Mynet Trend

         

Geleceğe Dönüş'ün senaristi Bob Gale merak edilen konuya açıklık getirdi

Geleceğe Dönüş'ün senaristi Bob Gale merak edilen konuya açıklık getirdi

Geleceğe Dönüş'ün senaristi Bob Gale hayranların aklındaki soruyu nihayet yanıtladı: Annesiyle babası Marty'yi nasıl tanımadı?

Geleceğe Dönüş (Back To The Future) filmlerinin senaristi Bob Gale, 35 yıldır hayranların zihnini meşgul eden önemli bir senaryo açığını nihayet kapadı.

Kült filmin 1985'te gösterime girmesinden bu yana birçok kimse, Marty McFly 1980'lerde evine döndüğünde, anne ve babasının, oğullarının 1950'lerde aralarını yapan Calvin Klein olduğunu nasıl anlayamadığını merak ediyordu.

Oğulları Marty'nin aynı zamanda lise arkadaşları Calvin olduğunu nasıl fark edemediler?

Twitter'da bir filmi neyin "mükemmel" yaptığı üzerine dönen bir tartışmada senaryodaki bu açık da yeniden gündeme geldi.

bttf5

Marvel yönetmeni James Gunn, "Geleceğe Dönüş GÖRÜNÜŞTE kusurlu olabilir (Anne ve Baba Marty'yi neden hatırlamadı?) ama yine de mükemmel bir film olduğunu iddia ediyorum çünkü böyle olması için muhtemel sebepler var (zaman kendini çözülmeye karşı koruyor vb). Ya da belki de inkar etmeyi tercih ediyorumdur. Kim bilir?" yazdı.

Gunn'ın yönetmenliğini üstlendiği Galaksinin Koruyucuları’nda (Guardians of the Galaxy) rol alan Chris Pratt ise şöyle yanıt verdi:

Belki de onu Calvin olarak hatırlıyorlardır, Marty olarak değil. Marty 1985'teki mevcut zamana döndüğünde, anne ve babasının oğullarıyla 20 yıl önce liseden tanıdıkları çocuk arasındaki esrarengiz benzerliği muhtemelen fark edebilmesi için uzun yıllar geçmişti.

image

The Hollywood Reporter'a konuşan Gale'in açıklamaları senaryodaki açığı nihai olarak kapatırken, Pratt haklı gibi görünüyor:

George ve Lorraine'in Marty/Calvin'i henüz 17 yaşlarındayken sadece 6 gün tanıdıklarını ve bu süre zarfında da her gün görüşmediklerini hatırınızda tutun. Şimdi, onca yıldan sonra, ilk buluşmalarını ayarlayan bu ilginç çocuğu hala hatırlıyor olabilirler.

Ama herkesin kendi lise yıllarını düşünmesini istiyorum. Kendinize sorun, sadece bir dönem boyunca okulunuzda bulunan bir çocuğu ne kadar iyi hatırlayabiliyorsunuz? Ya da sadece bir kez çıktığınız birini? Elinizde bakabileceğiniz bir fotoğraf yoksa, muhtemelen 25 yıl sonra hatırladıklarınız puslu anılardan ibaret olurdu.

Senarist devamında şunları söyledi:

Yani Lorraine ve George bir zamanlar gerçekten de Calvin Klein isimli birini tanımış olmalarını komik bulabilir hatta 16-17 yaşlarındaki oğullarının Calvin'i andırdığını da düşünebilirler ama bu yine de büyük bir mesele olmazdı. Bahse girerim çoğumuz lise yıllıklarımıza bakarsak, genç yaştaki sınıf arkadaşlarımızla çocuklarımız arasında bazı benzerlikler olduğunu görürüz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bence asıl sorulması gereken soru o değil. Mantıklı bir cevap bulunabilirdi zaten. Asıl sorulması gereken soru 2. Filmde Yaşlı Biff 2015 yılında zaman makinesini çalıp 1950 yılına gidip genç Biff e Almanac Spor Yıllığını verdikten sonra tekrar 2015 yılana donmesindeki sorun Marty ile Doktor o olaydan sonra 1980 e döndüklerinde çok farklı bir zamanla karşılaşıyorlar sonrasında doktor "Anlamıyormusun Marty Bu Zamandan 2015 e Gidersek Biff Daha Zengin Daha Güçlü Olur" demesine rağmen Yaşlı Biff nasıl olurda 1950 den Normal bir şekilde 2015 e gelebildi hala anlamış değilim bende bu soruna takıldım
@techno_future_2020 mantıklı, o almanağı verdikten sonra 2015'e döndüğünde artık o Biff değil, 2015'de kendinden bir tane daha olması lazım. Her şeye rağmen efsane filmdir benim için, kaç kez izledim her izleyişimde aynı heyecanla izliyorum.
merhaba, filmin kesilen sahnelerinden birinde bu durum aslında açıklığa kavuşuyor. yaşlı biff 2015 yılına geri döndüğünde yavaşça yok oluyor. bu sahneyi YouTube gibi mecralarda bulabilirsiniz.
Geri Dön