SPOR

CANLI

Fener'in Tazminat talebi güçlendi...

Fener'in Tazminat talebi güçlendi...

Fenerbahçe Kulübü Hukuk Danışmanı Av. Emin Özkurt CAS'tan gelen kararla ilgili açıklama yaptı..

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), TFF'nin Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden çekme kararını takiben sarı-lacivertli kulübün geçici tedbir konusunda yaptığı acil talebi reddetmesi kararı, sarı-lacivertlileri şaşırtmadı.

[

MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

Fenerbahçe Kulübü Hukuk Danışmanı Av. Emin Özkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CAS'ın konuyla ilgili aldığı karara şaşırmadıklarını belirterek, "Çünkü farklı dengelerin işin içine girmesi söz konusu oldu. Bizimle ilgili atılabilecek bir adım, 32 takımdan oluşan Şampiyonlar Ligi sistematiğini bozabilirdi. Bu dava, fazla davanın oluşmasına sebep olabilirdi. Bu açıdan karar çok da şaşırtıcı değil" dedi.

"CAS, artık bizim davamızı kabul etmiştir" diyen Özkurt, "Dosya artık esasen incelenmeye başlanılmıştır. Söz konusu ret kararı neticesinde Fenerbahçe'nin tazminat talebi daha da güçlenmiştir. Fenerbahçe eğer Şampiyonlar Ligi'ne kabul ediliyor olsaydı lige katılım ücretleri şeklinde çeşitli bedeller ödenecekti. Tabi zararımız artık daha da netleşti" ifadelerini kullandı. UEFA Başkanı Michael Platini'nin, Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamayla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özkurt, "Biz konuyu, sorunların futbol ailesi içerisinde çözülmesine yönelik taşıdığımız anlayış çerçevesinde, özellikle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne taşıdık. UEFA'nın statüsünde de CAS, yetkili bir hukuk organı olarak görülüyor. Bu nedenle, yargıya intikal etmiş konularda kurum üst yöneticilerinin müdahaleci bir görüntü çizmemeleri ve objektifliklerine gölge düşürecek açıklamalardan kaçınmaları gerekir. Karar alma noktasında bulunan kişilerin ön yargılardan uzak tavır içerisinde olmalarını beklemekteyiz" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ALIRIZ ZARARIMIZI ...
hain fransızdan ne bekliyonuzki zaten altın dişlerine kadar alın tazminatımızı fenerin
hem şike yapacak fener hemde tazminat isteyecek bu ne yüzsüzlük.
şikede yanındaydın galiba.et kafalılar.
Anlaşılan senin takımında yatmış herhalde
ankaraya avaraj düzelttip 8 gol attınız şampıyon oldunuz şikec sizsiniz 8.45 şampıyon oldunuz kimin yüzü var birbak sepet..
Takım
O
Av
P
Geri Dön