Avustralya

Avustralya

Avustralya veya resmi adıyla Avustralya Milletler Topluluğu, güney yarım kürede yer alan bir kıta ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında olan Avustralya’nın denizden komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda'dır. Başkenti Canbera olan ülkenin en büyük kenti Sidney’dir. Yönetim biçimi Federal anayasal parlamenter monarşi olan ilkenin para birimi Avustralya dolarıdır (AUD). 2016 sayımına göre nüfusu 23 milyondur.

Avustralya Haberleri

ABD sınırlarını aşan NASA bir ilke imza attı! Tarihe geçti

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), ilk kez ABD dışında bir yerdeki ticari uzay üssünden roket fırlattı. Ajans Avustralya'nın kuzeyindeki Arnhem Uzay Merkezi'nden üçlü roket gönderdi. Arnhem, ABD dışındaki ticari bir uzay limanından ilk roket fırlatma yeri oldu.

Haber 27-06-2022 13:59

NASA ilk kez ABD dışında bir ülkedeki ticari uzay üssünden roket fırlattı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Avustralya'daki bir ticari uzay üssünden roket fırlattı. Bu, ABD dışındaki bir üsten fırlatılan ilk roket olarak tarihe geçti.

Haber 27-06-2022 13:00

İklim değişikliğiyle birlikte dünyada orman yangınları hızla yaygınlaşıyor

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolunay: - "Başta ABD ve Avustralya olmak üzere tüm dünyada yaz aylarında büyük orman yangınlarıyla daha sık karşılaşmaya başladık. Önümüzdeki yıllarda da benzeri yangınların artarak devam edeceğini öngörüyoruz" - Ege Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bor: - "İklim kriziyle hava daha kuraklaşıyor, daha sıcaklaşıyor. Bu kuru ve sıcak hava uzun sürdüğü zaman ormanların altındaki bitki örtüsünün kurumasıyla orman yangınlarının ortaya çıkma ihtimali artıyor"

Yurthaber 23-06-2022 13:59

24 yaşındaki bebek bakıcısının itirafı olay oldu! “Bir bebeğe tecavüz ettim, düzinelerce çocuğa...”

Avustralya’da yaşayan 24 yaşındaki Jareth Thomas Harries-Markham bebek bakıcısı olarak çalışıyordu. 24 yaşındaki bebek bakıcısı, ebeveynlerinin güvenini kazandıktan sonra bir bebeğe tecavüz ettiğini ve bir düzineden fazla çocuğu taciz ettiğini itiraf etti.

Trend 21-06-2022 15:36

Eskiden milyonerdi! Parası bitince cansız mankenlerle birlikte ıssız bir adaya yerleşti

Eskiden borsacı olarak çalışan David Glasheen, Avustralya’nın sayılı milyonerleri arasındaydı. 1987 yılında borsa krizinde parasının büyük bir bölümünü kaybeden adam radikal bir karar verip iki cansız mankenle birlikte ıssız bir adada yaşamaya başladı. 78 yaşındaki David Glasheen, 1997'den beri Kuzey Queensland kıyılarındaki Restorasyon Adası'nda yaşıyor.

Trend 21-06-2022 14:22

Avustralya'da yükselen gıda fiyatlarına karşı halktan ilginç önlem! İzleyen şaştı kaldı

Dünya çapında yükselmeye devam eden gıda fiyatlarına karşı, insanlar bir taraftan tepkilerini gösterirken diğer taraftan ise ilginç yöntemler geliştirmeye devam ediyor. Avustralya'da hayat pahalılığı artmaya devam ederken, bazı insanlar gıda masraflarını azaltmak için değişik yöntemlere başvuruyor. Melbourne'lü bir kadının TikTok hesabından paylaştığı video izleyicileri şaşkına uğrattı.

Haber 16-06-2022 07:16

En hızlı büyüyen kara delik bulundu: 'Her saniye Dünya büyüklüğünde alanı yutuyor'

Avustralyalı astronomların liderliğini yaptığı bilim insanlarından oluşan bir ekip, son dokuz milyar yılın en hızlı büyüyen kara deliğini keşfettiklerini açıkladı. Kara deliğin her bir saniyede Dünya büyüklüğünde bir alanı yuttuğu belirtildi.

Haber 15-06-2022 13:13

Hareketleriyle rakibinin başını döndürdü, Avustralya'yı Dünya Kupası'na taşıdı!

Son dakika haberleri: FIFA 2022 Dünya Kupası Kıtalararası Play-off Finali’nde Avustralya, Peru’yu penaltı atışları sonrası mağlup ederek Dünya Kupası bileti almaya hak kazandı. Avustralya kalecisi Andrew Redmayne, Peru adına son penaltıyı kullanacak olan Alex Valera'nın konsantrasyonunu öyle bir bozdu ki takımını Dünya Kupası'na götüren kurtarışı yaptı.

Spor 14-06-2022 08:35

İnanılmaz bir işi var! ''Anneler bana plasentalarından smoothie ve hap yapmam için para ödüyor''

Sidney'den bir plasenta uzmanı Virginia Maddock, anne plasentasını hem tüketilebilir ürünler haline getiriyor hem de sanat eserine dönüştürüyor. Smoothie ve haplardan doğumu kutlayan ilginç sanat eserlerine kadar çeşitli ürünler yaptığını anlatan Maddock, plasenta tüketiminin faydalarına dikkat çekse de doktorlar riskleri de akıl tutmanın faydalı olacağını savunuyor.

Trend 12-06-2022 15:35

Avustralya, denizaltı anlaşmasını iptal ettiği için Fransa'ya 555 milyon euro ödeyecek

Avustralya ve Fransa arasındaki Aukus anlaşmasının ardından yaşanan gerilimin üzeri, 555 milyon euroluk anlaşmayla kapanmış oldu. Böylece AUKUS zamanı durdurulan Avustralya-Avrupa Birliği (AB) ticaret anlaşması görüşmeleri de sürdürülebilecek.

Haber 11-06-2022 18:15

O ülkede işçi ihtiyacı arttı! 110 bin kişiyi kabul etmeyi planlıyorlar

Avustralya’da işçi sıkıntısı bazı işletmeleri çalışma saatlerini ve hizmetleri kısıtlamaya zorluyor. Bu nedenle ülkenin göçmen alım üst sınırını kaldırmasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Kovid-19 salgınında sınırların kapatılması sebebiyle işçi ihtiyacının artmasından kaynaklı olarak, ülke bu sene 110 bin vasıflı işçi kabul etmeyi düşünüyor. Ülkede yaklaşık 420 bin açık iş olduğu belirtildi.

Haber 10-06-2022 16:55

En son 1995 yılında gerçekleşmişti! NASA’dan yıllar sonra bir ilk

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), yıllar sonra bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Uzay ajansının Avustralya’daki faaliyetlerine yeniden başlayacağı öğrenildi. Üçlü roket fırlatmakta karar kılan NASA, böylelikle 1995'ten beri ilk kez Avustralya’dan roket fırlatacak.

Haber 08-06-2022 16:18

Çıplak protestolarıyla tanınıyordu! Ölüm ve tecavüz tehditleri alıyor

28 yaşındaki vegan aktivist Tash Peterson, protestoları nedeniyle sık sık mahkemeye çıkarılıyor ve para cezasına çarptırılıyordu. Genç kadın, aldığı aleni ölüm ve tecavüz tehditlerini paylaştı.

Trend 02-06-2022 11:26

Bahçesine giren kanguruyla karşı karşıya gelince büyük şok yaşadı! Kavga ettikleri anlar sosyal medyada olay oldu

Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde bir kangurunun saldırısına uğrayan adam, peşini bırakmayan hayvanla kavga etti.

Haber 01-06-2022 17:25

Avustralya'da yeni kabine yemin ederek göreve başladı

Kabinede, ilk kez bir kadın Müslüman ve kadın yerli bakan yer aldı

Yurthaber 01-06-2022 11:37

Avustralya kıyılarında dünyanın en büyük bitkisi keşfedildi: 20 bin futbol sahası büyüklüğünde

Yeryüzünün bilinen en büyük bitkisi Avustralya kıyılarında keşfedildi. Araştırmacılar, 20 bin futbol sahası büyüklüğündeki deniz çayırının yaşının yaklaşık 4500 olduğunu tahmin ediyor.

Haber 01-06-2022 11:13

Dünyanın en büyük bitkisi şaşkına çevirdi! 20 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kaplıyor

Avustralya kıyılarında dünyanın bilinen en büyük bitkisi keşfedildi. Batı Avustralya Üniversitesi'nden araştırmacılar, yaklaşık 20 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapladığını söyledi. En az 4.500 yılda tek bir tohumdan yayıldığına inanılan bitki dayanıklılığıyla da dikkatleri üzerine çekti.

Haber 01-06-2022 10:18

Estetik kurbanı oldu! ''En büyük pişmanlığım'' dedi

Birçok ünlü tarafından denenen ve çok sevilen tilki gözü estetiği bir süredir gündemde. Göz kenarlarının biyolojik olarak parçalanabilen iplerle yukarı ve arkaya doğru kaldırıldığı kısa süren bu işlem doktorların da söylediğine göre son zamanlarda oldukça talep görüyor. Avustralya'dan Jessie Carr isimli genç bir kadın da bu estetik operasyonu denedi ancak işler beklediği gibi ilerlemedi.

Trend 30-05-2022 15:01

Çok eşli bir grubun içinde büyüdüğünü itiraf etti! “Gerçek annemin kim olduğunu bilmiyordum”

Avustralya’da yaşayan bir televizyon yıldızı Keira Maguire, babası Alistah Laishkochav’in 1970'lerde The Seaside Sect olarak bilinen tuhaf bir grup kurduğunu itiraf etti. 6 yaşında annesiyle beraber büyükannesinin yanına yerleştiklerini ve babasıyla herhangi bir ilişkisinin olmadığından söz edem Maguire’in itirafları gündem yarattı.

Trend 28-05-2022 13:29

Avustralya açıklarında şiddetli deprem!

Okyanusya'da bulunan Loyalty Adaları'nda 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami uyarısının yapılmadığı bildirildi.

Haber 26-05-2022 21:26

Görenler inanamadı! Avustralyalılar seçimde yarıçıplak

Avustralya'da gerçekleşen seçimlerden paylaşılan bazı görüntüler sosyal medyada yankı uyandırdı. Bazı seçmenlerin yarı çıplak halde oy vermeye gittiklerini gösteren görüntüler şoke etti. Birçok insan tarafından anlamlandırılamayan bu durum aslında bir mayo markasının reklam çalışmasının sonucuydu.

Trend 23-05-2022 14:41

Bankacılıktan istifa edip OnlyFans hesabı açtı! Seksi fotoğraflarını savundu: Bu feminist bir hareket

Avustralyalı model Lucy Banks, bankacılıktan istifa ettikten sonra OnlyFans hesabı açarak abonelerine seksi fotoğraf ve videolarını satmaya başladı. Çevresinden ve sosyal medyadan gelen tepkilere aldırış etmediğini ifade eden Banks, OnlyFans’ın feminist bir hareket olduğunu savundu.

Trend 21-05-2022 15:07

6.9'luk deprem birçok ülkede hissedildi! Tsunami uyarısı yapıldı

Avustralya'nın Yeni Zelanda'ya bakan kıyılarında 6,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. İlk bilgilere göre depremde herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Haber 19-05-2022 22:43

Ebeveynler şaşkın: Müzedeki çocuk etkinliğinde jartiyerli bir adam!

Sidney'deki Avustralya Müzesi, çocuklara özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte iç çamaşırlı bir adamın çocuklarla alanda lego oynadığı görüldü. Görüntülerin yayılmasının ardından etkinliği düzenleyen Avustralya Müzesi, bu duruma müsaade ettiği ve bunu savunduğu için topa tutuldu.

Trend 18-05-2022 11:40

Seks işçisi olarak çalışıyor ama erkekler onlarla seks yapmaması için ona binlerce dolar ödüyor!

Birçok insanın seks işçilerinin tek bir rolü olduğunu ve bunun cinsel aktiviteleri içerdiğini düşündüğünü söyleyen Samantha X bazı erkeklerin sırf onlarla sohbet etmesi için ona binlerce dolar ödediğini iddia etti. Ona kendilerini açan adamların hikayelerinin kendisine ilham kaynağı olduğunu söyleyen X, bir danışman olmasa da onları dinlemeye ve kucak açmaya hazır.

Trend 17-05-2022 11:05

"41 yaşındayım ve hiç seks yapmadım" dedi! Kız arkadaş bulmak için yöntemi şaşırttı

Avustralya'nın Adelaide kentinden 41 yaşındaki bir adam kendine bir kız arkadaş bulmak için alışılmadık bir taktik kullandı. Daniel Piechnick, aşk arayışında ona yardım etmesi için singleguyfromadelaide.com adlı web sitesini yarattı. Kendisine bakire bir partner arayan adam, tek bir kusuru bile kabul etmiyor. 6 yıllık arayışı ise halen devam ediyor.

Trend 16-05-2022 17:57

Avustralyalı politikacıdan şok eden sözler! "Dua ediyorum!"

Liberal politikacı Bernie Finn, daha önce tecavüz mağdurlarının kürtaj yaptırmasına izin verilmemesi gerektiğini düşündüğünü söylemişti. Finn, geçen hafta yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, ABD Yüksek Mahkemesi'nin kürtajı yasaklama girişimlerinin ardından Avustralya'da kürtaj yasağı için 'dua ettiğini' belirtti. Meclisten istifasının ardından görüntülenen devlet adamı bu konudaki tutumunu yineledi.

Haber 11-05-2022 10:55

16 yaşındaki genç kız elinde deodorantla ölü bulundu

16 yaşındaki Brooke Ryan isimli genç kız, Avustralya'nın Yeni Güney Galler kentindeki evlerinde annesi tarafından ölü bulundu. İddiaya göre genç kız deodorant kokladıktan sonra hayatını kaybetti. Ölüm nedeni henüz netleşmese de deodorantın içindeki aerosolleri soluduğu için gerçekleştiği düşünülüyor.

Trend 09-05-2022 18:17

Cinsel organını kesmeye çalışan sevgilisini bıçakladı! "Ölümden son anda kurtuldum"

Avustralya’da yaşayan Jasmine Everleigh isimli bir kadın, 10 yıldır beraber olduğu erkek arkadaşının saldırısına uğradı. Yanındaki arkadaşıyla beraber 59 yaşındaki sevgilisi Samir Esbeck’in bıçaklı saldırısına uğrayan kadının kendisini korunmak için erkek arkadaşını öldürdüğü iddia edildi.

Trend 09-05-2022 12:10

Fetişi çocuklarını görmesine engel oldu! Mahkemeye başvurunca ortalık karıştı

Avusturalya’da yaşayan ve ismi açıklanmayan bir adam yetişkin bezi fetişi nedeniyle çocuklarını görememekten isyan etti. Çocuk bezi giymeyi sevdiği için mahkeme tarafından çocuklarını görmesi yasaklanan Avustralyalı bir babanın mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi.

Trend 09-05-2022 11:40

Öğrencisine uygunsuz mesajlar atıp, cinsel ilişkiye girdi! 28 yaşındaki öğretmen olay oldu

Avustralya'da yaşayan 28 yaşındaki öğretmenin, çocuk yaştaki öğrencisine uygunsuz mesajlar atıp ilişkiye girmesi okulu ayağa kaldırdı. Öğretmenin; küçük çocuğu kendisiyle beraber olmaya zorladığı mahkeme kayıtlarında yer alırken, söz konusu okul yönetiminden açıklama geldi.

Haber 06-05-2022 08:11

Annesinin dikkatsizliği onu bu hale getirdi! Karnından çıkan şaşkınlık yarattı

Avustralya'da bir anne başına gelenlerin başka annelerinde yaşamaması için harekete geçti. İki yaşındaki oğluyla parka giden anne, oğlu karın ameliyatı olmak zorunda kaldıktan sonra ebeveynleri çocuklarının parklarda ne yaptıklarını izlemeleri konusunda uyardı. Parkta oyun oynarken fenalaşan çocuk yuttuğu 22 tane minik manyetik top yüzünden hayatından oluyordu.

Haber 05-05-2022 11:13

Medeniyetten kilometrelerce uzakta kurtarılmayı bekledi!

36 yaşındaki Megan Brouwer, en yakın kasabadan tam 300 kilometre uzaklıkta bulunan Karijini Ulusal Parkı’nda beş yaşındaki oğlu ve eşiyle yürüyüş yaparken zehirli bir yılanın saldırısına uğradı. Kurtarma ekiplerinin ve acil servisin onu Batı Avustralya'nın en dik vadilerinden birinin dibinden alıp güvenli bir yere ulaştırması saatler sürdü.

Trend 01-05-2022 14:32

Flört uygulamasından tanıştığı kadını tuzağa düşürdü! Kaçmasını durdurmak için kilitledi

Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşayan Robert Wilson isimli adam, flört uygulaması aracılığıyla tanıştığı ismi açıklanmayan kadına dehşeti yaşattı. Wilson kurbanını dört gün boyunca evinde kilitli tuttu ve defalarca tecavüz ederek kaçmasını engellemek için demir çubukla dövdü.

Trend 27-04-2022 09:40

Sidney’in fenomen ölüm noktası! Turistler, çökebilecek ölümcül çıkıntıda sosyal medya için hayatları riske atıyor

Sosyal medyanın popüler lokasyonlarından biri olan Sidney'deki Wedding Cake Rock bölgesi turistlerin tüm uyarılara rağmen fotoğraf çektirmek için ziyaret ettikleri bir yer olmaya devam ediyor. Her yıl binlerce kişinin ziyaret edip fotoğraf çektirdiği bölge için yetkililer uyarılarını arttırdı.

Trend 19-04-2022 16:17

Avustralya, koalaları nesli tükenmekte olan hayvan listesine aldı

Avustralya, sayıları son yıllarda önemli ölçüde azalan koalaları, doğu kıyılarının büyük bölümünde nesli tükenmekte olan hayvanlar listesine dahil etti.

Haber 15-04-2022 21:22

Araştırmacılardan öneri: Koalaları kurtarmak için koala spermi dondurun

Avustralyalı araştırmacılar koalaların spermlerinin dondurulmasının, son yıllardaki orman yangınlarıyla türü tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan keseli hayvanların korunmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

Haber 15-04-2022 11:09

Oğluna akılalmaz istek! Öldürülen annesinin cesedini bir kavanoza sığdırmak için kemiklerin kırılmasını istediler

Avustralya’da yaşayan Greg Jenkins isimli bir adam annesinin cansız bedenini ülkesine götürebilmek için kemiklerinin kırılarak kavanoza yerleştirilmesinin istenildiğini iddia etti. Yıllarını annesini bulabilmek için harcayan acılı evlat istek karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Trend 13-04-2022 15:06

İyilikten maraz doğdu! Genç adam canından oldu

İngiliz genç Mia Ayliff-Chung Avustralya’daki bir hostelde korkunç bir bıçaklı saldırıya uğradı. İngiltere’nin Congleton, Cheshire bölgesinden Thomas Leslie Jackson ise olay esnasında genç kadına ve saldırgana yardımcı olmak istedi. Genç kadın birkaç kez kafasından bıçaklandıktan sonra hayatını kaybederken, Jackson da birkaç gün sonra aldığı ciddi yaralar sebebiyle hayatını kaybetti.

Trend 13-04-2022 12:17

OnlyFans modeli cinsel ilişkinin sonunda hastanelik oldu! “ Alerjik reaksiyon gösterdim”

OnlyFans yıldızı Lucy Banks, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda hayranlarını cinsel yolla bulaşan alerjik reaksiyonlara karşı uyardı. Kendi deneyimi paylaşan Banks, günün erken saatlerinde fıstık yiyen erkek arkadaşıyla cinsel ilişkiye girdikten sonra vücudunun alerjik reaksiyon göstermesi üzerine hastanelik oldu.

Trend 13-04-2022 11:32

Doğum yapana kadar hamile olduğunu bilmiyordu! “Duşta bir titreme hissettim”

Avustralya’da yaşayan iki çocuk annesi Dimitty Bonnet, başka bir çocuk sahibi olmayı düşünmüyordu. O ve eşi mutlu ailelerinin tamamlandığını düşünürken hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaştılar. Hamile olduğunu bilmeyen Bonnet, duş aldığı sırada tek başına doğum yaptı.

Trend 09-04-2022 09:52

Son Dakika: Rusya'dan iki ülkeye yaptırım kararı! Aralarında Başbakanlar da var

Son dakika haberi: Rusya-Ukrayna savaşı sürerken hem çeşitli ülkelerden Rusya'ya yönelik hem de Rusya'dan belirli ülkelere karşı alınan yaptırım kararları açıklanmaya devam ediyor. Son olarak Rusya, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya yönelik yaptırım kararlarını açıkladı. İki ülkenin bazı vatandaşlarına uygulanacak olan yaptırım kararına göre iki ülkenin Başbakanı da listede bulunuyor.

Haber 07-04-2022 19:17

Avustralya'da 42 bin yıl öncesine ait Aborjinlerin kalıntıları için yeniden defin kararı

Yaklaşık 42.000 yıl önce ölen 108 Aborjinin kalıntıları, izinsiz olarak kazılıp çıkarıldıktan yıllar sonra yeniden gömülecek.

Haber 07-04-2022 08:03

Bebeğini tren raylarının üzerine bıraktı! Gözlerini kapatıp dakikalarca bekledi

Avustralya'nın Melbourne kentinde yaşayan 32 yaşındaki Melissa Arbuckle, bebeğini öldürme suçundan tutuklandı. Üç aylık bebeğini tren raylarına bırakan anne hakim karşısına çıktı. Avukatı Arbuckle’in savunmasında akıl sağlığının bulunduğunu ve eylemi planlamadığını söyledi.

Trend 06-04-2022 10:50

ABD, İngiltere ve Avustralya'dan hipersonik silah ve elektronik harp iş birliği

ABD, İngiltere ve Avustralya, imzaladıkları "AUKUS" anlaşması kapsamında hipersonik silahlar ve elektronik harp ekipmanları konusunda konusunda iş birliği yapacaklarını açıkladı. AUKUS anlaşmasıyla daha önce de Avustralya için 8 adet nükleer enerjiyle çalışan denizaltı üretileceği de açıklanmıştı.

Haber 05-04-2022 21:07

Volkanik patlamada babası ve kız kardeşini kaybetti! Yaşadıklarını TikTok hesabından anlattı: Hayatta kaldım ama...

White Island yanardağ trajedisinden kurtulmayı başaran Stephanie Browitt isimli bir kadın, yaşadıklarını TikTok hesabından anlattı. Patlama sırasında ailesiyle beraber tatilde olduğunu söyleyen Browitt korkunç olayın sonrasında babası ve kız kardeşini kaybetti. Annesinin yardımıyla hayata tutunduğunu ifade eden Browitt, her detayı kabusu anımsatan patlamayı takipçileriyle paylaştı.

Trend 02-04-2022 10:27

Zelenskiy'nin istediği oldu! Avustralya, Ukrayna'ya zırhlı araç gönderiyor

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesi devam ederken Avustralya'dan dikkat çeken bir karar geldi. Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin, Rusya'ya karşı verdikleri savaşta kullanılmak üzere istediği zırhlı araçları göndereceklerini açıkladı.

Haber 01-04-2022 06:18

Solomon Adaları: Çin’in yeni güvenlik anlaşması taslağı Avustralya’da endişe yarattı

Geçen hafta Çin ve Solomon Adaları’nın müzakere ettiği güvenlik anlaşmasının detayları Avustralya’da büyük endişe yarattı. BBC News'ten Frances Mao sızdırılan belgenin maddelerini inceledi.

Haber 31-03-2022 07:31

İklim krizi: Dünyanın en büyük mercan kayalığı sisteminde yeni bir beyazlaşma felaketi

Avustralya, dünyanın en büyük mercan kayalıkları grubu olan Büyük Set Resifi'nde 2016 yılından bu yana dördüncü kez büyük bir beyazlaşma felaketi yaşandığını bildiriyor.

Haber 27-03-2022 11:24