YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Diyarbakır annelerinden evlatlarına "teslim ol" çağrısı

Anne Mevlüde Üçdağ: - "Oğlum, güvenlik güçlerimize teslim ol. Senin yolunu gözlüyorum. 4 yıl boyunca senin peşini bırakmadım. 2 yıldır da HDP'nin önündeyim. Seni almadan buradan kalkmayacağım" - Baba Ömer Tokay: - "Oğlum, herkes anne ve babasının yanında. Sen de gel güvenlik güçlerine teslim ol"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır anneleri, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 707'nci gününde devam ediyor.

Oğlu Ramazan için eylem yapan Mevlüde Üçdağ, evladını almadan HDP İl Başkanlığı binası önünden ayrılmayacağını söyledi.

Üçdağ, "Anlatmak ve yaşamak bir değil. Çok zor bir acı. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. En büyük acı evlat acısı." dedi.

"Evladımı HDP kandırıp PKK'ya verdi." diyen Üçdağ, evladına seslendi.

Üçdağ, "Oğlum, güvenlik güçlerimize teslim ol. Senin yolunu gözlüyorum. 4 yıl boyunca hiçbir şekilde senin peşini bırakmadım. 2 yıldır da HDP'nin önündeyim. Seni almadan buradan kalkmayacağım." diye konuştu.

Baba Ömer Tokay da oğluna kavuşmak istediğini belirtti.

"Çocuğumu HDP ve PKK'dan istiyorum." ifadesini kullanan Tokay, evladına güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Tokay, "Oğlum, herkes anne ve babasının yanında. Sen de gel güvenlik güçlerine teslim ol." şeklinde konuştu.

Mynet Youtube

Diyarbakır annelerinden evlatlarına "teslim ol" çağrısı

- Anne Mevlüde Üçdağ: - "Oğlum, güvenlik güçlerimize teslim ol. Senin yolunu gözlüyorum. 4 yıl boyunca senin peşini bırakmadım. 2 yıldır da HDP'nin önündeyim. Seni almadan buradan kalkmayacağım" - Baba Ömer Tokay: - "Oğlum, herkes anne ve babasının yanınd

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler