Turkcell Haberleri Ve Son Dakika Turkcell Haberleri

Turkcell Haberleri Ve Son Dakika Turkcell Haberleri

Türkiye’nin ilk GSM ağı olan Turkcell, 27 Şubat 1994 yılında kurulmuştur. Ayrıca New York Borsası’nda listelenen ilk Türk şirketidir. İstanbul, Türkiye merkezli şirket, 11 Temmuz 2000 yılında İstambul Borsası’nda hisselerini satışa çıkarmıştır. Turkcell operatör hizmetleri ile beraber sabir internet ve sabit telefon ve televizyon yayını hizmetleri de sunmaktadır. Şirketin 2019 yılı itibari ile abone sayısı 36,8 milyon adet olarak kayda geçmiştir. Turkcell’in sadece Türkiye’ de değil Azerbaycan, Kazakistan, Belarus, Moldova ve Gürcistan, Ukrayna ve Almanya’da da yatırımları bulunmaktadır. 2013 yılında GSM Association Yönetim Kurulu'na giren şirket Türkiye’nin ilk yerli mobil tabanlı arama motoru olan Yaani ile e-posta servisi YaaniMail’i de geliştirmiştir.

Turkcell Haberleri

Turkcell, "T.Life" ile çalışan deneyimini eğlenceli hale getiriyor

Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen: - "İç iletişim ve işveren markası tarafında uzun zamandır hevesle üzerinde çalıştığımız ve iç iletişim dünyamızı tek bir çatı altında bir araya getirdiğimiz kapsamlı uygulamamız T.Life'ı hayata geçirdik"

Yurthaber 30-06-2022 13:27

Turkcell bayilerinin Pasaj pazaryeri içerisindeki cirosu yüzde 61'e ulaştı

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal: - "Satış kanallarını kesintisiz bir şekilde müşteriyle buluşturma prensibiyle yola çıktığımız Turkcell Pasaj, şimdi de Pasaj Tablet projesiyle Turkcell bayilerinin içerisinde yer alıyor"

Yurthaber 27-06-2022 10:37

Turkcell dijital sigorta şirketini hizmete sundu

Dijital sigorta, Turkcell kalitesi, güvencesi ve sunduğu uçtan uca dijital deneyim sayesinde, müşterilerin sigorta teknolojilerindeki en yenilikçi uygulamalara ve dijital sigorta hizmetlerine hızlı, kolay ve güvenli şekilde erişmelerini sağlayacak

Yurthaber 22-06-2022 11:58

ASPİLSAN Enerji'nin ürettiği lityum bataryalar Turkcell altyapısında kullanılacak

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy: - "Bundan sonraki süreçte teknolojimizle Turkcell gibi telekomünikasyon şirketlerine yerli ve milli ürünler üreteceğiz" - Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin: - "Sahada kullanılacak ilk ürünler ekim ayı gibi bize ulaşacak. Yurt dışı bağımlılığımız ASPİLSAN ile ortadan kalkmış olacak"

Yurthaber 18-06-2022 12:52

Turkcell Superonline altyapı sorgulama: Turkcell Superonline fiber internet altyapısı sorgulama nasıl yapılır?

Dünyanın en hızlı internet erişim teknolojisi olarak öne çıkan fiber internet teknolojisinden yararlanmak için öncelikle altyapı sorgulama yapılması gerekir. Fiber altyapı sorgulama ile ikamet edilen adreste fiber altyapı mevcut olduğu bilgisine ulaşılırsa üyelik oluşturularak hızlı internet kullanımına geçilebilir. Turkcell Superonline altyapı sorgulama da Turkcell'in sağladığı fiber internet teknolojisinden faydalanmak isteyenlerin ilk yaptığı araştırma olur.

Haber 13-06-2022 20:06

Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır? Turkcell nasıl ödemeli atılır?

Turkcell ödemeli arama genellikle arama hakkı bulunmayan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Ancak ödemeli aramanın gerçekleşmesi için karşı tarafın aramayı kabul etmesi gerekir. Bu durumda arama görüşmesinin ücretini karşı taraf üstlenmiş olur. Peki Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır? Turkcell ödemeli arama işlemi için tuşların olduğu ekran üzerine Turkcell ödemeli arama kodu ve aranacak kişinin telefon numarası girilerek çağrı atma işlemi gerçekleştirilir.

Haber 12-06-2022 21:38

Turkcell, global ve yerli iş ortaklarıyla Türkiye’yi dijitalleştiriyor

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata: - "İş ortaklarımızla birlikte geniş ürün ve servis portföyümüz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler sunmaya devam ederken kapsayıcı ve sürdürülebilir fayda sağlamayı amaçlıyoruz"

Yurthaber 10-06-2022 11:42

Kral Şakir’in maceraları, TV+ sponsorluğunda Vadistanbul AVM'ye taşınıyor

12 Haziran Pazar günü TV+'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinlikte Varol Yaşaroğlu, Kral Şakir'in hikayesini katılımcılara aktarırken, aynı zamanda çizim atölyesinde de çocuklarla bir araya gelecek

Haber 08-06-2022 12:00

Yabancı numara sorgulama nasıl yapılır? Yabancı numaranın kime ait olduğunu öğrenme işlemi

Günlük hayat akışımızda sayısız arama ve mesaj ile karşılaşırız. Kimi zaman bu iletişimin diğer ucundaki kişinin kimliğinden haberdar olsak da kimi zaman hattın öbür ucundaki kişiyi bilemeyebiliriz. Son zamanlarda karşılaştığımız sorunlardan biri de yabancı numaralardan gelen aramalardır. Bu yabancı numaraların kime ait olduğu ile ilgili gereken bilgiye ulaşabileceğimiz yöntemler geliştirilmiştir. Peki, yabancı numara sorgulama nasıl yapılır? Yabancı numaranın kime ait olduğunu nasıl öğrenirim?

Haber 06-06-2022 00:59

GroupM, Turkcell Veri Merkezini seçti

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata: - "Bugüne kadar 4,5 milyar TL kontrat değerine sahip 7 binden fazla projeye imza attık. Bu projeler arasında yer alan GroupM’in fiziki sunucularını Turkcell veri merkezlerine emanet etmesinden mutluluk duyuyoruz"

Yurthaber 30-05-2022 14:34

Turkcell, en yoğun kullanımda bile kesintisiz iletişim kapasitesi sunuyor

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin: - "Mobil Ses Dönüşüm Programı’nın altyapımıza kazandırdığı daha geniş kapasiteli ve esnek teknolojik imkanlar sayesinde, veri trafiğinin arttığı olağan dışı durumlara karşı daha hazır ve güvenli bir ses servisi altyapısı hedefledik"

Yurthaber 27-05-2022 13:34

GNÇ Sporfest 2022 sona erdi

GNÇ Sporfest 2022 sona erdi

Yurthaber 26-05-2022 17:19

Turkcell, çevreci yaklaşımla enerjisini depoluyor

Turkcell, Huawei ile mevcut iş birliklerine bir yenisini ekleyerek baz istasyonlarında yapay zeka tabanlı enerji depolama sisteminin ilk örneğini Antalya'da hayata geçirdi - Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin: - "İş birliği çerçevesinde, deneme amaçlı enerji depolama sistemi çözümünün güneş enerjisi kullanarak önemli bir enerji tasarrufuyla birlikte daha az karbon salınımı sağladığını ortaya koyuyoruz"

Yurthaber 25-05-2022 13:42

Turkcell'e 2 altın ödül

"Yılın İletişim Markası" ve "Yılın Süper Markası" ödüllerini Turkcell adına Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü İsmail Özbayraktar aldı

Yurthaber 23-05-2022 15:56

Turkcell Diyalog Müzesi’nde "diyalog" artarak sürüyor

Açıldığı günden beri 200’e yakın engelli bireye istihdam sağlayan müze, farklı pozisyonlarda iş imkanı sunarak ön yargıları ortadan kaldırıyor

Yurthaber 13-05-2022 11:24

Türkiye, Turkcell'le bayramlaştı

1-4 Mayıs'ta Turkcell’liler yoğun internet kullanımını sürdürdü, data kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,4 artarken 51,4 milyon GB’a ulaşarak rekor kırdı

Yurthaber 05-05-2022 15:49

Turkcell’den kurum içi girişimciliğe ve inovasyona büyük destek

Turkcell Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı M. Akif Konar: - "Sürdürdüğümüz bu proje ile kurum içi girişimciliği ve inovasyonu destekleyen öncü şirketlerden biriyiz"

Yurthaber 27-04-2022 11:05

MüşteriMetre, mobil uygulama dünyasının "en iyilerini" belirledi

MüşteriMetre ekibinin araştırması sonucunda, alışverişten finansa, teknolojiden araç kiralamaya kadar 18 farklı sektör ve kategoride ilk 3 sıraya yerleşen “en iyi” mobil uygulamalar belirlendi

Yurthaber 22-04-2022 11:05

Tedarikçiler projelerini Turkcell teknolojileri ve tecrübesiyle geliştiriyor

Turkcell Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk: - "Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programımızla hem çalışanlarımız hem de tedarikçilerin iş süreçlerine dair farkındalıklarını ve katılımlarını artırmayı, bu sayede ürün ve hizmetler özelinde geliştirici olmalarını amaçlıyoruz"

Yurthaber 14-04-2022 10:29

Turkcell’in yapay zeka uygulaması uzaktan sürüş desteğiyle hayatları kurtaracak

Turkcell, geliştirdiği yapay zeka uygulaması ve 5G teknolojisini kullanarak uzaktan sürüş desteği alanında Türkiye’de bir ilki başardı - Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk: - "Türkiye’ye teknoloji alanında değer katma hedefiyle farklı sektörlerin ihtiyaç ve taleplerine yönelik inovatif çözümler geliştiriyoruz"

Yurthaber 08-04-2022 11:17

Turkcell'liler ramazan ayında hem kazanıyor hem paylaşıyor

Salla Kazan Kampanyası'nda 3 Mayıs'a kadar 4 hafta boyunca 4 kere sallama yapan Turkcell'liler, haftalık 2 GB ve 3 yakınıyla paylaşmak üzere günlük 1 GB internet hediyesi kazanıyor

Yurthaber 06-04-2022 11:00

Turkcell Dijital İş Servisleri'nin gelirleri 2,3 milyar TL'ye ulaştı

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata: - "Sağlıktan endüstriye, finanstan perakendeye kadar geniş bir alanda dijital dönüşüm projelerini hayata geçiriyoruz"

Yurthaber 23-03-2022 13:25

Turkcell, Elçiler Zirvesi’nde 11 bin 500 paydaşıyla buluştu

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: - "Teknolojiyle insanların hayatını kolaylaştırarak ülkemizi dijital geleceğe taşıyan bir marka olarak kullanıcılara sunduğunuz ürün, servis ve hizmetler ne kadar iyi ve kapsayıcı olursa olsun, bunları müşterilerimize ulaştırmada yurdumuzun dört bir yanındaki iş ortaklarımızı ve mağaza çalışanlarımızı en önemli elçilerimiz olarak görüyoruz"

Yurthaber 22-03-2022 13:35

Formula 1'de sezon TV+'ta açılıyor

Formula 1'de sezon TV+'ta açılıyor

Yurthaber 20-03-2022 12:44

Turkcell, dijital ihracata odaklandı

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ: - "Ülkemize katma değer sağlamak için dijital ihracat çalışmalarımızı sürdürürken, müşteri sayısını artırma vizyonumuz doğrultusunda, bu işe yatırım yapacak stratejik ortaklıklar planlıyoruz"

Yurthaber 03-03-2022 12:27

Karbon ayak izini azaltacak teknolojiler Turkcell'de

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu: - "Sürdürülebilirlik konusunda attığımız adımlar, bir yandan ülke emisyonlarını azaltmaya katkı sağlarken, diğer yandan yeni ürün, hizmet ve istihdam alanlarının tasarlanmasını sağlayacak"

Yurthaber 28-02-2022 18:27

GSM operatörlerinden Ukrayna'daki Türklere ücretsiz iletişim desteği

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone, Ukrayna'da bulunan Türk vatandaşlarının acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz konuşma, SMS ve internet tanımladı

Yurthaber 25-02-2022 12:12

Turkcell, metaversede mağaza açmak için çalışmalara başladı

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal: - "Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz"

Yurthaber 15-02-2022 12:34

Turkcell, SAP Türkiye iş birliğiyle dijital dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı

Nisan 2021'de başlayan proje kapsamında, 5 ülkedeki 36 grup şirketi için SAP'nin merkezi finans çözümünü kullanacak olan Turkcell, bu proje ile finansal operasyonlarını daha hızlı, minimum kullanıcı müdahalesi ile anlık veriye dayalı olarak yönetmeyi hedefliyor

Yurthaber 14-02-2022 12:38

Alperen Şengün’lü NBA All-Star heyecanı TV+’ta yaşanacak

Alperen Şengün’lü NBA All-Star heyecanı TV+’ta yaşanacak

Yurthaber 03-02-2022 11:12

Turkcell Pasaj'ın cirosu 2021'de yüzde 67 arttı

Turkcell Pasaj 2021 yılı boyunca toplam ziyaretçi sayısını 128 milyona yükseltirken, sipariş miktarını yüzde 30 artırdı

Yurthaber 02-02-2022 11:43

Turkcell ile ASPİLSAN'dan yerli lityum batarya iş birliği

ASPİLSAN Enerji tarafından üretilecek yerli lityum bataryaların Turkcell şebekesinde yaygın olarak kullanılmasına yönelik çalışmalar sürüyor

Yurthaber 27-01-2022 13:41

Paycell Kart, artık CarrefourSA'dan satın alınabilecek

Paycell Genel Müdürü Onur Güven: - "İş birliği ile Paycell Kart'ın sunduğu sayısız fayda ve avantajı artık CarrefourSA marketlerine de ulaştıracak olmanın memnuniyetini yaşıyoruz"

Yurthaber 24-01-2022 12:09

Turkcell'in hukuk teknolojileri maratonu Lexathon sonuçlandı

Turkcell Hukuk ve Regülasyon Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir: - "Turkcell Akademi ile 4 farklı tema etrafında ekosistem paydaşlarını, yurt içi ve yurt dışından değerli akademisyenler ile konunun uzmanlarını bir araya getirerek gençlerin bu alandaki ilgisini ve bilgisini artırmayı amaçladık"

Yurthaber 19-01-2022 10:35

Turkcell, "Türkiye'nin En İyi İş Yeri" seçildi

Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen: - "Yeni yetenekleri çekebilme potansiyeline sahip bu ödül, çalışanlarımızın Turkcell markasına olan yüksek bağlılığını bir kez daha ortaya koydu"

Yurthaber 16-01-2022 12:20

Turkcell, 2021'de yatırımı ve müşteri kazanımını hız kesmeden sürdürdü

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: - "Turkcell, 27 yıldır Türkiye’ye en fazla yatırım yapan ve istihdam üreten şirketlerden biri. Bu anlayıştan hareketle, Türkiye’yi küresel ölçekte temsil eden bir teknoloji şirketi olarak, dijitalleşme hedefimizi 2021 yılındaki hızımızla 2022’de de sürdüreceğiz" - "Turkcell, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 1,2 milyon yeni müşteri kazanarak son 14 yılın en yüksek çeyreklik net müşteri kazanımına ulaştı. Turkcell olarak ‘1 milyon yeni müşteri’ hedefi ile başladığımız yılın ilk 9 ayında 2,5 milyon müşteri kazanımına imza atarak toplamda yeni müşteri hedefimizin 3 katına ulaştık"

Yurthaber 09-01-2022 12:56

BiP 2021'de yurt dışında 4,5 kat büyüdü

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ: -"BiP, 2021 yılında uluslararası başarısını kanıtlayarak sadece Türkiye'de değil, dünyanın 192 ülkesinde hızlı ve güvenli iletişim deneyimi sunmaya devam etti"

Yurthaber 31-12-2021 11:24

TV+ abonelerine, 31 Aralık'tan 3 Ocak’a kadar tüm içerikler ücretsiz

Türkiye'nin dijital televizyon platformu TV+, yeni yılın ilk günlerinde de abonelerine sunduğu ayrıcalıkları sürdürecek - İTV+’lılar, 31 Aralık Cuma sabahı başlayacak kampanya ile üç gün üç gece boyunca platformdaki tüm içeriklere ücretsiz erişebilecek

Yurthaber 29-12-2021 11:01

Dergilik'te yıl boyunca 68 milyondan fazla yayın ve makale okundu

Dergilik'te yıl boyunca 68 milyondan fazla yayın ve makale okundu

Yurthaber 27-12-2021 10:42

Turkcell, 20 milyon avroluk ek finansman sağladı

Turkcell, 20 milyon avroluk ek finansman sağladı

Yurthaber 24-12-2021 17:46

Turkcell Genel Müdürü Erkan: "Verileri ülkemizin yerli kaynağı olarak görüyoruz"

"İnşa ettiğimiz veri merkezlerimizde yerlilik oranımızı da hızla artırıyoruz. Eylülde açılışını yaptığımız Avrupa Veri Merkezimizde yerlilik oranımız yüzde 75 seviyesine ulaşarak Türkiye'nin yerlilik oranı en yüksek veri merkezi oldu"

Yurthaber 24-12-2021 14:48

Turkcell Genel Müdürü Erkan, dijital servislere yönelik yatırımlarını değerlendirdi:

"Dijital Türkiye hedefi için dijital servislere yatırımlarımız sürecek" - "Hem bireylere hem de kurumlara sunduğumuz yeni çözümleri, ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın diyerek, veri merkezleri ve siber güvenlik gibi konularda yaptığımız yatırımlarla birlikte sürdüreceğiz" - "QR tabanlı ödeme deneyimi ve Paycell Android POS ürünümüzle, Türkiye'nin nakitsiz bir toplum olması için yenilikçi çözümlerimizle üye iş yerlerimizin ve müşterilerimizin yanındayız"

Yurthaber 22-12-2021 11:21

Turkcell'den ev ve yaşam ürünlerinde geçerli yeni fırsatlar

Geçen yıl ev ve yaşam kategorisindeki ürünleri farklı avantajlarla satışa sunan Turkcell, küçük ev aletleri ve kişisel bakım ürünleriyle başlayan bu ürün portföyünü son olarak akıllı televizyon ve klimalarla zenginleştirdi

Yurthaber 17-12-2021 12:21

Turkcell Pasaj, kampanyalarıyla kasım da da ilgi gördü

Avantajlı elektronik ürünleriyle öne çıkan Turkcell Pasaj’da, indirim dönemi boyunca Türkiye’nin dört bir yanından online alışverişler yapıldı

Yurthaber 11-12-2021 10:32

Turkcell ve Kcell akıllı şehirler için bir araya geldi

Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü Kaan Turan: - "Türkiye’nin dijital entegratörü olarak ülkemizdeki tüm şehirlerin dijital dönüşümünü gerçekleştirmek hedefiyle ilerliyoruz"

Yurthaber 04-12-2021 10:53

Turkcell Genel Müdürü Erkan, fiberde ortak altyapı çağrısında bulundu

Turkcell Genel Müdürü Erkan, fiberde ortak altyapı çağrısında bulundu

Yurthaber 28-11-2021 10:44

Trendyol, Turkcell iş birliğiyle iş ortaklarının iletişim ihtiyaçlarına çözüm sunuyor

İş birliği kapsamında Trendyol satıcıları, sunulan ücretsiz uygulamalara ve avantajlı paketlere kolaylıkla ulaşırken, işlerini büyütebilme fırsatı yakalıyor

Yurthaber 20-11-2021 12:20

Turkcell, ‘Dijital Bahar’ ile sporu evlere taşıyor

Turkcell, ‘Dijital Bahar’ ile sporu evlere taşıyor

Yurthaber 12-11-2021 14:36

Turkcell’in yenilikçi veri merkezi çözümüne uluslararası ödül

Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk: - "Hedefimiz, şirketimizin sahip olduğu ileri ve yenilikçi teknolojiyi kullanarak, ülkemizi dünyanın en önde gelen ‘veri merkezleri ve bulut teknolojileri üssü’ haline getirmek"

Yurthaber 06-11-2021 11:12