SPOR

Fenerbahçe taraftarını kızdıran reklam filmi geri çekildi

Turkcell firmasının Superonline için hazırlattığı iki reklam filmi, Fenerbahçe taraftarlarının tepkisi üzerine geri çekildi.

Fenerbahçe taraftarını kızdıran reklam filmi geri çekildi

Turkcell firmasının Superonline için yeni hazırlattığı iki reklam filmi, tam anlamıyla gündeme bomba gibi düştü. Fenerbahçe taraftarları, takımlarına ve kendilerine küfür edildiği iddiasıyla kampanya başlattı.

Birinci filmde, fondaki açık televizyonda Fenerbahçe'ye küfür eden bir taraftar grubunun tezahüratları yer alıyor. Diğer filmde ise, Fenerbahçe için yapılan bir ünlü tezahüratın uyarlaması yer alıyor. Reklam filmleri ortaya çıkar çıkmaz büyük yankı yarattı. Sarı lacivertli taraftarlar sosyal medyada Turkcell'i eleştiri yağmuruna tutup, filmlerin yayından kaldırılmasını ve özür dilenmesini istedi.

Turkcell Superonline firması Fenerbahçe taraftarlarından gelen tepkiler üzerine reklam filmlerini geri çekti ve özür diledi.

TURKCELL SUPERONLINE FİRMASININ ÖZÜR TWEET'İ

FENERBAHÇELİ TARAFTARLARIN TEPKİ TWEET'LERİ

halilibrahimsunar @sunaribrahim
Önce Reklam ve Pazarlama Müdürünü kovacaksın!Sonra Fenerbahçe Spor Kulübünden ve Taraftarından Medya önünde Özür dileyeceksin!@turkcell

sahin kushan @sahinkushan
@Turkcell bir fenerbahçeli olarak ilk işim hemen sizinle olan bağlarimi bitirmek, görürsünüz siz fenerbahçe ile uğraşmak ne demektir.

Palenque @ilkerTuz
Kufurlu reklam yuzunden18 yillik üyeligimi sonlanriyorum gencler.. @Turkcell @superonlinetr

demet bingul @demetbingul
Türkiye de milyonlarca abonen varken, Türkiye'nin yarısını oluşturan Fenerbahçe toplumuna edilen küfürü nasıl yayınlatırsın. @Turkcell

Semih Bozkurt @bozkurt_semih
KULÜBÜMÜZ TURKCELL VE TURKCELL ŞİRKETLERİNDEN REKLAM ALMASIN! @12numaraorg @Fenerbahce

bahcenin delisi @ondrdmr
@Turkcell ve @superonlinetr'ı #ProtestoEdiyorum.O REKLAM KALKACAK

T.C.Eda Taşkan @edataskankara
Büyük firma olabilirsinz ama asla #Fenerbahçe den büyük olamazsınz aboneliklerimizi iptal ediyorz! @Turkcell @TurkcellHizmet @superonlinetr

Dinç. @hasanekremdinc
Bundan sonrada turkcell ve superonline aboneleri FENERBAHCE'liyim demesin. @12numaraorg @Turkcell @superonlinetr

nurhan @ozcannurhan
Hayatınızn hatasını yaptınız! @superonlinetr @Turkcell @TurkcellHizmet

FENERBAHÇE KULÜBÜ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA!

Turkcell isimli Telekomünikasyon Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Turkcell Superonline markasının kulübümüzü hedef alan çirkin reklam içeriği tarafımızdan tepkiyle karşılanmış ve camiamızda infiale sebep olmuştur.

Anneler Günü gibi kutsal bir günü kendine tema edinen bahse konu şirketin reklamlarında, kulübümüze alenen hakaret edilmiş, milyonların gönül verdiği bir kulüp holigan bir ruhla hedef alınmıştır.

2. kez yapılan bu çirkin eylemin ardından ilgili şirket, sosyal medya kanalıyla özür dileme yolunu tercih etmiştir. Ancak hiçbir terbiyesizliğin ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yönelik yapılan bu tür hadsiz ve seviyesiz eylemin özrü olamaz.

Yapılan bu çirkin reklamlardan ötürü Turkcell ve Turkcell Superonline’ı şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşırız.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler