Evde yetiştirilebilecek 5 sebze

Yediğimiz sebze ve meyvelerin tazeliğinden, doğallığından şüphe duyar olduk. Biz de evimizde hangi sebzeleri yetiştirebileceğimizi araştırdık. Bahsedeceğimiz bu 5 sebzeyi kolay bir şekilde evde yetiştirmek mümkün.

Evde yetiştirilebilecek 5 sebze

Çok fazla uğraşmadan evde kendi soğanınızı, fesleğeninizi yetiştirmeye ne dersiniz? Gıda terörünün gündem olduğu şu günlerde bu fikirler hoşunuza gidebilir. İşte evde yetiştirebileceğiniz 5 sebze.

SARIMSAK

Sarımsağın kökünü bir su bardağının içine bırakın ve içine su doldurun. Sarımsağın sapları uzayınca onları kesip yemeklerinize, salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

TAZE SOĞAN

Yine sarımsakta olduğu gibi taze soğanın da köklerini suda bekletirseniz onların büyümesini sağlayabilirsiniz. Ancak taze soğanların ışık alması gerekecektir.

HAVUÇ

Havucun üst kısmını kesip geniş bir kabın içinde suya koyun. Zamanla filizlenip havuçlar büyüyebilir. Aydınlık ortamda saklamanız gerekir.

FESLEĞEN

3,4 santimetre uzunluğundaki fesleğenlerin saplarını suya koyun ve direkt güneşe bırakın. İki katına ulaştıklarında onları toprağa ekin.

MARUL

Marulun kök kısmını suya koyun ve birkaç gün ışık alan bir yerde bu şekilde bekletin. Yeni yapraklar çıktığında marulu toprağa gömün.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler