SPOR

FIFA Menajerinden olay sözler!

FIFA menajeri Mithat Halis, sezon başında Guti, Quaresma ve Schuster'in Fenerbahçe'ye önerildiğini belirterek çarpıcı açıklamalar yaptı.

FIFA Menajerinden olay sözler!

FIFA menajeri Mithat Halis, Beşiktaş'ın Lyon'daki başarısıyla Avrupa'da adından sıkça söz ettiren Paul Le Guen'i istemediğini söyledi.

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'nda açıklama yapan Mithat Halis, "Schuster'le anlaşılmadan önce Beşiktaş'a Paul Le Guen'i önerdim. Pedagojik yönü güçlü olan antrenörlerden bir tanesidir. O. Lyon'u hem maddi hem de sportif başarı açısından çok iyi yerlere taşımıştı. Affan Keçeci de başkan adayı olduğu süreçte Le Guen'i getirecekti. O dönem başarılı olamadık; ama bu dönem getirebilirdik. Koşullar uygundu" dedi.

SCHUSTER, Q7 VE GUTİ, ÖNCE FENERBAHÇE'YE ÖNERİLDİ

Mithat Halis, Guti, Quaresma ve Schuster'in Fenerbahçe'ye de önerildiğini belirterek, "Schuster'le birlikte Guti, Robinho, Quaresma gibi o anda Avrupa'da iş yapamayan sözleşmesini uzatamayacak isimler paket halinde 'çökertme planı olarak' Fenerbahçe'ye de önerildi. Bu bir politikaydı. Ben bu yüzden Schuster'in Beşiktaş'a gelmesine karşı çıktım. Fenerbahçe ise o zaman Daum'la tam olarak anlaşamamıştı; yollar ayrılamıyordu. Aykut Kocaman'ın durumu belirsizdi. Dolayısıyla bu paket Fenerbahçe'ye verilemedi" dedi.

KOLOT: "LE GUEN GELSEYDİ, GUTİ, QUARESMA GELEMEZDİ"

Eski futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot ise, Paul Le Guen'in Beşiktaş'ı başarıya ulaştıracak tek teknik direktör olduğunu; ancak başkan Yıldırım Demirören'in Fransız teknik adamı istemediğini söyledi.

BEŞİKTAŞ'I BAŞARIYA ULAŞTIRACAK BİRİCİK TEKNİK DİREKTÖR

Fransız teknik adamın Beşiktaş'ı ayağı kaldıracak tek seçenek olduğunu dile getiren Kolot, "Paul Le Guen Lyon'u çalıştırırken, 8-10 milyon liraya aldıkları oyuncuları Abidal, Essien, Maluda gibi oyuncuları 30-40 milyon Euroları sattılar. Üretken bir teknik adam, futbolcu ilişkileri çok iyi olan, üniversite mezunu, eğitici bir teknik direktör. Paul Le Guen'le hem genç oyuncuları getirir, gelecekte onlardan para kazanırsınız hem de başarıyı yakalarsınız demiştim. Schuster gelirse, gelecek oyuncular bile belli değildi. Robinho ve Raul dışında istediklerinin hepsini getirdiler" şeklinde konuştu.

Kolot, "Le Guen, bugün yıldız diye alınan futbolcuları takımda istemedi. Demirören ise bu tür oyuncuları almayı istiyordu. Futbol anlayışları uyuşmadı" dedi.

Radyospor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Sezon başında büyük üzüntü yaşattı bizlere Fenerbahçe ve ısrarla Aykut hoca dedi yönetim. Alınan oyuncular genç ileri dönük hesaplardı ama biraz homurdanma başlamıştı. Yönetim hep arkasında durdu dimdik ve doğruyu yaptıklarını gösterdiler bizlere. Şimdi oynanan futbol ve oyun kalitesi olarak Fenerbahçe Beşiktaş arasında ciddi bir fark var. Puan ve galibiyetler bunun göstergesidir. Teşekkürler Fenerbahçe yönetimi. Ve umarım diğer klublerimizde uyanırlar avrupanın kırıntılarını almaktan vazgeçerler
FUTBOLU BİLMEDEN YORUM YAZMAYIN ALLAH İÇİN. MADEM ÖYLE GEÇEN SENE BURSA 12 MİLYON EUROLUK KADROSUYLA 140 MİLYON EURO DEĞERİNDE FENERİN ÖNÜNDE ŞAMPİYON OLDU O ZAMAN SİZDEN DAHA İYİ KADROYA SAHİP OLDUKLARI İÇİN Mİ BUNU BAŞARDILAR? OYNANAN FUTBOL MU VAR FENERDE PUAN DURUMU HER ZAMAN DOĞRUYU GÖSTERMEZ,AVRUPANIN KIRINTILARI DEDİĞİN Q7 GEÇEN AY MANCHESTER CİTY 25 MİLYON EURO VERDİ AMA BEŞİKTAŞ SATMADI SÖYLE BANA FENERDE KİM 10 MİLYON EURO EDER? SİMAO GEÇEN SENE UEFA KUPASINI KALDIRDI, ALMEİDA MİLLİ TAKIMIN GOLCÜSÜ VE BREMENDE 7 MAÇTA 9 ATTI, FERNANDESİ VALENCİA 25'E ALDI SAKAT DİYE BİZE KİRALADI.
YALAN BİR HABERE İNANIPTA, SAÇMA BİR YORUM YAZMAK NEDİR BÖYLE? YOK ÖNCE FENERİ ÇÖKERTME PLANIYMIŞ BUNLAR, ONDAN GEÇEN SENE DEVRE ARASINDA FENER KIÇINI YIRTTI Q7 Yİ ALMAK İÇİN HATTA FORUMLARINDA FENER FORMASI BİLE GİYDİRDİLER GELECEK DİYE AMA ALAMAYINCA TÜ KAKA DEMEYE BAŞLADILAR.
demirören futboldan ne anlar ki? önce buna cvp wermek lazım...
zaten baba parasıyla gelmiş bu günlere demirören
DÜNYA FUTBOLUNDA BAŞKANLAR ZATEN FUTBOLDAN ANLAMAZLAR, ANLAYANLAR TEKNİK EKİPTİR. BAŞKANLAR SADECE KULÜBÜ İDARE ETMESİNİ BİLİRLER, MESELA CANER CSKA DA İKEN BAŞKANLARININ YÜZÜNÜ SENEDE 1 GÖRDÜKLERİNİ SÖYLEMİŞTİ TABİ ÜLKEMİZDE HER KÖTÜ SONUÇTA SOYUNMA ODASINA GİDEN BAŞKANLAR OLDUĞU SÜRECE FUTBOLUMUZ DA BÖYLE SÜRÜNÜR.
Çökertme planını gayet güzel uygulamışlar beşiktaş üzerinde..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler