SPOR

Gençlerbirliği'nde Nadir Çiftçi'ye 30 bin Euro para cezası

Gençlerbirliği Yönetim Kurulu, Beşiktaş maçında hakem Fırat Aydınus'a karşı sportmenliğe aykırı hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle, kırmızı kart gören Nadir Çiftçi'ye 30 bin Euro para cezası verdi.

Gençlerbirliği'nde Nadir Çiftçi'ye 30 bin Euro para cezası

Kulüpten yapılan açıklamada, hata yapan futbolculara karşı disiplin cezalarının kararlılıkla uygulandığı vurgulanarak, "27.12.2019 tarihinde oynanan Beşiktaş-Gençlerbirliği maçında müsabaka hakemine karşı "sportmenliğe aykırı" tutumu nedeniyle oyundan atılan Nadir Çiftçi'nin durumu, yönetim kurulumuzca değerlendirilmiş ve karara bağlanmıştır. Gençlerbirliği Spor Kulübünün iç disiplin talimatı gereğince yönetim kurulumuz tarafından Nadir Çiftçi'ye 30 bin avro para cezası verilmiştir. Centilmenliğimizle övünmekten vazgeçmeyeceğimizi ve Gençlerbirliği formasına yakışmayacak hareketlerin tekrarlanması durumunda da tüm futbolcularımıza iç disiplin talimatının aynı maddesini işleteceğimizi herkesin bilmesini isteriz" değerlendirmesinde bulunuldu.

"HAKEMLERİN KONUŞULMADIĞI BİR DÖNEM OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ"

Açıklamada, kurallara karşı gösterdikleri hassasiyetin herkes tarafından benimsenmesi gerektiğinin altı çizilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Hakemlerimizi ya da federasyonumuzu eleştirirken tek taraflı bakmayarak, üzerimize düşeni yapacağımızı kamuoyu ile her defasında paylaştık. Futbolun tüm paydaşlarından beklentimiz, gösterdiğimiz hassasiyetin herkes tarafından benimsenmesidir. Nadir Çiftçi yaptığı hareket nedeniyle nasıl hem Türkiye Futbol Federasyonu hem de kulübümüzce cezalandırılıyorsa, gözünün önündeki faulü göremeyenler ya da fahiş hatalarla futbolumuzun tartışılır hale gelmesine yol açan hakemler için de federasyonumuz gereğini yapabilmelidir. Gençlerbirliği Spor Kulübü, her zaman hakemlerimizin, federasyonumuzun yanında olacak ve 'güzel oyunu' destekleyecek. Hassasiyetlerimizin ve samimiyetimizin anlaşıldığını umuyor, sezonun ikinci yarısının, hakemlerin konuşulmadığı bir dönem olmasını temenni ediyoruz."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
böyle hakemlere küfürün hakaretin güneş görmeyenleri yakışır nadir o kartı hakaret gerekcesiyle gördü sadece hakeme itiraz etti belki hakem raporunda öyle yazdı o raporun doğru olması için hakemin tarafsız olması gerekir bir tarafa cıkarttığı kartları aynı pozisyonlarda karşi takımada cıkartmalıki tarafsız rapor inandırıcı olsun hakemler böyle yaptıkça Türk futbolu suporu daha kötüye gidiyor aynı posisyonda bir takıma verilen kırmızı kart diğer takımama faul bile çalınmıyorsa bunun tek getirisi uluslar arası müsabakalarda yerden kalkmayan takım seyretmek zorunda kalıyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler