SPOR

'Fatih ben sana söylemiştim'

Türkiye Milli Takımlar Koordinatörü Fatih Terim, Paris'te gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında yaptığı ilk değerlendirmede, "Buradaki otariteler çetin bir grup yorumunu yapıyor" dedi. Turnuvada iyi işler yapıp yeni yıldızlar çıkaracaklarına inandığını belirten tecrübeli teknik adam gülümseyerek "Teknik direktörlerin memnuniyetsizliği yüzlerine yansır, benim öyle bir halim yok gördüğünüz gibi" yorumunda bulundu.

'Fatih ben sana söylemiştim'

İşte Fatih Terim'in rakiplerimizin belli olmasından sonra yaptığı ilk değerlendirme;

"Öncelikle hayırlı kuralar demek istiyorum. Nice'de yapılan eleme grubu kuraları sonrasında da grubumuz için çok çetin bir grup demiştim. Diğer otaritelerin burada yaptığı yoruma göre yine çetin bir gruptayız. Biz Avrupa Şampiyonları'nda deneyimliyiz. Sahanın içerisinde hedef birliği yapmış, gönül birliği yapmış bir milli takımın neler yaptığını zaten herkese gösterdik.

Burada olmaktan keyifliyiz. Gruptan çıkmak için her şeyi deneyeceğiz. Hırvatistan'la ilk maçımız... Yine Çek'ler de son maça geldi. Hayat böyle sürprizlerle dolu. Çek Cumhuriyeti antrenörü 'Fatih ben sana sölemiştim aynı gruba düşeriz diye' yanıma gelerek hatırlattı.

[Euro 2016 kuralarında büyük tesadüf](https://www.mynet.com/euro-2016-kuralarinda-buyuk-tesaduf-90289-myspor)

İspanya'yı anlatmaya gerek yok. Şampiyonluklar yaşamış, bütün oyuncuları yıldız statüsünde. Çek'leri herkesi tanıyor. Bir biz yendik bir onlar yendi.

Ben oyuncularıma güveniyorum. Milli takım bu turnuvada enteresan işler yapacak, yeni yıldızlar çıkaracak. Ben inanıyorum. Burada olmak ve yarışın içinde olmak en güzeli...

[A Milli Takım'ın Euro 2016'daki rakipleri belli oldu](http://spor.mynet.com/milli-tak%C4%B1m/90277-iste-turkiyenin-euro-2016-rakipleri)

Adalet için, sevgi için, barış için en önemli argüman futboldur. Burada bir kez daha bunu gördük. Kağıt üzerinde grubumuz diğer gruplardan daha sert görünüyor ama elimizden gelen her şeyi yapacağız.

İlk 2'den gidemezsek en iyi 3. lük için uğraşırız ama ilk hedefimiz ilk grubu ilk 2 sırada bitirip gruptan çıkmak.

Teknik direktörlerin memnuniyetsizliği yüzlerine yansır, benim öyle bir halim yok gördüğünüz gibi..."

[Euro 2016'daki rakiplerimizi tanıyalım!](https://www.mynet.com/euro-2016daki-rakiplerimizi-taniyalim-90287-myspor)

MİLLİ TAKIMIN EURO 2016 GRUBU;


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler