelerde dolaş hastalığı kap takımın mağlup olsun. bence bu maçların kayıplarını bu oyunculara ceza kessinler.
rusyada vaka çok normal
Takım
O
Av
P
Geri Dön