Hücre Haberleri

Etil alkol yüze sürülür mü? Etil alkol günlük hayatta ciltte nasıl kullanılır?

Etanol yani halk dilinde alkol kozmetikte ve cilt bakımında çok kullanılır. Toniklerden yüz yıkama ürünlerine, parfümlerden makyaj temizleyicilerine kadar birçok kozmetik üründe bulunur. Etanolün cilt bakımında ve kozmetikte birçok faydası vardır. Örneğin cildi temizlemek, bakteri ve mantarlardan korumak ve diğer bileşenleri çözmek için kullanılabilir. Peki, etil alkol cilt bakımında kullanılır mı?

Kadin 25-11-23 23:16

Tüy dökücü krem nedir? Tüy dökücü krem ciltte nasıl kullanılır?

Günümüzde tüy ve kıl algısı güzellik standartlarının çeşitlenmesi ve bireylerin kişisel tercihlerine daha fazla vurgu yapılmasıyla birlikte evrilmekte ve değişmektedir. Tüyler ve kıllar her bireyin benzersiz güzellik anlayışının bir parçası olarak giderek daha fazla kabul görülse de günümüzde hâlâ kıl ve tüylere karşı olumsuz bir bakış vardır. Bu durum, tüy dökücü kremlerin kullanımını da etkileyerek cilt bakım rutinlerinde önemli bir yer edinmelerine neden olmuştur.

Kadin 25-11-23 15:30

Cilt bakımında salisilik asit: Salisilik asit ciltte nasıl kullanılır?

Cilt bakımında asitlerin kullanımı özellikle de günümüzde oldukça popülerdir. Asitler cilt sağlığını iyileştirmek ve çeşitli cilt sorunlarına çözüm sunmak için benzersiz bir yol olarak kabul edilmektedir. Asitler cildin doğal pH dengesini korumaya yardımcı olmanın yanı sıra pek çok cilt tipine özgü ihtiyaçları karşılamak için geniş bir yelpazede kullanılır. Bu bağlamda salisilik asit cilt bakımının önemli bir oyuncusu olarak öne çıkmaktadır.

Kadin 25-11-23 13:59

Nar çekirdeği yağı nedir, ne işe yarar? Nar çekirdeği yağı ciltte nasıl kullanılır?

Doğal yağlar yüzyıllardır güzellik ve cilt bakımının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Geleneksel tıbbın yanı sıra modern kozmetik dünyasında da önemli bir yer edinen doğal yağlar, cildin sağlığını desteklemek ve korumak için kullanılmaktadır. Bu doğal yağlardan biri olan nar çekirdeği yağı özellikle cilt bakımında sunduğu faydalar ile dikkat çekmektedir.

Kadin 25-11-23 13:12

Diğer Haber Etiketleri

beta hcg beyaz bikarbonat nedir bikini tiktok bunama demans enfeksiyon kanser karaciğer yağlanması Meme kanseri polikistik over sendromu a vitamini alkol bal beyaz sirke c vitamini fesleğen yumurta karbonat limon magnezyum muz nar Oruç sirke soğan tarçın yasemin zerdeçal yulaf kan şekeri hamilelik cilt bakımı sigara kahve makyaj sütyen kahvaltı tedavi peeling DNA epilasyon tuz ağda basen Bakteri Karaciğer‎ Meme‎ Göz mantar Amerika yaşlılık Doktor Ev hanımı Ege Üniversitesi alara 3 haftalık gebelik belirtileri 4 haftalık gebelik a vitamin açıklama temizlik güneş kremi şeker Canan Karatay hirsutizm hapishane meyve su hastalık deterjan yüz temizleme jeli yaşlanma karşıtı krem 2 haftalık gebelik belirtileri 17 17 çocuk sivilce Asya yastık ereksiyon tuvalet retinol tüy dökücü 1 haftalık 1 haftalık gebelikte beta hcg değeri bulaşık makinesi Acı biber biber ameliyat aralıklı oruç aralıklı oruç diyeti araştırma anne yarar yaşlı yastık kılıfı derma dudak doğum hamilelik testi hamilelik testi nasıl yapılır hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu güzellik hasta bitki büyük kalça çamaşır deterjanı cilt cilt sağlığı ciltte kızarıklık çemen otu dar çay ağacı yağı çiftler foreo göğüs gran gebelik genç bulasik deterjani böbrek bakım fayda faydaları etil alkol ilik iltihap lavanta yağı leke kremi kaç günlük hamilelik kan testinde çıkar kadın kalça eritme hareketleri koku mikrop mon prof dr canan karatay protein patojen papatya çayı risk sarı salisilik asit sünger siyah taht kemoterapi japon operasyon tıraş trend turunçgiller tüy dökücü krem uyarı uzman türk bilim insanları zarar viral vücut vücut peelingi bulaşık makinesi tableti nereye konur hamilelikte burun kanaması eo sırt tüy dökücü krem zararları damarlar incir çekirdeği yağı faydaları trizomi 21 hamilelikte idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir kahve peelingi borik asit nedir limon kabuğu yağı soğan kabuğu faydaları cinsi hücreler gebelikte burun kanaması sant peeling nasıl yapılır

Hücre

Hücre Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hücre Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Cilt temizleme sütü nedir, ne işe yarar? Cilt temizleme sütü nasıl kullanılır?

Günümüzde cilt güzelliği ve sağlığı birçok insan için öncelikli bir konu haline gelmiştir. Cildin parlak, temiz ve genç görünmesi, öz güveni artırırken kişinin kendine olan saygısını yükseltir. Bu nedenle, yüz bakımı rutini, modern yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Bu rutinin temel taşlarından biri de "cilt temizleme sütü"dür.

Kadin 30-10-23 15:41

Laktik asit cilde ne yapar? Laktik asit ciltte nasıl kullanılır?

Laktik asit günlük hayatta karşılaştığımız bir tür alfa hidroksi asittir (AHA). Kimyasal olarak laktik asit sütte ve diğer süt ürünlerinde doğal olarak bulunan bir bileşendir ve bu nedenle genellikle süt asidi olarak da adlandırılır. Cilt bakımında laktik asidin kullanımı yüzyıllardır yaygın bir uygulama olan süt banyolarına dayanmaktadır. Ancak modern cilt bakım endüstrisi laktik asidi cilt bakım ürünlerinde yaygın bir bileşen haline getirmiştir.

Kadin 29-10-23 19:26

İncir çekirdeği yağı cildi sıkılaştırır mı? İncir çekirdeği yağı ciltte nasıl kullanılır?

Cilt bakımında incir çekirdeği yağı doğanın bize sunduğu değerli bir mucizedir ve son yıllarda cilt bakım rutinlerindeki önemli bir yer edinmiştir. Bu yağ incir meyvesinin çekirdeklerinden elde edilir ve cilt sağlığını iyileştirmek, gençleştirmek ve korumak için kullanılır. İncir çekirdeği yağı içeriğindeki zengin vitaminler, antioksidanlar ve doğal yağ asitleri ile bilinir. Bu doğal bileşenler cildi nemlendirme, besleme ve yenileme konusunda etkili olabilir.

Kadin 29-10-23 16:29

Konjac sünger nedir? Konjac sünger nasıl kullanılır?

Konjac sünger son yıllarda cilt bakımı dünyasında büyük bir çıkış yapan doğal ve etkili bir temizlik ürünüdür. Hem cilt temizliği hem de güzellik rutininin önemli bir parçası olarak kabul edilen konjac süngerler cilde nazik ve etkili bir bakım sağlama konusunda ün kazanmıştır. Ancak bu basit görünümlü süngerlerin kullanımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmadan potansiyel faydalarını tam olarak anlamak ve en iyi sonuçları elde etmek zor olabilir.

Kadin 26-10-23 21:42

Yüz temizleme fırçası nasıl kullanılır, yüz temizleme fırçasına ne sürülür? Yüz temizleme fırçası işe yarıyor mu?

Yüz temizleme fırçaları güzellik ve cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmez bir parçası hâline gelmiştir. Bu özel araçlar cilt temizliğini derinlemesine ve etkili bir şekilde yapmanıza yardımcı olan modern cilt bakımının önemli bir bileşenidir. Yüz temizleme fırçaları geleneksel el yöntemlerine göre birçok avantaj sunar. Peki, yüz temizleme fırçası işe yarıyor mu?

Kadin 05-10-23 13:32

Retinol nedir, ne işe yarar? Retinol nasıl kullanılır, her gün kullanılır mı?

Retinol cilt bakımının gizli kahramanlarından biri olarak kabul edilen bir bileşiktir. Bu güçlü maddenin arkasındaki bilim karmaşıktır ancak kullanımı oldukça basittir ve cilt sağlığına pek çok olumlu katkı sağlayabilir. Retinol cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eden ve kırışıklıklar, lekeler, sivilce ve genel cilt dokusuyla mücadelede yardımcı olan bir tür A vitamini türevidir. Ancak retinolün kullanımıyla ilgili bazı incelikler vardır ve yanlış uygulandığında cilt tahrişine yol açabilir.

Kadin 30-09-23 21:46

A vitamini cilde iyi gelir mi? A vitamini ciltte nasıl kullanılır?

A vitamini ve C vitamini gibi vitaminler cilt sağlığına olumlu etkiler sağlayabilen önemli besin maddeleridir. Cilt vücudumuzun en büyük organelidir ve dış etkenlere karşı sürekli bir savunma savaşı verirken genç ve sağlıklı bir cilt elde etmek ve korumak için doğru besin maddeleri gereklidir. A vitamini (retinol) ve C vitamini (askorbik asit) gibi vitaminler cilt bakımında özellikle dikkate alınması gereken bileşenlerdir. Her birinin farklı faydaları ve kullanım yöntemleri vardır.

Kadin 30-09-23 17:44

Cilt soyucu krem ne işe yarar? Cilt soyucu krem nasıl kullanılır?

Cilt sağlığı ve görünümü pek çok kişi için önemli bir konudur. İyi bir cilt bakım rutini sağlıklı, genç ve canlı bir cilt elde etmenin anahtarıdır. Bu rutinin temel taşlarından biri de cilt soyucu kremlerdir. Cilt soyucu kremler cildin üst tabakasındaki ölü deri hücrelerini nazikçe uzaklaştırmak ve daha taze, pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşturmak için kullanılır. Ancak bu ürünlerin nasıl çalıştığını ve doğru şekilde nasıl kullanılması gerektiğini anlamak cilt bakımının temelini oluşturur.

Kadin 30-09-23 17:21

Yasemin yağı ciltte nasıl kullanılır? Yasemin yağı cildi sıkılaştırır mı?

Yasemin yağı doğanın güzellik hazinesinden gelen eşsiz ve aromatik bir esansiyel yağdır. Cilt bakımının önemli bir parçası olarak yıllardır kullanılır. Cilt bakım rutininize yasemin yağı eklemek cildinizi yeniden canlandırmak ve rahatlatmak için harika bir yoldur. Yasemin yağı cilt bakımının güzellik ve zindelik sırlarından biridir ve cilt bakım rutininizin vazgeçilmez bir parçası olabilir.

Kadin 26-09-23 16:33

Borik asit nedir? Borik asit yüze sürülür mü?

Borik asit cilt bakımının vazgeçilmez bir bileşeni olarak önemli bir rol oynamaktadır. Yıllardır kullanılan bu doğal mineral cilt sağlığını desteklemesiyle cilt bakımındaki yerini sağlamlaştırmıştır. Borik asit anti-enflamatuar ve antiseptik özellikleri sayesinde akne ve sivilce tedavisinde etkili bir yardımcı olarak bilinir. Ayrıca, ciltteki fazla yağı dengeleyebilir ve gözenekleri temizler, böylece ciltteki yağlı parlamanın önlenmesine yardımcı olur.

Kadin 26-09-23 16:01

Karbon peeling nedir? Karbon peelingin faydaları ve zararları nelerdir?

Karbon peeling cilt bakımının yenilikçi ve etkili bir yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Bu yöntem, cildin üst tabakasındaki ölü hücreleri ve lekeleri hedef alarak cilt yenilenmesini sağlar. Karbon peeling, özellikle akne izleri, leke sorunları, genişlemiş gözenekler ve ince kırışıklıklar gibi cilt problemlerinin tedavisinde tercih edilir. Peki, karbon peeling nedir?

Kadin 29-08-23 16:38

4 haftalık gebelikte beta hCG değeri kaç olmalı? 4 haftalık gebelikte kan testi beta hCG değerleri nedir?

Dört haftalık gebelik hamileliğin erken dönemlerinden biridir ve embriyonun gelişiminin başlangıcını temsil eder. Bu aşamada döllenme sonrası embriyo hâlâ çok küçüktür ve gebelik belirtileri genellikle hafiftir. Dört haftalık gebelik döllenme ve implantasyon sürecinin ardından gelir. Yumurta, spermle döllenerek zigot hâlini alır ve rahim içine taşınır. Burada rahim duvarına tutunmaya başlar ve implantasyon gerçekleşir. 4 haftalık gebelikte kan testi beta hCG değerleri nedir?

Kadin 15-06-23 14:17

3 haftalık gebelikte beta hCG değeri kaç olmalı? 3 haftalık gebelikte kan testi beta hCG değerleri nedir?

Üç haftalık hamilelik gebeliğin erken dönemlerinden biridir ve döllenme sonrası embriyonun rahim içine yerleşmeye başladığı bir aşamayı temsil eder. Bu dönemde anne adayı genellikle henüz hamile olduğunun farkında değildir ve hamilelik belirtileri genellikle hafif veya yok denecek kadar azdır. Bebeğin biraz daha büyümeye başladığı ve çoğunlukla hamileliğin öğrenildiği bu 3 haftalık dönemde beta hCG değerleri kaç olmalı?

Kadin 15-06-23 14:16

2 haftalık gebelikte beta hCG değeri kaç olmalı? 2 haftalık gebelikte kan testi beta hCG değerleri nedir?

İki haftalık hamilelik, yumurtanın rahme yerleşmesinin ardından gelen en erken dönemlerden birisidir. Bu dönemde henüz gebelik belirtileri yaşanmaz ve çoğu anne adayı hamile olduğunun farkında değildir. İki haftalık gebelik adet döngüsüne göre hesaplandığında yumurtlamanın yaklaşık olarak gerçekleştiği döneme denk gelir. Peki, 2 haftalık hamilelikte beta hCG değeri kaç olmalıdır?

Kadin 15-06-23 14:16

1 haftalık gebelikte beta hCG değeri kaç olmalı? 1 haftalık gebelikte kan testi beta hCG değerleri kaçtır, hamilelikte kan testi nasıl yapılır?

Bir haftalık gebelik döllenmenin ve yumurtanın rahim içine yerleşmesinin hemen ardından gerçekleşen erken bir aşamadır. Bu dönemde döllenmiş yumurta fallop tüplerinden geçerek rahim içine ulaşır ve orada implantasyon süreci başlar. Bir haftalık gebelikte henüz hamilelik belirtileri ortaya çıkmamıştır ve genellikle anne adayı gebeliğin farkında değildir. Peki, 1 haftalık hamilelikte beta hCG değeri kaç olmalı?

Kadin 15-06-23 14:16

Ağda ve tıraş bıçağı derdi yok! İstenmeyen tüylerden kalıcı şekilde kurtulmayı sağlayan doğal yöntemler

İstenmeyen tüyler sadece görünüm olarak değil hijyen olarak da zorlu anlar yaşatabiliyor. İstenmeyen tüyleri yok etmek için ağda, tıraş bıçağı gibi geçici çözümler aranıyor. Ancak evde yapılan doğal kürler ile istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olabiliyor.

Kadin 14-06-23 15:15

Yüz tüylerinizi almadan önce tekrar düşünün! TikTok trendi cildini mahvetti

Yüz tüylerini alma trendi giderek yayılıyor. Kadın yüz tüylerini almak zararlı mı, yüz tüylerini almak tüylerin sert çıkmasına neden olur mu gibi soruları aratıyor. Uzmanlar ve yüz tıraşını deneyimleyenler bu konuda ikiye ayrılıyor. Gana'da yüzünü tıraş ettikten sonra cilt problemleri yaşayan bir kişi herkesi uyardı.

Kadin 02-06-23 10:46

Sararmış yastık kılıfını kar beyazına döndürüyor! Ter lekelerini anında çıkaran karışım

Beyaz yastık kılıflarında zaman içerisinde sararmalar görülebiliyor. Yastık kılıflarını normal yıkamaya aldığınızda sarı lekelerin çıkmamasından şikayetçiyseniz onlara özel karışımı uygulayarak kar beyazı gibi olmalarını sağlayabilirsiniz. İşte sararan yastık kılıflarını beyazlatmanın çözümü...

Kadin 26-05-23 11:39

Hapishanede ilginç intikam planı! Kaçmayı düşünmedi bile... Yan hücresindeki adama saldırmak için duvara tünel açtı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletindeki Fulton Country bölgesinde bir hapishane ilginç intikam planına sahne oldu. Bir mahkumun kendi hücresinde açtığı delik herkesi şaşkına çevirdi. Hapishaneden kaçma amacı bulunmayan mahkumun deliği bitişiğinde bulunan hücredeki adama saldırmak için açtığı belirtildi.

Trend 24-05-23 07:28

Sekiz çocuk doğurduktan sonra kalçaları iki katına çıktı! Kalçalarımdan çok utanıyorum

Kadınlar hamilelik sürecinde ve doğumdan sonra hem psikolojik hem de fiziksel olarak değişimler yaşayabiliyor. 39 yaşındaki Rubi dört çocuk doğurduktan sonra vücudunda başlayan değişimlerin sekizinci çocuğunda gözle görülür hale geldiğini açıkladı. Kalçaları iki katına çıkan Rubi, bu problem hakkında düşüncelerini paylaştı.

Kadin 08-05-23 11:01

Araştırma sonucu herkesi şaşırttı! Bu meyve kanser hücrelerini yok ediyor

Kanseri erken teşhis etmek ve doğru tedaviyi izlemek hayati önem taşıyor. Kanser hakkında yapılan araştırmalarda kansere karşı etkili sonuçlar sağlayan bir meyve keşfedildi. Uzmanlar meyvenin yarattığı etkiler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyerek bu mucizevi meyvenin tüketimi hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 18-04-23 17:21

İstenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak doğal çözüm! Lazer epilasyona gerek kalmadı

Evde istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal çözümler aranıyor. Lazer epilasyon gitmek istemeyenler yüzdeki ve vücuttaki tüylerini gidermek için farklı çözümlere başvuruyor. Evde hazırlanan bazı kürler sayesinde kıl kökleri zayıflayarak kolayca dökülüyor ve yeniden oluşması bir hayli uzun sürüyor. Sürekli kullanımda ise kıl kökleri tamamen yok olabiliyor. İşte istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak doğal kürler...

Kadin 16-04-23 10:38

Sakın çöpe atmayın! Magnezyum deposunun faydaları duyanları şaşırtıyor

Yediğimiz sebze ve meyvelerin kabuklarını, çekirdeklerini çöpe atıyoruz. Ancak çöpe atılan bazı kabuklar ve çekirdekler sağlık için oldukça faydalı olabiliyor. Magnezyum deposu olarak görülen soğan kabuklarının faydaları da hem sağlık hem de güzellik açısından saymakla bitmiyor. İşte soğan kabuğunun faydaları...

Haber 16-04-23 09:04

Cildinize yaptığınız en büyük hata! Üzerindeki bakteriler tuvaletten daha fazla

Ciltte ortaya çıkan sivilce, siyah nokta ve gözenek sorunlarına neden olan birçok etken bulunuyor. Bu cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Evde fark etmeden yapılan bir hata tüm cilt sorunlarının oluşmasına neden olabiliyor. Yapılan araştırmalar cildimize uygulamadığımız bir malzemenin tuvaletten daha fazla bakteri içerdiğini tespit etti.

Kadin 13-04-23 15:02

Foreo'nun çok satanlarında başa oynayanlardan biri Foreo yüz temizleme cihazı incelemesi

Foreo Yüz Temizleme Cihazı'nın dünya çapındaki popülerliğinin sırrını çözmeye ve size neler vadettiğini öğrenmeye hazır olun! Foreo markası yüz temizleme cihazları ile dikkatleri üzerine çekerek kullanıcıların yaşamlarına pratik bir dokunuş katıyor. Aynı zamanda sağlık ve güzellik anlayışlarını yeniden şekillendiriyor. Sizler için kozmetik sektöründe bir fenomen hâline gelen Foreo yüz temizleme cihazının detaylı bir incelemesini yaptık.

Kadin 03-04-23 15:23

Sürekli ereksiyon hâli (Priapizm) nedir, nedenleri nelerdir? Priapizm türleri nelerdir, tedavisi nasıldır?

Yavaş akımlı ve yüksek akımlı olmak üzere iki ayrı türü bulunan priapizm, halk arasında sürekli ereksiyon hâli şeklinde bilinir. Bu durum penise gelen kanın yine peniste biriktiği kanallardan boşalamaması ile ilişkilidir. Dolayısıyla priapizm durumunun farklı cinsel rahatsızlıklara yol açmadan kısa sürede tedavi edilmesi önemlidir. Priapizm tedavisinde başvurulan yöntemler arasında soğuk kompres ve aspirasyon başta gelir. Sürekli ereksiyon hâli nedir, nasıl tedavi edilir?

Kadin 24-03-23 17:29

Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu bebeğe zarar verir mi, belirtileri nelerdir? Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu neden olur?

Hamilelikle birlikte fiziksel ve psikolojik birçok değişim meydana gelir. Genel olarak hamilelik döneminde farklılaşan vücut sistemi çeşitli rahatsızlıklara yol açmaktadır. Hamilelik döneminde yaşanan en yaygın rahatsızlıklardan biri idrar yolu enfeksiyonudur. İdrar yolu enfeksiyonu hamilelik döneminde dikkate alınması gereken bir süreçtir. İdrar yolu enfeksiyonu için gerekli olan tedavinin uygulanması ile oluşabilecek sorunların önüne geçebilir. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu neden olur?

