SPOR

"Fenerbahçeli dövene eğlence bedava"

3 Temmuz'da ortaya çıkan şike skandalının ardından F.Bahçe ve Trabzonspor kulüpleri arasında patlak veren gerilim inanılmaz boyutlara ulaşıyor.

"Fenerbahçeli dövene eğlence bedava"

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan saha olaylarının devamı sosyal paylaşım sitelerinde şiddetini arttırarak devam ediyor. Karşılaşmada çıkan olayların ardından iki kulüp arasındaki bildiri savaşına taraftarlar da, sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook'tan dahil oldu.

[

* MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Trabzonsporlu taraftarların üniversitelerdeki oluşumu Uni-Ts grubunun resmi Facebook hesabından, F.Bahçeli taraftarların fotoğrafları yayınlanarak hedef gösterildi. Bordo mavili taraftarlar, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi olan ve Trabzon'a gelen F.Bahçe kafilesini karşılayan sarı lacivertli taraftarların fotoğraflarını yayınlayarak şu bildiriyi yaptılar: "Fotoğrafta işaret içerisine alınan şahısları kaldıkları evde / yurtda bulup öncelikle ellerindeki atkıları alan ve gerekli yaptırımı uygulayan ilk 5 arkadaşımıza Üni-Ts Ankara olarak 2012-2013 sezonu kombinesi hediye edilecektir..! Yaptırım uygularken videoya alınması tek şartımızdır..!"

Bu olayların ardından Fenerbahçeli taraftarlar bu durumu boykot ederken Uni-TS grubu sarı lacivertli taraftarların artan tepkisi sonrası 30 bin üyeli Facebook hesaplarını kapatmak zorunda kaldılar.

qnhrc9lw.jpg

'F.BAHÇELİ DÖVENE EĞLENCE...'
Yaşananların ardından Fenerbahçeli taraftarlar Facebook ve Twitter üzerinden tepkilerini dile getirirken ortaya atılan bir başka iddia ise olayların daha da büyümesine yol açtı.

Uni-TS grubunun F.Bahçeli taraftarları hedef gösterircesine yaptığı paylaşımın altına polis olduğu iddia edilen kişinin yorumu sarı lacivertlileri ayağa kaldırdı.

Facebook'taki profil fotoğrafında polis üniforması olan ve bilgilerinde İstanbul'da görevli olduğu belirtilen şahsın yazdığı "İstanbul Taksim'deyim. Videoya alana benden iki gece Taksim eğlencesi. Şaka yapmıyorum. Kendi evimde misafir edip alemlere akacağız" yorumunun görüntüleri kısa sürede sosyal paylaşım sitelerinde dolaşmaya başladı.

Polis olduğu iddia edilen kişinin, yaptığı yorumun aldığı tepkiler sonrasında Facebook hesabını kapattığı öğrenilirken Fenerbahçeli taraftarlar bahsi geçen şahsı şikayet etmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne çok sayıda dilekçe yazdığı bildirildi.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler