Avustralya Haberleri Ve Son Dakika Avustralya Haberleri

Avustralya Haberleri Ve Son Dakika Avustralya Haberleri

Avustralya veya resmi adıyla Avustralya Milletler Topluluğu, güney yarım kürede yer alan bir kıta ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında olan Avustralya’nın denizden komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda'dır. Başkenti Canbera olan ülkenin en büyük kenti Sidney’dir. Yönetim biçimi Federal anayasal parlamenter monarşi olan ilkenin para birimi Avustralya dolarıdır (AUD). 2016 sayımına göre nüfusu 23 milyondur.

Avustralya Haberleri

Fazla alkolden kanonun üzerinde bayıldı! Çevredekiler polise haber verince alkollü araç kullanma cezası gecikmedi

Avustralya'da 40 yaşındaki ismi açıklanmayan kanocu Cairns Limanı'nda hareket halindeydi. Kanosundan düşüp tekrar çıkmakta zorlanan adamın çevredekiler sarhoş olduğunu fark edince durumu polise haber verdi. Avustralyalı kanocu alkollü araç kullanmaktan tutuklandı.

Trend 16-09-23 08:12

Çocukluğunda erkek kardeşiyle oynadığı tarladan servet çıktı! “Hayatım sonsuza dek değişti”

Batı Avustralya'nın Calgary şehrinde yaşayan 27 yaşındaki Tyler Mahoney isimli bir kadın ailesini ziyaret ettiği sırada inanılmaz bir keşfe imza attı. Mahoney erkek kardeşiyle 15 yıl öncesinde oynadığı tarlada 100.000 sterlin (yaklaşık 3 milyon 397 bin TL) değerinde altın buldu.

Trend 31-08-23 08:39

Ölümle burun buruna gelmeden saniyeler önce çekildi! Yavaş yavaş yanına böyle yaklaşmış

Bir sörfçünün köpek balığı saldırısında bacağını kaybetmeden birkaç saniye öncesinde çekilen fotoğraf karesi gündem yarattı. Denizde oluşan dalgalanmanın ardından kendisine saldıran köpek balığıyla yarım dakika boyunca mücadele eden Tony Begg mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başardı.

Trend 30-08-23 08:57

Unutkanlık ve depresyon şikayetiyle hastaneye başvurdu! 64 yaşındaki kadının beyninden canlı solucan çıkartıldı

Avustralya'nın New South Wales şehrinde yaşayan 64 yaşındaki İngiliz kadın unutkanlık ve depresyon şikayetiyle hastaneye başvurdu. 64 yaşındaki kadının beyninde yaşayan 8 cm’lik canlı solucan çıkartıldı.

Trend 29-08-23 10:59

Unutkanlık ve depresyon şikayetiyle hastaneye gitti! Beyninden canlı solucan çıktı

Tıp dünyası Avustralya'dan gelen haberi konuşuyor. Ülkenin başkenti Canberra'da, unutkanlık ve depresyon şikayetiyle hastaneye başvuran bir kadın, anormal beyin aktiviteleri tespit edilince ameliyata alındı. Ameliyat sırasında kadının beyninden 8 santimetre uzunluğunda canlı solucan çıkarıldı. Ophidascaris robertsi adlı solucanın daha önce bir insanda görülmediği belirtildi.

Haber 28-08-23 20:16

Skandal görüntüler! Perdelerini kapatmadan pencerenin önünde cinsel ilişkiye girdiler... Yoldan geçenler böyle ifşa etti

Avustralya’nın Sidney şehrindeki lüks bir sitede ismi açıklanmayan çift cinsel ilişkiye girerken ifşa edildi. Evlerinin perdesini kapatmadan pencerenin önünde cinsel ilişkiye giren çifti hemen karşılarında oturan bir kafe müşterisi cep telefonuyla çekerek ifşaladı.

Trend 26-08-23 08:40

Türkiye'ye 'işgalci' dedi... Süresiz uzaklaştırıldı! O ülkede yaptığı konuşma tepkilere yol açtı

Avustralya'da Kıbrıs-Rum asıllı Victoria İşçi Partisi (ALP) üyesi milletvekili Kat Theophanous, parlamentoda Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs'taki varlığını "işgal" olarak nitelendirmesiyle başlayan tartışmaların ardından, Türk lobilerinin baskısıyla partisinin alt grubundan süresiz uzaklaştırıldı.

Haber 19-08-23 16:35

Tek damlası zehir saçıyor! Ölümcül yılanla karşı karşıya gelince dehşet yaşadı

Görüntüsüyle korku salan yılanlar bazen doğal yaşam alanlarından çıkabiliyorlar. Havaların ısınmasıyla birlikte yuvalarından çıkmaya başlayan yılanlar zaman zaman insan yaşamına dahil olabiliyor. Bu olayın bir örneği Avustralya'da yaşandı. Bant yapıştırmak isteyen adam kolibandı rulosunda yılanı görünce dehşete düştü.

Trend 17-08-23 16:49

Aile fotoğrafındaki ayrıntı sosyal medyada çok konuşuldu! Arka plandaki detaya kimse anlam veremedi

Avustralya’nın Melbourne şehrinde çocuklarının ilk yüzme deneyimini kaydetmek isteyen bir ailenin çektiği fotoğraflar sosyal medyada gündem yarattı. İsmi açıklanmayan baba ve oğlunun kumsalda oyun oynadıkları anlarda arka planda yer alan ayrıntı herkesi endişelendirdi. Sosyal medyada arka planda bulunan detayı anlamlandırmak için adeta bir yarış başladı.

Trend 14-08-23 15:11

Ölüm yemeği! Masadaki 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yoğun bakımda... Eski gelin dehşet saçtı

Avustralya’da 2 gün önce gerçekleştirilen aile yemeği dünya basınında gneiş yankı uyandırdı. Masada bulunan 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 1 kişinin yoğun bakımda yaşam mücadelesine devam ettiği yemeğin ardındaki sır perdesi henüz çözülemedi. Olaya ilişkin bir cinayet soruşturması başlatılmışken şüpheli konumundaki Erin Patterson hakkında tüm iddiaları reddetti.

Trend 09-08-23 14:15

Eşinin ölümünden yıllar sonra ondan hamile kaldı! “Kocam öleli neredeyse 3 yıl oldu. Şimdi onun bebeğini doğurdum”

Avustralya’da yaşayan Sian Goodsell isimli bir kadın agresif bağırsak ve karaciğer kanseriyle mücadelesini kaybederek hayat gözlerini yuman 30 yaşındaki eşi Jason’un ölümünden 3 yıl sonra kızlarını dünyaya getirdi. Goodsell vefat eden eşine çok benzeyen kızı Mathilda’nın doğumundan sonra ise, “Onun bir parçasının burada olması çok güzel” dedi.

Trend 07-08-23 14:59

Mafyaların fidye gerilimi mezarlığa sıçradı! Cansız bedenini mezardan çıkarttılar... Asansör arızası engel oldu

Avustralya’da yeraltı dünyasının önde gelen isimleri arasında yaşanan gerilim mezarlığa sıçradı. Ülkenin mafya liderlerinden George Marrogi’nin kız kardeşi Meshlin Marrogi’nin mezarı rakip çetenin hedefi oldu. Çetelerin arasındaki gerilimin tırmanması üzerine Meshlin’in mezarı cansız bedeninin kaçırılıp fidye istenmesi için açıldı. Ancak çete asansör çalışmadığı için cansız bedeni mezara geri bırakıp kaçtı.

Trend 04-08-23 14:12

Her detayı korkunç! Eski sevgilisini adım adım takip edip kaçırdı... Ellerini ve gözlerini bağlayarak diri diri gömdü

Avustralya'nın Flinders Ranges bölgesinde yaşayan 21 yaşındaki hemşirelik öğrencisi Jasmeen Kaur, eski erkek arkadaşı tarafından vahşice öldürüldü. Eski sevgilisi Tarikjot Singh tarafından kaçırılarak canlı bir şekilde gömülen Kaur’un cansız bedeni yaklaşık 30 cm’lik bir çukurun içinde elleri ve gözleri bağlanmış bir şekilde bulundu. Singh cinayeti itiraf ederken cezası henüz kesinleşmedi.

Trend 01-08-23 09:25

Köpek balığı saldırısını saniye saniye anlattı! “Kendi kanımda boğulacaktım, 350 diş birden saplandı”

Sidney’de denizin tadını çıkarttığı sırada 700 kiloluk bir köpek balığının saldırısına uğrayan eski bir donanma temizleme dalgıcıkolunun ve bacağının koptuğu korkunç anları anlattı. Avustralya'nın Melbourne kentinden 46 yaşındaki Paul de Gelder o anlar yaşadığı acıyı tarif edemediğini dile getirirken, “Kendi kanımda boğulacaktım. 350 diş birden saplandı. Tek bir ısırıkla beni yakaladı” dedi.

Trend 25-07-23 08:56

Öğretmen ve 16 yaşındaki öğrencisinin yasak aşkı ortaya çıktı! Bir anda ortalık karıştı... Akıl sağlığı raporuyla cezadan kurtuldu

Monique Ooms isimli bir öğretmen ve 16 yaşındaki öğrencisinin yasak aşkı ortaya çıktı. Öğretmen ilişkisini kabul ederken akıl sağlığı gerekçesiyle hapse girmekten kurtuldu. Öğretmen özgürlüğünü ise hamile kalarak kutladı.

Trend 22-07-23 08:49

Kimse ne olduğunu anlayamadı! Tam 2 metre büyüklüğünde... Gizemi çözüldü: Muhtemelen zehirli

Avustralya'nın Orta Batı Sahili'ndeki Green Head yakınlarındaki bir plajda 2 metre yüksekliğindeki metal silindir görenleri şaşkına çevirdi. Yoldan geçen bir kişi tarafından bulunan silindiri tanımlamak için yetkililer adeta harekete geçti. Uzay arkeolojisi alanında uzman olan Dr. Alice Gorman bulunan nesnenin bir roket parçası olduğunu söyledi ve muhtemelen zehirli olduğu için insanların uzak tutulması gerektiğini dile getirdi.

Trend 18-07-23 13:13

Uzmanlar uyarmıştı! Sahilde yaban köpek sürüsünün saldırısına uğradı... Parçalayıp okyanusa sürüklediler

Avustralya’nın Queensland bölgesindeki Orchid Beach’te sabah 09.00 saatlerinde koşu yapan ismi açıklanmayan 30’lu yaşlarındaki bir kadın yaban köpeklerinin (dingo) saldırısına uğradı. Dört köpeğin saldırdığı kadın hastaneye kaldırılırken durumunun ağır olduğu belirtildi.

Trend 18-07-23 10:48

Pasifik'te 2 ay süren yaşam mücadelesi! Çiğ balık yedi, yağmur suyu içti: İnanılmaz kurtuluş!

Avustralyalı Tim Shaddock ve köpeği Fransız Polinezyası'na gitmek için Nisan ayında Meksika'daki La Paz'dan ayrıldı. Fakat başına hiç tahmin edemeyeceği şeyler geldi. Gemisinin elektronik aksamı bozuldu. Böylece 2 ay sürecek ölüm kalım savaşı başlamış oldu. İşte bütün ayrıntılar!

Haber 16-07-23 12:00

Korkunç iş kazası! Saçları fabrikadaki makineye dolanınca kafa derisi tamamen koptu... Herkes öleceğini zannetmişti

18 yaşında olan Alexandra Trandafil, 2020 yılında bir meyve suyu fabrikasında yarı zamanlı olarak çalışıyordu. Genç kız iş yerinde saçlarının makineye dolanması üzerine kafa derisinin tamamen kopmasına neden olan korkunç bir iş kazası yaşadı. Doktorların ve ailesinin öleceğini düşündüğünü dile getiren Trandafil hayata tutunmayı başardı. Genç kızın kafasındaki yaralar ve kalıcı saç dökülmesi için tedavisine devam ediyor.

Trend 12-07-23 08:25

'1 milyon doları aşan borcunu ödemedi' iddiası... Sidney merkezli şirket Twitter'a dava açtı!

Avustralya'nın Sidney kenti merkezli Facilitate Corporation adlı ofis donanım şirketi, 1 milyon doları aşan borcunu ödemediği iddiasıyla sosyal medya platformu Twitter'a dava açtı.

Haber 03-07-23 12:32

Uzmanlar uyarmıştı! Güneşlenen kadına yaban köpeği böyle saldırdı... Korku dolu anlar saniye saniye kameraya yansıdı

Avustralya’nın Fraser Adası’nın K’gari plajında güneşlendiği sırada Fransız bir turist yaban köpeğinin saldırısına uğradı. Aynı bölgede birkaç hafta öncesinde 10 yaşındaki bir çocuğun yaban köpeği tarafından benzer bir şekilde saldırıya ifade edildi. Yetkililer turistleri yaban köpeklerine karşı uyardı.

Trend 23-06-23 10:03

Tuvalete girdiğinde gördüğü manzaraya inanamadı! Tam 22 kiloluk yılan başının üzerinde sallandı

Avustralya’nın Queensland şehrinde yaşayan ismi açıklanmayan bir adam tuvaletinde yaklaşık 1.8 metre uzunluğunda ve 22 kilo ağırlığında bir yılan gördüğünde şaşkına döndü. Duş başlığına sarılı halde yılanın kafasına doğru hareket ettiğini gören adam büyük bir panikle yılan avcısını arayarak yardım istedi.

Trend 16-06-23 12:57

Avustralyalı sosyal medya fenomeni mayosu uygunsuz bulununca tepkiyle karşılandı! Tartışma anlarını paylaştı

Avustralyalı sosyal medya fenomeni Natasha Maree bir halk plajında giydiği bikinisi uygunsuz bulununca karşılaştığı tepkiyi sosyal medya hesabından paylaştı. Fenomen isim tanımadığı bir kadının yanına gelerek “Çocuklar var” diyerek tepki gösterdiği ve kadınla tartışma yaşadıkları anları saniye saniye gösterdi.

Trend 15-06-23 14:04

Bebeğini kreşten aldığında gördüklerine inanamadı! Yüzündeki çizikleri görünce dehşete kapıldı

İsmini açıklanmak istemeyen bir anne 10 haftalık bebeğini kreşten almaya gittiğinde gördüklerine inanamadı. Çocuğunun yüzünün çiziklerle ve yaralarla dolu olduğunu gören anneye kreşten, bebeğin bezinin değiştirildiği sırada bir süre gözetimsiz kaldığı ve küçük bir kaza yaşandığı söylendi. Anne açıklamaya inanamazken çocuğunun şiddet gördüğünü iddia etti.

Trend 14-06-23 08:02

Gelin ve damadın mutluluğu saatler sonra büyük bir trajediyle sona erdi... 10 kişi hayatını kaybetti!

Avustralya'da düğünden dönüş yolunda meydana gelen otobüs kazasında 10 kişi hayatını kaybetti. Kaza, Avustralya'nın son yıllarda meydana gelen en ölümcül trafik kazalarından biri olarak değerlendirildi. Düğünden eve dönerken meydana gelen ve 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan korkunç otobüs kazasından saatler önce çekilen fotoğraflar ise yürek burktu.

Trend 12-06-23 13:05

Alkollü sürücü ile polisin ilginç anları... “Alkollüyüm” dedi, direksiyon başında içki şişesiyle yakalandı! Alkolmetre bambaşka çıktı

Avustralya’da adı Damian olarak açıklanan bir sürücü polis çevirmesine yakalandığında bir elinde içki şişesi varken diğer eliyle aracını sürüyordu. İçki içtiğini itiraf eden sürücü, alkolmetreyle yapılan iki testte “sıfır promil” çıkınca ceza almaktan kurtuldu. Damian içki şişesini çöpe attıktan sonra serbest bırakıldı.

Trend 10-06-23 08:37

Avustralyalı sosyal medya fenomeni uzun ilişkinin sırrını verdi! “Aynı yatakta uyumuyoruz”

Avustralyalı sosyal medya fenomeni Chloe Szepanowski ve sevgilisi Mitvh Orval 8 yıldır mutlu bir birliktelik sürdürüyor. Fenomen isim Arti ve Sunny adını verdikleri iki çocuklarıyla birlikte mutlu bir aile olduklarını ifade ederken hayranlarına uzun ilişkinin sırrını vererek şaşkına çevirdi. Szepanowski ayrı yataklarda uyuduklarını söylemesi gündem yarattı.

Trend 09-06-23 15:51

Süpermarkette inanılmaz kavga! Üstlerini başlarını yırtıp birbirlerine girdiler... Bebeğini teslim edip kavgaya böyle girdi

Bir süpermarkette müşterinin cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde iki kadın ve iki erkek arasında başlayan kavgaya diğer müşterilerinde karışmasıyla bir anda kaosa dönüştü. Söz konusu görüntülerde bir kadının kucağındaki bebeğini teslim ederek kavgaya koşarak gittiği anlar sosyal medyada viral oldu.

Trend 07-06-23 08:58

4 çocuğunu öldürdüğü gerekçesiyle 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı! 20 yıl sonra suçsuz bulundu: Yapılan araştırmalar sonucunda...

Avustralya’da 2003 yılında 4 çocuğunu öldürdüğü gerekçesiyle 25 yıl hapis cezasına çarptırılan ülkenin “En kötü kadın seri katili” lakaplı Kathleen Folbigg, 20 yıl sonra suçsuz bulundu. 20 yıl sonra açılan yeni soruşturma var olan kanıtları tersine çevirirken, soruşturmanın savcıları, yapılan araştırmalar sonucunda çocukların doğal bir şekilde öldüğüne ilişkin kanıtlar bulunduğunu ifade etti. Folbigg’in mahkumiyetinin bozulması durumunda dava ülkenin en büyük adalet hatalarından biri olacak.

Trend 05-06-23 15:12

Sevgilisini kalbinden bıçaklayarak öldürdü! Cansız bedenini çöpe attı... İnternetteki aramaları dehşete düşürdü

Avustralya’nın Melbourne şehrinde yaşanan bir cinayet ülkede infial yarattı. Henüz birkaç aylık sevgili olan Joon Seong Tan ve Ju Kelly Zhang kendi aralarında tartışmaya başladı. Sevgilisinin kendisini aldattığından şüphelenen Tan genç kadını kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Tan’ın internet aramaları gerçeği ortaya çıkarttı.

Trend 02-06-23 13:21

Eve sevgilisini getiren kocasından öyle bir intikam aldı ki... Yıllarca şiddet görmüştü eşini zehirli bisküviyle öldürdü

Avustralya’nın kuzeyindeki Walepup bölgesinde yaşayan 43 yaşındaki Rebecca Payne isimli bir kadın kendisine şiddet gösteren ve defalarca kez ihanet eden kocası Noel’i bisküviyle zehirleyerek öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. 43 yaşındaki kadın hakkında suçlamaları yalanlamazken ifadesinde kocasının sevgilisini onlarla yaşamak için eve getirdiği için çok sinirlendiğini ifade etti.

Trend 01-06-23 08:13

Şaka yapmak isteyen sosyal medya fenomeninin cezası ağır oldu! Ortalık bir anda karıştı... Burnu üç yerinden kırıldı

Avustralya’nın Sidney bölgesinde yaşanan bir olaya kısa sürede sosyal medyanın gündemine yerleşti. Üç sosyal medya fenomeni sahte bir ATM soygunu planlayarak YouTube’da bir şaka videosu çekmek istedi. Ancak bir görgü tanığının soygunu gerçek zannetmesi üzerine işler bir ana karıştı. Sosyal medya fenomenlerinden birinin hırsızlığı durdurmak için saldıran adamın attığı darbelerle burnunun üç yerinden kırıldığı ifade edildi.

Trend 30-05-23 08:08

Adım adım takip etti! Sokak ortasında sevgilisiyle öpüşen eşini görünce kendisine hakim olamadı... Arabayla çarpıp kaçtı

Avustralya'nın Queensland kentinde bir kadın adım adım takip ettiği kocasını sevgilisiyle sokak ortasında öpüşürken yakalayınca sinirlerine hakim olamadı. Aldatan kocasından intikam almak isteyen kadın arabayı üzerlerine doğru sürerek romantik çifte çarpıp kaçtı. Olay anı saniye saniye güvenlik kamerasıyla kaydedildi.

Trend 26-05-23 09:03

Ne şimşek ne de yıldırımdı! Ortaya çıkardığı ışık gökyüzünü aydınlattı... Halk kısa süreli panik yaşadı

Avustralya’nın Queensland eyaletinde akşam saatlerinde düşen meteor gökyüzünü aydınlattı. Meteorun düşme anları eyalete bağlı Mackay ve Cairns kentleri arasındaki birçok noktada kaydedildi. Meydana gelen gökyüzü olayı nedeniyle Avustralyalılar kısa süreli bir panik yaşadı.

Haber 22-05-23 16:29

Böyle canilik görülmedi! Tartıştığı annesinin kafasını kesti... Kopan kafatasıyla sokak sokak gezdi

Avustralya’nın Sidney kentinde bir anne ve kızı arasında yaşanan dehşet verici olay ülke basınında geniş yankı uyandırdı. 25 yaşındaki Jessica Camilleri, 57 yaşındaki annesi Rita Camilleri’yi en az 100 kez bıçakladıktan sonra başını cansız bedeninden ayırdı. Annesinin bedeninden ayrılan kesik başıyla sokak sokak dolaşan Jesscia’nın henüz cezası kesinleşmedi.

Trend 17-05-23 13:45

3 yaşından beri tekerlekli sandalyede yaşıyordu! Profesyonel bir eskort tuttu, o anları sosyal medyadan paylaştı

Avustralya’da yaşayan 43 yaşındaki Melanie isimli bir kadın bebeklik dönemlerinde konulan omurilik iltihabı teşhisi nedeniyle 3 yaşından beri tekerlekli sandalyede yaşıyordu. Koronavirüs pandemisi sırasında hayatında ilk kez cinselliği deneyimlemek istediğini ifade eden Melanie sosyal medyadan yaptığı paylaşımda kendisi için özel bir eskort tuttuğunu söyledi.

Trend 12-05-23 10:48

Bulduğu çözüm şaşkına çevirdi! Salonunun ortasında yılanla karşı karşıya gelince elektrikli süpürgeyle kendisini savundu

Avustralya’nın Queensland şehrinde bir kadın kocasının çığlık sesini duyduğunda evlerinde salonlarının ortasında bir yılan gördü. Yılanla göz göze gelince korktuğunu dile getiren kadın elektrikli süpürgeyle onu yakaladı. Çift yılan uzmanına haber verdikten sonra elektrikli süpürgeden hayvanın çıkartıldığı anlar sosyal medyadan paylaşıldı.

Trend 09-05-23 08:42

Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu harekete geçti! Avustralya'daki 'mühürlü' çıkan oy pusulasına ilişkin suç duyurusu

Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu, Avustralya'nın Sidney kentine gönderilen açılmamış haldeki milletvekili seçimi oy pusulalarından birinin "mühürlü" çıkması hakkında suç duyurusunda bulunulacak. İşte haberin detayları...

Haber 05-05-23 20:04

Caddenin ortasında cesur pozuyla reklam ilanı verdi! Bir gören bir daha baktı... “Seksi reklam panom...”

Sosyal medyada WC Savage olarak bilinin Savannah, sosyal medya hesaplarının bilinirliğini arttırmak için ilginç bir yola başvurdu. Fenomen isim OnlyFans hesabını duyurmak adına işlek bir caddede bulunan reklam panosuna seksi pozuyla ilan verdi. Savannah’ın reklamını görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

Trend 05-05-23 13:31

Günlerce aradılar! Avustralya’da balık tutarken kaybolan adamın cansız bedeninin parçaları timsahın midesinden çıktı

Avustralya’nın Queensland bölgesinde yaşayan 65 yaşındaki Kevin Darmody isimli bir adam arkadaşlarıyla balık tutmaya gittiği sırada kayboldu. 2 gün boyunca devam eden arama çalışmalarının ardından kaybolan adamın cansız bedeninin parçalarına bir timsahın midesinde rastlandı.

Trend 03-05-23 08:21

Kalp krizi geçirdikten sonra hayata yeniden tutundu! “28 dakika boyunca ölüydüm ve her şeyi gördüm”

Avustralya’nın Geelong şehrinde yaşayan 57 yaşındaki Phill Zdybel, ölüme yakın bir deneyim yaşayarak herkesi korkuttu. Kalp krizi geçirdikten sonra 28 dakika boyunca kalbi duran adam o süre zarfında beyaz ışık ya da göksel bir figür görmediğini söyledi. Hayata yeniden tutunmayı başaran Zdybel, yarım saate yakın bir süre yaşamdan uzaklaştığında yaşadığı deneyimi anbean anlattı.

Trend 27-04-23 08:18

Gelin kendisini aldatan nişanlısını düğün gününde ifşa etti! Herkesin önünde ihanet mesajlarını okudu

Avustralya’da ismi açıklanmayan bir gelin ve damadın düğün törenine ihanete ait görüntüler damga vurdu. Gelin düğününden sadece birkaç gün önce aldatıldığını öğrendiğinde damattan intikam almak istedi. Tüm davetlilerin gözü önünde gelin mesajları okuyarak damadın ihanetini ifşa etti. Olay sosyal medyada kısa sürede viral olmayı başardı.

Trend 26-04-23 07:54

Savaşta ölenleri anmak için twerk yaptı! Anzak Günü’ndeki dansına sosyal medyadan tepki yağdı

Avusturalyalı sosyal medya fenomeni Bianka Ismailovski, Anzak Günü’nü anmak için twerk yaptığı anları sosyal medyadan paylaştı. Video kısa sürede sosyal medyada viral olurken kullanıcıların tepkisi de gecikmedi.

Trend 25-04-23 13:28

Adını internete yazdığında çıkan sonuçlara inanamadı! “Varlığını bile bilmediğim müstehcen fotoğraflar buldum”

Avustralya’da yaşayan Noelle Martin isimli genç bir kadın henüz 18 yaşındayken adını arama motoru Google’a yazdığında karşısına çıkan sonuçlarla şaşkına döndü. İnternet aramasında varlığından haberdar dahi olmadığı müstehcen pozlarını gören Martin, “Sosyal medyadaki paylaşımlarımdan fotoğraflar alınıp yeniden düzenlenmişti” dedi. Başlattığı hukuk mücadelesi hakkında konuşan Martin herkesi uyardı.

Trend 19-04-23 07:50

O ülkede market rafları boşaltılmıştı... Adım adım geliyor! Karaya yaklaştı

Avustralya'nın batısını etkileyeceği öngörülen Ilsa Kasırgası'nın şiddetlenerek karaya yaklaştığı bildirildi. On binlerce haneyi etkilemesi beklenen kasırga öncesinde halk, hazırlık için market raflarını boşaltmıştı.

Haber 13-04-23 12:11

'Kararsız bir canavar' O ülkede market rafları boşaldı! Herkes endişeyle onu bekliyor...

Avustralya'da Ilsa Kasırgası tedirginliği başladı. Ülkenin batısını etkilemesi beklenen ve saatteki hızının 250 kilometreye ulaşabileceği tahmin edilen kasırga sebebiyle halk market raflarını boşalttı ve hazırlık yapmaya başladı. Ülkedeki bir meteorolog, kasırgaları "kendi içlerinde kararsız bir canavara" benzetip gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

Haber 10-04-23 12:30

Skandal hareket! 7 yaşındaki kızı önce dövdü, sonra kafasına ayağıyla bastı... Kimse müdahale etmedi

Avustralya'nın Cairns kentindeki Smithfield bölgesindeki bir oyun alanında yaşanan olay sosyal medyadan tepki çekti. 13 yaşındaki bir kızın 7 yaşındaki bir başka kızı darp ettiği görüntüler görgü tanığının cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi. Olay yerinde bulunan kişilerin duruma müdahale etmemesi tepki çekerken görüntüler sosyal medyada gündem yarattı.

Trend 29-03-23 14:55

Kaya parçasının değeri dudak uçuklattı! “Hayatta bir kez bulunabilecek bir şey”

Avustralya’nın Victoria eyaletindeki altın yataklarında metal detektörle arama yapan ismi açıklanmayan bir kişi 4.6 kilogram ağırlığında bir kaya parçası buldu. Kaya parçasının içerisinde altın olduğunu fark etmesiyle birlikte genç adam büyük bir şaşkınlık yaşadı. İsmi açıklanmayan kişinin bulduğu altının 160 bin dolar (yaklaşık 3 milyon lira) değerinde olduğu belirtildi.

Trend 28-03-23 13:39

Avustralya'dan dikkat çeken ABD açıklaması! Söz vermedik diyerek duyurdular... Olası bir savaşta...

İngiltere ve ABD ile nükleer enerjiyle çalışan denizaltı üretimi anlaşması AUKUS'u imzalayan Avustralya'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Avustralya Savunma Bakanı Richard Marles, ülkesinin olası bir Çin-Tayvan çatışmasında ABD'yi destekleme sözü vermediğini ifade etti.

Haber 20-03-23 17:52