SPOR

FIFA transferi 14 saniye ile iptal etti

Leicester City'nin Sporting Lizbon'dan kadrosuna katmak istediği Adrien Silva'nın belgeleri, FIFA'nın sistemine 14 saniye gecikmeyle gidince transfer iptal edildi.

FIFA transferi 14 saniye ile iptal etti

İngiltere Premier Lig takımlarından Leicester City, Sporting Lizbon’dan Adrien Silva’nın transferi için kulüp ve oyuncuyla anlaştı ancak FIFA’ya gönderilmesi gereken belgelerin 14 saniye gecikmesi nedeniyle transfer gerçekleşemedi.

Danny Drinkwater’un Chelsea’ye transfer olmasının ardından başarılı futbolcudan doğan boşluğu doldurmak isteyen Leicester City, Lizbon’da forma giyen 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Adrien Silva için girişimde bulundu. 31 Ağustos gecesi sona eren transfer dönemine kadar kulüplerin belgelerini FIFA’ya teslim etmesi gerekiyordu. Leicester City 22 milyon pound’a bitirdiği transferin belgelerini gönderdi ancak FIFA’nın sistemine 14 saniye gecikmeyle gelen belgeler kabul edilmedi ve transfer iptal oldu.

Sky Sports’un haberine göre; FIFA’nın transfer belgelerinin teslim edilmesi için tanıdığı süreyi 1 saat uzatması nedeniyle Leicester yetkililerinin transferi yetiştirme konusunda rahatlattı. Ancak Transfer Eşleştirme Sistemi’nde belgelerin geç geldiğinin gözükmesi İngiliz ekibinde şok etkisi yarattı. Yaşanan gelişmelerin ardından Sporting Lizbon ile işbirliği yaparak FIFA’ya başvuran Leicester City’nin transferin tamamlanması için son bir çaba göstereceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
fifa ne skımdır dıyen beyınsızler burdan nasıl bır kurum oldugunu alsınlar.şikeciler semsiye girdi acılmaz artık zevk almaya bakın.
@erkan_3361 şemsiye size girdi de açıldı bile şike yaptığınız sene bile şampiyon olamadınız sittin sene olamazsınız, zavallı yöneticileriniz sizi kandırıp dursun, otobüsünüze kupa resmi yapmayı ihmal etmeyin ezikler sizi ,hadi 1984 e gidin son şampiyon olduğunuz seneye, 33 yıl olmuş dile kolay !
@seren491 Helal olsun, adamlar şikeyle şampiyon olamadı, bedavdan da şampiyonlar ligine gittiler ömürlerinde ilk kez. sus pus olup oturacaklarına hala cak cak konuşuyorlar şampiyon biziz diye. bi de resmi sitelerinde yazıyorlar şampiyonuz diye. bu kafayla o halde her sene şampiyonluk kaçıran benim şampiyon deyip kendi sitesinde yazsın, 3-5 de kendi gibi ezik bulup onlardan tebrik alsın, bi kaç da apacak ince ayar ybakan ayarladılar mı, konuşup dursunlar boş boş.
Diğer Haberler