SPOR

CANLI

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi olası rakipleri

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesiyle birlikte Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek için ön eleme turuna katılacak.

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi olası rakipleri

Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynayacak olan Fenerbahçe'ye birbirinden zorlu rakipler bekliyor.

ŞU ANKİ DURUMA GÖRE...

Şampiyonlar Ligi'nde iki ön eleme turu oynayacak olan Fenerbahçe, play-off turunda birbirinden zorlu rakipler ile karşılaşacak.

ŞAMPİYON OLMAYAN TAKIMLAR KLASMANI

UEFA Ülke Puanı Sıralaması'nda 6. sırasında yer alan ülkenin (Fransa) 3. olan takımı ile 7 ila 15. sıralarında yer alan ülkelerin (Rusya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Türkiye, Yunanistan, İsviçre, Avusturya ve Çek cumhuriyeti) 2. olan takımları Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda "Şampiyon olmayan takımlar klasmanında" yer alacak ve bu 10 takım "seri başı olup olmamalarına göre" birbirleriyle eşleşecekler.

FENERBAHÇE SERİ BAŞI OLAMIYOR

Temsilcimiz Fenerbahçe'nin şu anda 30,020 puanı bulunuyor. Şu ana kadar Monaco (31,483), Ajax (66,195), Club Brugge (41,440), Sparta Prag (30,825), Rapid Wien (15,635) ve Young Boys (31,375) bu ön eleme turunda yer almayı garantilediler. Bu turda 5 takım seri başı olacağı için ve yukarıda yer alan 6 takımın 5'inin puanı Fenerbahçe'den daha yüksek olduğu için Fenerbahçe, 3. Ön Eleme Turu'nda kesin olarak seri başı olamayacak.

RUSYA'DAN CSKA MOSKOVA

Rusya Ligi'nden Krasnodar (15,099) ya da CSKA Moskova (55,599); Ukrayna Ligi'nden Dnipro (52,033) ya da Shakhtar Donetsk (86,033) ve Yunanistan Ligi'nden ise Atromitos (10,380), Asteras (13,380), PAOK (40,880) ya da Panathianikos (19,880) da bu tura katılmaya hak kazanacaklar. Rusya Ligi'nde CSKA Moskova, kalan tek maçını kazandığı takdirde bileti alan takım olacak. Rusya Ligi'nde CSKA Moskova, bileti aldığı takdirde seri başı takımlar arasında yer alacak.

UEFA FİNALİNDEN SEVILLA

Ukrayna Ligi'nde ise Shakhtar Donetsk, son hafta maçında sahasında Karpaty Lviv karşısında alacağı galibiyetle bu turu garantileyecek. Ukrayna Ligi'nde başka bir olasılık ise şu şekilde: Shakhtar Donetsk, ligi Dnipro'nun gerisinde tamamlar ve Dnipro, UEFA Avrupa Ligi finalinde Sevilla'yı yenip kupaya uzanırsa doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne gideceği için bu kontenjan yine Shakhtar Donetsk'in olacak. Ukrayna Ligi'nden Dnipro ya da Shakhtar Donetsk'in puanları yüksek olduğu için iki takım da kesin olarak seri başı olacak.

YUNANİSTAN'DAN İSE...

Yunanistan Ligi'nde Şampiyonlar Ligi Play-off'unda 6 haftanın sadece 2 haftası geride kaldı ve Panathinaikos 4 puan farkla liderlik koltuğunda oturuyor. Şu an avantajı elinde bulunduran Panathinaikos, Play-off'u zirvede bitirdiği takdirde seri başı olamayacak. Yunanistan'dan seri başı olma ihtimali tek takım PAOK.

Şu anda avantajı elinde bulunduran takımlara göre Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri;

SERİ BAŞI

Shakhtar Donetsk (*) / Dnipro (*) (İki takım da her ihtimalde seri başı)
Ajax
CSKA Moskova (*)
Club Brugge
Monaco

SERİ BAŞI OLMAYAN

Young Boys
Sparta Prag
Fenerbahçe
Panathinaikos
Rapid Wien

Rusya Ligi'nde CSKA Moskova'nın Krasnodar'ın arkasında kalması durumunda;

SERİ BAŞI

Shakhtar Donetsk (*) / Dnipro (*) (İki takım da her ihtimalde seri başı)
Ajax
Club Brugge
Monaco
Young Boys

SERİ BAŞI OLMAYAN

Sparta Prag
Fenerbahçe
Panathinaikos
Rapid Wien
Krasnodar (*)

Yunanistan Ligi'nde PAOK'un Şampiyonlar Ligi vizesi alması durumunda;

SERİ BAŞI

Shakhtar Donetsk (*) / Dnipro (*) (İki takım da her ihtimalde seri başı)
Ajax
CSKA Moskova (*)
Club Brugge
PAOK

SERİ BAŞI OLMAYAN

Monaco
Young Boys
Sparta Prag
Fenerbahçe
Rapid Wien

Fenerbahçe'nin 3. Ön Eleme Turu'nda Monaco ile eşleşmemesi için tek ihtimal Yunanistan Ligi'nden PAOK'un zor da olsa Play-off'u lider tamamlaması gerekiyor.

FENERBAHÇE'NİN PLAY-OFF'A KALMASI DURUMUNDA

Temsilcimiz Fenerbahçe, 3. Ön Eleme Turu'nda eşleşeceği rakibini saf dışı bıraktığı takdirde Şampiyonlar Ligi Play-off Turu'na katılacak. Bu turda da yine 10 takım yer alacak. Bu 10 takım da "seri başı olup olmama durumuna göre" birbiriyle eşleşecek.

UEFA Ülke Puanı Sıralaması'nda ilk 3 sırasında yer alan ülkelerin (İspanya, İngiltere, Almanya) 4. olan takımı ve UEFA Ülke Puanı Sıralaması'nda 4 ve 5. sırasında yer alan ülkelerin (İtalya, Portekiz) ise 3. olan takımları Şampiyonlar Ligi Play-off Turu'nda "Şampiyon olmayan takımlar klasmanında" yer alacak ve Fenerbahçe'nin de yer aldığı Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'ndan "Şampiyon olmayan takımlar klasmanında" gelecek olan 5 takımla birlikte "seri başı olup olmama durumuna göre" birbiriyle eşleşecek.

İspanya'dan Valencia (99,885), İngiltere'den Manchester United (103,078), Almanya'dan Bayer Leverkusen (87,883) ve Portekiz'den ise Sporting Lisbon (56,276) bu tura katılmayı garantilediler. İtalya'dan ise Lazio (49,102) veya Napoli'den (84,102) biri daha bu tura katılacak.

Bu 5 takımın da puanları Fenerbahçe'den daha yüksek olduğu için Fenerbahçe yine bu turda seri başı olamayacak.

Fenerbahçe'nin Play-off Turu'na kalması halinde muhtemel rakipleri ise

Manchester United
Valencia
Bayer Leverkusen
Sporting Lisbon
Lazio veya Napoli

(*) Bu takımlara ek olarak 3. Ön Eleme Turu'ndan gelmesi muhtemel rakipler

Shakhtar Donetsk
Dnipro
Ajax
CSKA Moskova
Club Brugge
Monaco

SOSYAL MEDYA FENERBAHÇEYİ KONUŞUYOR

WEBO HAKEME SALDIRDI

TARAFTAR ÇILDIRDI, SAMANDIRA KARIŞTI

FENERBAHÇE SEZONU ERKEN KAPATTI

FENERBAHÇE'YE ERSUN YANAL GÖNDERMESİ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön