Turkcell Haberleri Ve Son Dakika Turkcell Haberleri

Turkcell Haberleri Ve Son Dakika Turkcell Haberleri

Türkiye’nin ilk GSM ağı olan Turkcell, 27 Şubat 1994 yılında kurulmuştur. Ayrıca New York Borsası’nda listelenen ilk Türk şirketidir. İstanbul, Türkiye merkezli şirket, 11 Temmuz 2000 yılında İstambul Borsası’nda hisselerini satışa çıkarmıştır. Turkcell operatör hizmetleri ile beraber sabir internet ve sabit telefon ve televizyon yayını hizmetleri de sunmaktadır. Şirketin 2019 yılı itibari ile abone sayısı 36,8 milyon adet olarak kayda geçmiştir. Turkcell’in sadece Türkiye’ de değil Azerbaycan, Kazakistan, Belarus, Moldova ve Gürcistan, Ukrayna ve Almanya’da da yatırımları bulunmaktadır. 2013 yılında GSM Association Yönetim Kurulu'na giren şirket Türkiye’nin ilk yerli mobil tabanlı arama motoru olan Yaani ile e-posta servisi YaaniMail’i de geliştirmiştir.

Turkcell Haberleri

Turkcell'in yeni genel müdürü belli oldu

Turkcell'in yeni genel müdürü belli oldu. Turkcell Genel Müdürlüğü görevine, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç atandı.

Finans 13-10-2023 14:42

Sosyal medyada gündem olmuştu! Turkcell’den o iddialara yanıt geldi: ‘Seçim günü…’

Hafta sonu şirket binasına girişlerin kısıtlandığı haberlerinin ardından sosyal medyada gündem olan iddialara ilişkin Turkcell’den yanıt geldi. Açıklamada, mesajın şirket içi bilgilendirme notu olduğu kaydedilerek, “Seçim günü tüm ülkeye sağlıklı ve kesintisiz iletişim hizmeti verebilmesi için teknik altyapının güçlendirilmesi, kötü niyetli erişimlerin engellenmesi ve bilişim altyapılarına yönelik güvenlik tedbirlerinin alınması gerekliliği amacıyla yapılmıştır" denildi.

Finans 12-05-2023 15:42

Tekno atıklar Turkcell'le eğitime dönüşüyor

Şirket, Eğitime Dönüştür projesi kapsamında, Dünya Elektronik Atık Günü'ne özel bir hafta boyunca, kullanılamayacak, tamir edilemeyecek bilişim teknoloji atıklarını Turkcell mağazalarına getiren herkese mağaza ve Pasaj ürünlerinde geçerli hediye çeki verecek

Yurthaber 14-10-2022 10:43

Teknolojinin rotası İşTurkcell Teknoloji Buluşmaları'nda belirlendi

Teknolojinin Rotasında Turkcell Yanında" ana mottosuyla düzenlenen etkinlikte, teknoloji, bankacılık, perakende gibi birçok sektörden yaklaşık 400 önemli isim bir araya geldi

Yurthaber 13-10-2022 12:45

Turkcell

Turkcell Hakkındaki Haberler Mynet'te. Turkcell Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, TFF Başkanı Büyükekşi'yi ziyaret etti

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, TFF Başkanı Büyükekşi'yi ziyaret etti

Yurthaber 12-10-2022 17:20

Turkcell Global Bilgi müşteri deneyiminde 21 sektörün ‘en’lerini belirledi

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Çağatay Aynur: -"MüşteriMetre ile İlk etapta markanın yaşattığı deneyimi uçtan uca ölçümlüyoruz. Buradan çıkan sonuçlara göre deneyimi baştan tasarlıyor veya iyileştirmelerde bulunuyoruz"

Yurthaber 12-10-2022 14:09

Turkcell, AB desteği kazanan AR-GE projesiyle tarıma katkı sunacak

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin: - "Avrupa Birliği’nden Ar-Ge desteği alan yeni projemiz sayesinde dijitalleşmenin kırsal alanlarda yaygınlaşması ve tarımsal üreticilerin refah seviyeleriyle birlikte, bu önemli tarımsal ürünün (zeytin) ülke ekonomisine katkısını da artırabilmeyi hedefliyoruz"

Yurthaber 12-10-2022 11:09

GSM nedir? GSM numarası nasıl alınır ve öğrenilir?

Doksanlı yılların sonlarına doğru hayatımıza giren mobil telefonlar zaman içinde günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına girdi. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak türlü özellikler kazandı. Kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Bugün cep telefonu olmayan neredeyse hiç kimse kalmadı. Peki bu görüşmeleri gerçekleştirmeyi sağlayan GSM nedir, Cep telefonlarının iletişim protokollerinde kullanılan GMS numarası nasıl alınır?

Haber 10-10-2022 15:24

Turkcell internet yapılandırma ayarları: iOS ve Android telefonlar için Turkcell mobil internet ayarları nasıl yapılır?

Yeni bir telefon aldıysanız bazı cihazlarda internet ayarlarını kendiniz yapmanız gerekebilir. Böyle durumlarda her operatörün kendine has internet ayarları vardır. Turkcell'de de bu aynı şekilde işlemektedir. İlgili yerlere doğru verileri girerek siz de internet ayarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?

Haber 10-10-2022 14:59

Yabancı numara sorgulama nasıl yapılır? Yabancı numaranın kime ait olduğunu öğrenme yöntemi adımları

Günlük hayat akışımızda sayısız arama ve mesaj ile karşılaşırız. Kimi zaman bu iletişimin diğer ucundaki kişinin kimliğinden haberdar olsak da kimi zaman hattın öbür ucundaki kişiyi bilemeyebiliriz. Son zamanlarda karşılaştığımız sorunlardan biri de yabancı numaralardan gelen aramalardır. Bu yabancı numaraların kime ait olduğu ile ilgili gereken bilgiye ulaşabileceğimiz yöntemler geliştirilmiştir. Peki, yabancı numara sorgulama nasıl yapılır? Yabancı numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenirim?

Haber 09-10-2022 12:25

Turkcell Superonline altyapı sorgulama: Turkcell Superonline fiber internet altyapısı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Dünyanın en hızlı internet erişim teknolojisi olarak öne çıkan fiber internet teknolojisinden yararlanmak için öncelikle altyapı sorgulama yapılması gerekir. Fiber altyapı sorgulama ile ikamet edilen adreste fiber altyapı mevcut olduğu bilgisine ulaşılırsa üyelik oluşturularak hızlı internet kullanımına geçilebilir. Turkcell Superonline altyapı sorgulama da Turkcell'in sağladığı fiber internet teknolojisinden faydalanmak isteyenlerin ilk yaptığı araştırma olur.

Haber 09-10-2022 10:38

Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır? Turkcell operatörlerde nasıl ödemeli atılır, arama ücreti nedir?

Turkcell ödemeli arama genellikle arama hakkı bulunmayan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Ancak ödemeli aramanın gerçekleşmesi için karşı tarafın aramayı kabul etmesi gerekir. Bu durumda arama görüşmesinin ücretini karşı taraf üstlenmiş olur. Peki Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır? Turkcell ödemeli arama işlemi için tuşların olduğu ekran üzerine Turkcell ödemeli arama kodu ve aranacak kişinin telefon numarası girilerek çağrı atma işlemi gerçekleştirilir.

Haber 09-10-2022 10:36

Turkcell Hayal Ortağım, Filmekimi'nde erişilebilir film keyfi yaşatacak

Festivalde beyazperdeye taşınan önemli yapıtlar, Hayal Ortağım uygulamasında yer alan sesli betimleme teknolojisi sayesinde hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan takip edilebilecek

Yurthaber 05-10-2022 14:04

Turkcell, bu yıl Dünya Müşteri Deneyimi Haftası’nı enleriyle kutluyor

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon: - "Şirketimizde başlattığımız 'Müşteri Hareketi Programı' ile öncelikle müşteri deneyimini tasarlamanın ve yaşatmanın sadece müşteri deneyimi ekiplerinin işi olmadığını, görev tanımından bağımsız tüm Turkcell çalışanlarının müşteri odaklı kültür dönüşümünün öncüleri olduğunu benimsedik"

Yurthaber 03-10-2022 13:37

Turkcell ile Zorlu PSM kültür sanatta 5 yıl daha birlikte

Turkcell Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü İsmail Özbayraktar: - "Hayatın her alanında olduğu gibi bu konuda da sanat, sanatçılar ve sanatseverler arasında iletişim köprüleri kurarak, ‘Turkcell kültür ve sanatla, hep yan yana’ sloganıyla hareket ediyoruz" - Zorlu PSM Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Sponsorluktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dicle Karaozan: - "Turkcell’in kültür sanat sektörüne yönelik bu desteği, Türkiye’nin kültür sanat hayatını geliştirmemize büyük katkı sağlıyor"

Yurthaber 01-10-2022 10:08

BiPClub'ta kullanıcılara fayda sağlayacak kampanya ve yarışmalara yenisi eklendi

BiP’in "Keşfet" alanındaki servislerinden BiPClub'taki ödüllü etkinliğe kaydolan ve her ay mesajlaşan kullanıcılara iPad çekiliş hakkı veriliyor

Yurthaber 29-09-2022 13:03

Turkcell, KKTC'deki 4G ve 5G ihalesine katılacak

Turkcell, KKTC'deki 4G ve 5G ihalesine katılacak

Yurthaber 29-09-2022 11:16

Turkcell’den çalışanların kariyer yolculuklarına akademik destek

Turkcell İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen: -"Turkcell Ekosistemine, topluma ve sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek için değer katan yenilikçi çözümler sunmayı kendimize vizyon ediniyoruz"

Yurthaber 28-09-2022 12:12

Turkcell, sanatla hayallere ortak oluyor

Turkcell Vadi'de ilk kez bir tiyatro oyunu, görme engelli yetişkinler için Turkcell'in Hayal Ortağım uygulamasında yer alan canlı sesli betimleme teknolojisiyle sahnelenecek

Yurthaber 27-09-2022 13:44

Turkcell çalışanlarına metaverse dünyasının kapıları açıldı

Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen: - "Turkcell olarak esasen gençlerimiz için temel amacımız, yarının teknolojisine yönelik yetkinliklerin neler olduğunu onlara göstermek ve gençlerimize bu alanlara yönelik hazırlanmaları için fırsat sağlamak"

Yurthaber 23-09-2022 11:14

Turkcell'den Hayal Ortağım'la görme engelli çocuklara ilk sesli betimleme tiyatro heyecanı

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon: - "Geliştirdiğimiz anlık betimleme teknolojisiyle görme engellilerin artık ek hiçbir donanıma ihtiyaç duymadan, Hayal Ortağım uygulaması üzerinden sunulan canlı sesli betimlemeler ile tüm görsel detayları takip edebilmelerine destek oluyoruz"

Yurthaber 19-09-2022 12:03

Turkcell’in genç istihdam programı GNÇYTNK 2022 tamamlandı

Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen: - "Henüz kariyerlerinin başında olan ve yüksek potansiyel barındıran gençlerin daha iyi bir geleceğe sahip olması amacıyla 2016 yılında hayata geçirdiğimiz GNÇYTNK programımızla, onlara her zaman destek vermeyi sürdürüyoruz"

Yurthaber 09-09-2022 12:01

Turkcell'de tatil dönüşü kampanyası başladı

Kampanyayla yeni eğitim öğretim yılı öncesi Pasaj müşterilerine özel ücretsiz kargo, peşin fiyatta indirim ve tarifeye ek ödeme seçenekleri sunuluyor.

Yurthaber 05-09-2022 13:58

Financell'den şirketlere Dijital Dönüşüm Finansmanı hizmeti

Financell Genel Müdürü Korhan Bilek: - "Financell, sadece bir finans kuruluşu değil, Turkcell'in gücüyle firmaların teknolojik ihtiyaçlarını anlayarak uygun şartlarda çözüm sunabilecek bir iş ortağı olarak ön plana çıkıyor"

Yurthaber 25-08-2022 12:58

Teknoloji girişimleri Turkcell ile büyüyecek

Turkcell Yatırımcı İlişkileri & Kurumsal Finansman Direktörü Ali Serdar Yağcı: - "Hızla dijitalleşen günlük hayatlar ve iş süreçleri, kişi ve kurumları siber saldırılara daha da açık hale getirirken bilişim güvenliği stratejik öncelikten çok operasyonel bir zaruriyet olmuş durumda"

Yurthaber 24-08-2022 11:33

Daikin ve Turkcell iş birliğine gitti

İş birliği ile Daikin markalı ürünler, 1.200 Turkcell mağazasında ve Turkcell online kanallarında yerini aldı

Yurthaber 16-08-2022 13:17

Turkcell ve YouTube iş birliğine gitti

Anlaşma kapsamında, Turkcell'liler, YouTube Premium'u 2 ay, Turkcell'in ayrıcalıklı dünyası Platinum müşterileri ise 3 ay boyunca ücretsiz kullanabilecek

Yurthaber 15-08-2022 13:31

25. Avrupa Atletizm Şampiyonası Almanya'da başlıyor

Turkcell ana sponsorluğundaki Atletizm Milli Takımı, 15 Ağustos Pazartesi günü başlayacak organizasyonda 40 sporcuyla yer alacak

Yurthaber 13-08-2022 11:52

Turkcell ana sponsorluğundaki Atletizm Milli Takımı Kolombiya’dan rekorla döndü

Kolombiya'nın Cali şehrinin ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda 10 milli atlet yarışırken, bugüne kadarki en başarılı sonuçlar elde edildi

Yurthaber 10-08-2022 12:06

BiP’ten kullanıcılarına özel yeni çekiliş

BiP, geçen aylarda düzenlediği iPhone 13 çekilişinden sonra yeni çekilişinde 5. nesil bir iPad Air hediye edecek

Yurthaber 10-08-2022 10:22

Dünyaca bilinen dizi ve filmler ağustosta TV+’ta

Dünyaca bilinen dizi ve filmler ağustosta TV+’ta

Yurthaber 09-08-2022 13:14

Turkcell’in yenilikçi teknolojileriyle tüm cihazlar tek numarada

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin: - "Zaman içerisinde tabletten otomobillere birçok farklı cihazları da bu ekosisteme dahil ederek müşterilerimize daha zengin ve esnek bir iletişim deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 09-08-2022 11:11

Paycell yeni ödeme çözümü ile güvenli ve kolay e-ticaret deneyimi sunuyor

Paycell tarafından geliştirilen yeni e-ticaret ve ödeme çözümü Paycell Vitrin ile birey ve kurum fark etmeksizin ürün satışı yapan herkes, ücretsiz, hızlı ve kolay şekilde kaydolup ürünlerini kendilerine özel sayfada sergileyebiliyor

Yurthaber 08-08-2022 10:43

Turkcell'in reklam yüzü komedyen Doğu Demirkol oldu

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon: -"Türkiye'nin Dijital Hikayeleri' dediğimiz yeni iletişim çatısı altında ürün ve hizmetlerimizi anlatacağız. Bu alandaki marka yüzümüz de samimi, gerçek, içimizden biri olan sevgili Doğu Demirkol"

Yurthaber 05-08-2022 15:20

Turkcell Global Bilgi, Bilişim 500'de 13'üncü kez zirvede

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Çağatay Aynur: - "İşimizin temeli insanlara destek olmak. Odağımızda hep insan olmaya devam edecek"

Yurthaber 04-08-2022 10:46

Turkcell Yıldızlı Geceler'de işaret diliyle konser

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: - "Kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizin de sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Herkesi kapsayan teknolojilerimizle olduğu gibi sanatsal faaliyetlerde de hiç kimseyi geride bırakmadan, özellikle engelli bireylerin sosyal ve kültürel faaliyetlerden engelsizce istifade etmelerini sağlayacak çalışmalara öncülük ediyoruz"

Yurthaber 03-08-2022 12:50

Turkcell Superonline ve Equinix'ten dijital ekosistem için iş birliği

Turkcell Superonline Genel Müdürü Emre Erdem: - "Yaptığımız iş birliğiyle çözüm ortağımızın globaldeki kapsayıcı gücünü ve kuvvetli altyapısını iş süreçlerimize dahil ederek hem kurumsal müşterilerimizin uluslararası ihtiyaçlarını daha kolay ve daha hızlı karşılayabilir duruma geldik hem de Türkiye'nin coğrafi konumuyla sahip olduğu potansiyeli daha da güçlendirecek fırsatlara yeni kapı araladık"

Yurthaber 01-08-2022 13:30

Türkiye'nin 5G yolculuğu İstanbul Havalimanı'ndan başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: - "Bizim için önemli olan bu teknolojiyi sadece kullanan bir ülke olmak değil, yerli ve milli imkanlarla bu teknolojinin üretiminde yer almaktır" - Kalyon Holding ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu: - "(Sistemlerimizi) Bundan sonra 5G altyapısı sayesinde çok daha mükemmel bir noktaya taşıyacağız. Türkiye'nin 5G yolculuğu İstanbul Havalimanı'ndan başlıyor olacak"

Yurthaber 29-07-2022 14:48

Turkcell’in Yıldızlı Geceler konserleri başlıyor

Turkcell Yıldızlı Geceler biletlerini Turkcell’in ayrıcalıklar dünyası Platinum müşterileri yüzde 25, Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy kullanıcıları ise yüzde 20 indirimli satın alma imkanına sahip olacak

Yurthaber 20-07-2022 14:56

Turkcell'den girişimcilerin teknoloji yatırımlarına finansman desteği

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata: - "Turkcell olarak, Financell şirketimiz aracılığıyla Dijital Dönüşüm Finansmanı ile KOBİ’lerin yanı sıra girişimcilerin de teknolojik ihtiyaçlarına uygun hızlı kredi imkanı sağlıyoruz"

Yurthaber 18-07-2022 10:50

Trendyol, iş ortaklarıyla iletişimde BiP'i tercih etti

Trendyol, iş ortaklarıyla iletişimde BiP'i tercih etti

Yurthaber 11-07-2022 10:03

Turkcell’den bayram fırsatları

Turkcell’den bayram fırsatları

Yurthaber 08-07-2022 11:58

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: 5G'ye geçmeden önce ortak altyapı şirketi kurulmalı

"Yeterince fiber olmazsa, 5G anlamsız bir teknoloji olarak hayatımıza girer. 5G ihale sürecinde çok acele etmeye gerek yok, 9 ayı beklemeden erken doğum yapmamak lazım bu konuda, bu altyapıyı doğru zamanda hayata geçirmeliyiz"

Yurthaber 07-07-2022 12:17

Türkiye atletizm tarihinin en iyi Akdeniz Oyunları performansı 15 madalya ile geldi

Türkiye atletizm tarihinin en iyi Akdeniz Oyunları performansı 15 madalya ile geldi

Yurthaber 06-07-2022 17:44

Turkcell, T.Life ile çalışan deneyimini eğlenceli hale getiriyor

Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen: - "İç iletişim ve işveren markası tarafında uzun zamandır hevesle üzerinde çalıştığımız ve iç iletişim dünyamızı tek bir çatı altında bir araya getirdiğimiz kapsamlı uygulamamız T.Life'ı hayata geçirdik"

Yurthaber 30-06-2022 13:27

Turkcell bayilerinin Pasaj pazaryeri içerisindeki cirosu yüzde 61'e ulaştı

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal: - "Satış kanallarını kesintisiz bir şekilde müşteriyle buluşturma prensibiyle yola çıktığımız Turkcell Pasaj, şimdi de Pasaj Tablet projesiyle Turkcell bayilerinin içerisinde yer alıyor"

Yurthaber 27-06-2022 10:37

Turkcell dijital sigorta şirketini hizmete sundu

Dijital sigorta, Turkcell kalitesi, güvencesi ve sunduğu uçtan uca dijital deneyim sayesinde, müşterilerin sigorta teknolojilerindeki en yenilikçi uygulamalara ve dijital sigorta hizmetlerine hızlı, kolay ve güvenli şekilde erişmelerini sağlayacak

Yurthaber 22-06-2022 11:58

ASPİLSAN Enerji'nin ürettiği lityum bataryalar Turkcell altyapısında kullanılacak

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy: - "Bundan sonraki süreçte teknolojimizle Turkcell gibi telekomünikasyon şirketlerine yerli ve milli ürünler üreteceğiz" - Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin: - "Sahada kullanılacak ilk ürünler ekim ayı gibi bize ulaşacak. Yurt dışı bağımlılığımız ASPİLSAN ile ortadan kalkmış olacak"

Yurthaber 18-06-2022 12:52

Turkcell, global ve yerli iş ortaklarıyla Türkiye’yi dijitalleştiriyor

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata: - "İş ortaklarımızla birlikte geniş ürün ve servis portföyümüz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler sunmaya devam ederken kapsayıcı ve sürdürülebilir fayda sağlamayı amaçlıyoruz"

Yurthaber 10-06-2022 11:42