SPOR

Fatih Terim'den şaşırtan tavırlar! İşte planı...

Milli Takım'da başarısız sonuçların ardından sular durulmuyor. Dün akşam antrenmanında takıma uzak bir tavır sergileyen Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı sonrası radikal kararlar alacak.

EURO 2016 D Grubu son maçında Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak Türkiye, karşılaşmanın hazırlıklarını dün akşam yaptığı antrenman ile sürdürdü.

A Milli Takım'da teknik direktör Fatih Terim'in antrenmandaki görüntüsü dikkat çekti.

Antrenman boyunca teknik direktör Fatih Terim'in oyuncularla neredeyse hiç konuşmaması ve mesafeli olması ise gözlerden kaçmadı.

Topla ısınma ile başlayan antrenman, sınırlı alanda pas çalışması ve yine sınırlı alanda oynanan taktik oyunun ardından yenilenme koşusu ve açma­germe egzersizleriyle sona erdi.

Öte yandan dizinde zorlanmaya bağlı hafif ödem oluştuğu tespit edilen Nuri Şahin, bugünkü antrenmana katılmadı. Günü tedavi ile geçiren futbolcunun Çek Cumhuriyeti'yle oynanacak maçta forma giyip giyemeyeceği yarın yapılacak olan son tetkiklerin ardından belli olacak.

FATİH TERİM'İN BU TAVRININ SONUCU NE OLACAK?

1-FUTBOLCU VE KADRO CEPHESİ:

“Bugün sahada vazgeçen bir Milli Takım vardı” ifadesi ile Fatih Terim, tecrübeli futbolcuları işaret etmişti. Aylardır şampiyonaya hazırlanan Terim, transfer zirveleri, özel hayatları ve tartışmalar ile EURO 2016’da performansından memnun olmadığı 4 oyuncusuna karşı dolmuştu.

Bu şampiyonadan kısa süre sonra 2018 Dünya Kupası için kolları sıvayacak Fatih Terim’in, kaptan Arda Turan, Burak Yılmaz, Gökhan Gönül ve Selçuk İnan’ı Milli Takım’a almayacağı yüksek sesle dile getirilmeye başladı.

Terim’in, 2018 Dünya Kupası için takımı gençleştirip Emre Mor gibi yetenekleri Milli Takım çatısına alacağı sıkça konuşuluyor.

2- FATİH TERİM CEPHESİ:

“Gereğini yaparım” çıkışının Fatih Terim’in kendisini bağlayan kısmı olduğu kesin ve net. Terim’in, TFF ile 2018 Kasım ayına kadar sözleşmesi var...

Ancak başta “11 destek projesi” olmak üzere Türk futbolunun geleceği ile ilgili planlarını hayata geçiremezse Milli Takımdaki görevini bırakmayı düşünüyor.

EURO 2016 dönüşünde Fatih Terim, projelerini uygulamaya koyamazsa ayrılık yolunu seçebilir. Bu noktada TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetiminin çizeceği tavır ve politika da Terim’in gelecek ile düşüncelerinin netleşmesinde etkili olacak.


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler