SPOR

Galatasaray-Fenerbahçe derbisine küfür engeli

Kadınlar Voleybol 1.Ligi'nde Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maça küfürlü tezahüratlar sebebi ile ara verildi. Karar üzerine sahaya yabancı cisim yağarken, Galatasaray taraftarları Burhan Felek Salonu'ndaki bayraklar arasında Fenerbahçe bayraklarını bularak söktüler. Yaklaşık yarım saatlik bir aradan sonra tribünde bulunan taraftarların çok büyük bir kısmı ayrıldıktan sonra takımlar ve hakemler tekrar salondaki yerlerini aldılar. Yaklaşık 1 saatlik aradan sonra tekrar başlayan mücadeleyi Fenerbahçe Grundig 3-0 kazandı.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisine küfür engeli

GALATASARAY 0 - 3 FENERBAHÇE

SALON: Burhan Felek
HAKEMLER: Bülent Bozkurt, Erol Akbulut
GALATASARAY: Leys, Aslı, Centoni, Güldeniz, Jackson, Gamze, Nihan(L), Ecem, Ada, Nursevil
FENERBAHÇE GRUNDİG: Dicle Nur, Polen, Kim, Eda, Skorupa, Bosetti, Gizem(L), Ezgi, Mihajlovic, Şeyma
SETLER: 22-25, 23-25, 19-25
SÜRE: 29’, 33’, 85’

Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi’nde 2. sırada bulunan Fenerbahçe Grundig ile ezeli rakibi Galatasaray’ın arasındaki maç 2-0 Fenerbahçe’nin lehine devam ederken yarıda kaldı.

Yaklaşık 3 bin Galatasaray taraftarının doldurduğu salonda olaylar, maçın hakeminin verdiği kararlara itiraz eden Galatasaray teknik direktörü Ataman Güneyligil’e sarı kart gösterilmesiyle başladı. 3. sette maçın baş hakemi Bülent Bozkurt’un bir kararına itiraz eten Galatasaray teknik direktörü Ataman Güneyligil sarı kart görünce salonda gerilim başladı.

Bülent Bozkurt iki takım kaptanını yanına çağırarak gerilim konusunda uyarılarda bulundu. Kötü tezahürat devam edince maçın hakemi taraftarların tribünlerden boşaltılmasını isetedi ve salonu terk etmek için hareketlendi. Bunun üzerine sahaya çakmak, bozuk para gibi cisimler yağdı. Galatasaraylı oyuncular bu cisimlerden hakemleri koruyarak çıkmalarına yardımcı oldu.

Bu olayların ardından ise salon daha da karıştı ve Galatasaraylı taraftarlar tribünde asılı olan tüm voleybol takımı bayrakları arasından Fenerbahçe bayraklarını bulup, söküp attılar.

Soyunma odasında 20 dakikalık resmi süreyi bekleyen hakemler, sarı-kırmızılı yöneticilerin, taraftarın küfür etmeyeceğine yönelik garanti vermesi üzerine salona geri döndü ve 65 dakika duran maçı kaldığı yerden başlattı. Karşılaşmanın devam etmesiyle Fenerbahçe 3. seti de 25-19 ve karşılaşmayı da 3-0 kazandı.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler