SPOR

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz UEFA'nın ceza kararını değerlendirdi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA'nın verdiği cezanın detaylarını anlattı. Mustafa Cengiz, UEFA'nın kendilerine mali açıdan en sorunlu kulüp olduklarını söylediğini belirtti ve UEFA'yı men cezası vermemesi konusunda ikna ettiklerini kaydetti. Mustafa Cengiz ayrıca transfer çalışmaları ve Nagatomo'nun durumuyla ilgili olarak da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz UEFA'nın ceza kararını değerlendirdi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA'nın verdiği cezayı değerlendirdi.

beIN SPORTS'a konuşan Mustafa Cengiz, men cezası verilmemesi konusunda UEFA'yı ikna ettiklerini söylerken transfer çalışmalarına da değindi.

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları;

UEFA'ya ilk gittiğimizde yüzümüze tokat gibi vurulan bir söz vardı. Daha önce UEFA'ta taahhüt ettiğimiz miktar üç yılda toplam 5 Milyon Euro cezaymış. Oysa bizim net zararımız 147 Milyon Euro olarak oluşmuş. 28 kat taahhütümüzü aştık. Ben de UEFA olsam, men cezası ile söze başlardım.

Galatasaray için milat diyemeyeceğim ama çok önemli bir gün. Daha doğrusu UEFA tarihinde bir yapılandırma anlaşması bir takımla üst üste 2. kez yapılıyor. Şükür ki, Türkiye'deki en yetkili ağızların ve ilk görüşmemizde UEFA'nın kibarca ifade ettiği "men" cezasının olmaması için UEFA'yı ikna ettik. Biz asla moralimizi bozmadık ve bu 4 ay içerisinde UEFA ile sürekli görüştük ve UEFA yetkilileri bizim verdiğimiz sözlerimizi tuttuğumuzu net olarak gördü. Cezayı 2 milyon euro taksitlerle 3 yılda ödeyeceğiz. En kötü durumda verdiği ceza %7 bile değil. %6. Müthiş bir şey.

"BİZE 'EN SORUNLU KULÜP SİZSİNİZ' DEDİLER"

Anadolu terimiyle söylüyorum; biz fıstığı bulduk, fıstığın yeşilini istiyoruz. Biz masaya oturduğumuzda 'Galatasaray çok büyük camia ama mali açıdan en sorunlu kulüpsünüz.' sözlerini duyduk. Bizim son haftada Şampiyonlar Ligi'ne katılacağımız belli oldu. O anda bile görüşüyorduk UEFA ile. En az 35 milyon euro net gelir elde edeceğimizi UEFA biliyordu. Gruplarda ortalama bir puanla çıkarsak 60-65 milyon euro'lara UEFA bizden çok daha iyi biliyordu.

Önümüzdeki yıl maksimum 20 milyon euro zarar edebiliriz. Sonraki sezon 10 milyon euro ve anlaşmanın son yılında ise zararı sıfıra gelmek zorundayız. Eğer bu anlaşmaya uymazsak 3 milyon euro daha ceza gelecek.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Fatih hoca, scout ekibiyle birlikte çok sağlıklı adımlar atıyor. Fatih hoca da, biz de, har vurup harman savuran bir anlayışın içine girmeyiz. Galatasaray bir dünya markasıdır ve olması gereken yer hep Şampiyonlar Ligi'dir. Bu nedenle transferle alakalı ben bir isim maalesef söyleyemem.

'NAGATOMO İÇİN INTER'DEN CEVAP BEKLİYORUZ'

Nagatomo çok karakterli bir insan. Sahada sahtekar futbolcu istemiyoruz. Böyle bir şey görürsek bizimle beraber olmayacağına inanabilirsiniz. Zeki, çevik olması yetmiyor. Ahlaklı da olması gerekiyor. Transferde bu kriterleri de dikkate alıyoruz. Nagatomo ile görüşüldü. Bizim verdiğimiz rakam Nagatomo için yapılabilecek en büyük fedakarlıktı. İtalyanlar bizim verdiğimiz rakamın 2 katını istiyor. Nagatomo da, İnter'e sadece Galatasaray'da oynamak istediğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bjk bir sene nasıl gönderilmedi peki. Sizin olayınız ne? en sorunlu kulüp nasıl oluyor da UEFA yı ikna edebiliyor. Arkanızda kim var sayın cincon. İnş 4+4+4+4 yer gelirsiniz.. batarsınız..
Allah büyüktür Başkanım.Tüm tersanelere girilmiş,ordusu dağıtılmış ve bir fiil heryer işgal edilip de kazanmışlar gibi görünseler de ;Galatasaray:3-AC Milan :2 skoru ile başlayan 2000-2001 yılında da BAŞIMIZ DİK YÜRÜDÜK VE BU HEP DE BÖYLE OLACAK ÇÜNKÜ VERDİĞİNİZ: PARAYLA DEĞİL YÜREKLE! IYI GÜNDE DEĞİL KÖTÜ GÜNDE ARMA AŞKIYLA TAKTİK MALİKTİK YOK!BAM BAM BAM... VE DAHA KÜLLERİNDEN DOĞAN BİNLERCE İDEOLOJİ,YAŞAM FELSEFESİ,AKIL OYUNU İLE YÜREĞİN USTACA VE KORKUSUZCA BULUŞMASI!... MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DE HER GALATASARAYLININ KANINDA MEVCUT,YOL BIZIM YOLUMUZ,DAHA BİLİNMEYEN DAHA ÇOK BAŞARILAR VAR!
Adeta "Sevr anlaşması" gibi. Biraz olsun utanacağına, en azından taraftarından bir özür dileyeceğine hala "iyi bir anlaşma yaptık" diyor. GS camiasının gereken tepkiyi göstereceğine inanıyorum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler