MAGAZİN

Gülay kimdir, gerçek adı nedir? Şarkıcı Gülay'ın hastalığı nedir? İşte sağlık durumu

90’lı yılların ünlü isimlerinden Gülay, daha önce iki kez kansere yakalandı. Umudunu hiç Kaybetmeyen Gülay, yakalandığı iki kanseri de yenerek tekrar hayata tutundu. Cesaretin Var Mı Aşka? Şarkısı ile bir döneme damga vuran başarılı sanatçıdan tekrar kötü haber geldi. Ünlü şarkıcı yeniden kansere yakalandı.

Gülay kimdir, gerçek adı nedir? Şarkıcı Gülay'ın hastalığı nedir? İşte sağlık durumu

Müzik piyasasının tanınmış isimleri arasında yer alan Gülay, birçok kişi tarafından sevilen bir sanatçı. 90’lı yıllarda çıkardığı Cesaretin Var Mı Aşka? Parçası ile büyük bir çıkış yakalayan Gülay, kansere yakalandığı haberi ile sevenlerini üzdü. Birer yıl arayla mesane ve böbrek tümörü ameliyatı geçiren Gülay, bu sefer de tatil için gittiği Bodrum’da rahim kanseri teşhisi ile hastaneye kaldırıldı.

ÜÇÜNCÜ KEZ KANSER TEŞHİSİ!
Seslendirdiği parçalar ile bir döneme damga vuran Gülay, daha önce birer yıl arayla mesane ve böbrek tümörü ameliyatı geçirdi. Şimdilerde 51 yaşındaki sanatçıya, tatil için gittiği Bodrum'da rahim kanseri teşhisi kondu.

Geçtiğimiz yıllarda iki kez kanserle savaşan ve çoklu organ yetmezliği tedavisi gören Gülay’ın rahim kanseri olduğu öğrenildi. Ünlü şarkıcı, Bodrum’dan İstanbul’a dönerek tedavisine başladı.

GÜLAY KİMDİR?

g

Gerçek adı Gülay Sezer olan Gülay, 24 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. Müzik hayatına, babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer’in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi.

Gülay, aynı zamanda uzun yıllar diş teknisyenliği yaptı fakat müziğe olan tutkusundan dolayı teknisyenliği 2000 yılında tamamen bırakıp, 2001 yılında Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde kompozisyon eğitimi almaya başladı. 2007 yılında okuduğu bölümden, birincilikle mezun oldu.

Gülay'ın kariyerini, Gülay Sezer adıyla 1988'de çıkardığı arabesk albümü "Her Akşam"ı, 1995 yılında BMG Müzik'ten çıkan "Cesaretin Var mı?" ve 1997'de yine BMG'den çıkan Bir Sevi Masalı adlı pop albümleri izledi.

gülay2

Daha sonra BMG Müzik'ten ayrılan Gülay, albüm çalışmalarına ara vererek 1999 yılında BRT Televizyonu için "Damlalar" isimli halk müziği programını hazırlayıp sundu. 2001 yılında Kalan Müzik'ten Damlalar, 2003 yılında Damlalar 2 adlı halk müziği albümlerini ve 2005 yılının başında da Adı Yok isimli pop albümünü çıkardı.

2006 yılında Seyhan Müzik imzasıyla Dalgalar isimli halk müziği albümünü, 2011 yılında ise yine bir pop albümü olan Aşkhane'yi çıkardı. Bunun dışında İstanbul Kanatlarımın Altında adlı filmin "Aşk" adlı şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi.

gülay1

Ayrıca Yaşama Hakkı adlı filmin aynı adı taşıyan şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Hamam isimli film için "İstanbul Uyurken" adlı besteyi ve tüm bunların yanında birçok televizyon dizisinin jeneriklerini seslendirdi.

15 Şubat 2015 tarihinde, müzisyen Serkan Boran ile evlenen Gülay'ın 1992 doğumlu Nilban adında bir kızı vardır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön