SPOR

CANLI

Galatasaray'a 150 milyon dolar

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, eski Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki arazide yapımı süren dev plazayı 150 milyon dolara satabileceklerini söyledi. Bina kiralanması durumunda ise kulübe yıllık 3 milyon dolar kazandıracak.

Galatasaray'a 150 milyon dolar

Sarı-kırmızılı kulübün genç ve başarılı yöneticisi Emir Sarıgül’den camiayı umutlandıracak açıklamalar geldi. Kulübün imar ve projelerden sorumlu idarecisi Sarıgül, Galatasaray’ı takip eden muhabirlerle bir araya gelirken, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Eski Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki arazide inşaatı süren dev plazanın, Galatasaray’ın gelecekteki en büyük gelir kaynaklarından biri olacağını belirten Sarıgül, kira bedeli olarak yıllık 3 milyon dolar gibi önemli bir rakam kazanabileceklerini söyledi. Emir Sarıgül, buradaki binanın satılması halinde ise kasalarına 150 milyon dolar koyabileceklerini açıkladı.

Plazanın yakın zamanda tamamlanacağını açıklayan Sarıgül, projenin maddi öneminden bahsetti. Emir Sarıgül, “Galatasaray dev bir marka. Borçsuz şirket olmaz. Ama Başkan Ünal Aysal’ın prensipleri arasında satarak ticaret yok. Riva’daki projelerimizde de sona gelindi. Başkanımızın gayrimenkul yatırımı konusunda çok ciddi yatırım planları var. Riva Arazisi gibi uzun yıllar sonra değer kazanacak bir gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyoruz. Florya Metin Oktay Tesisleri için de yatırım planlarımız var. Bir arazi arayışı içindeyiz. Bütün branşlarımızı bir araya toplayacağımız bir alanda yatırım yapacağız. Futbol, basketbol ve diğer branştaki sporcularımız birarada olacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
oooo ezik civcivler toplanmış yine :) ne o lan kçınızmı kaşındı :)
anneni aradık ama göremedik çoktan hacılamışlar ....
Satın gitsin yıllık 3 milyon ölme eşşeğim ölme. 150 Milyon euro'ya 5 tane yıldız getir o parayı sana 3 yılda kazandırsınlar.
harika bir fikir, gittiğimiz zaman hepsini bir arada görmek harika olur. yapalırsa ellerinize sağlık denmekten başka birsey yok. başarılar dilerim sayın yöneticilerim..
Takım
O
Av
P
Geri Dön