Kadin 03-03-23 17:07

Hamilelikte burun kanaması normal mi, neden olur? Gebelikte burun kanamasının tehlikesi var mı, normal mi?

Hamile kadınlarda fizyolojik ve hormonal olarak pek çok değişiklik görülür. Bazı durumlar sık sık yaşanırken bazıları nadir yaşanabilir. Bu, kişiye ve duruma göre değişmekle birlikte farklı nedenlerden de kaynaklanabilir. Hamilelikte burun kanaması da merak edilen ve araştırılan bir konudur. Bazı kadınlar gebelik dönemlerinde burun kanaması yaşayabilir ve bunun tehlike olup olmadığını öğrenmek ister. Peki, hamileyken burun kanamasın neden olur?

Kadin 24-02-23 17:44

20 yaş daha genç gösteriyor! 72 yaşındaki kadın gençlik sırrını paylaştı! Soğuk suyla...

Her kadın daha genç gözüken kırışıksız ve gergin bir cilde sahip olmak istiyor. Yaşıtlarına göre çok daha genç görünen kadınların bakım sırları merak ediliyor. Özellikle Japonların bakım teknikleri tüm dünya tarafından uygulanıyor. 72 yaşındaki bir kadın TikTok üzerinden en az 20 yaş genç görünmesini sağlayan cilt bakım sırlarını paylaştı.

Kadin 19-02-23 10:40

Hamilelik kan testi ne zaman ve nasıl yapılır, 1 haftalık gebelik kan testinde belli olur mu?

Bazen hiç beklenmeyen bir anda bazen de çiftlerin birlikte aldıkları karar sonucu planlayarak bebek sahibi olabilmek mümkündür. Her iki durumda da hamilelik öncesi yapılması gerekenler bilinmeli hamilelik sırasındaki tüm süreç bir doktora danışarak takip edilmelidir. Bir kadının hamile olup olmadığını anlayabilmek için farklı yöntemler bulunur. Peki, 1 haftalık gebelik kan testinde belli olur mu, gebelik kan testi ne zaman belli olur?

Kadin 17-02-23 09:12

Sarı yastık lekelerini bembeyaz yapıyor! Yastıklarınızı mis gibi kokutacak doğal çözümler

Yastık kılıfları ter ve saç yağı gibi nedenlerden dolayı sararabiliyor. Sararmış yastık kılıfları hem istenmeyen görünümlere hem de kötü kokulara neden oluyor. Evde yapılacak basit uygulamalar ile sarı yastık kılıflarına veda edebilirsiniz. Yastıklarınızın tertemiz olması ve mis gibi kokmasını istiyorsanız yapmanız gerekenler çok kolay...

Kadin 16-02-23 14:35

İstenmeyen tüylerden acısız kurtulmanızı sağlayacak doğal çözümler

Yüzde ve vücutta çıkan istenmeyen tüyler birçok kadın için büyük problemler arasında yer alıyor. İstenmeyen tüyleri almak için epilasyona tonlarca para vermek istemeyen ve ağdanın acısından hoşlanmayan kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal yöntemler arıyor. Aşağıda yer alan doğal karışımlar ile tüylerinize veda edebilirsiniz.

Kadin 23-01-23 11:56

Bugüne kadar yanlış biliyormuşuz! Kahvaltıyı bu şekilde yemek yaşamınızı 20 yıl uzatıyor

Güne kahvaltı yaparak başlamak tüm gün boyunca daha zinde hissetmemizi sağlıyor. Kahvaltının önemini her fırsatta belirtiliyor. Uzun yaşam hakkında açıklamalarda bulunan bir uzman belirli saatlerde yapılan kahvaltının çok tehlikeli hastalıklardan koruduğunu ve yaşamı 20 yıl uzatabildiğini açıkladı.

Haber 20-01-23 09:15

Prof. Dr. Canan Karatay'dan ezber bozan açıklama! Suyu sakın böyle içmeyin

Su içmek sağlığımız için büyük önem taşıyor. Uzmanlar gün içerisinde içilen başka sıvıların suyun yerini tutmadığını ve düzenli olarak su içilmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak düzenli su içmek kadar içtiğimiz suyun yapısına da dikkat etmek gerekiyor. Konuşmalarıyla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay'ın su hakkında yaptığı açıklama duyanları şaşırttı.

Haber 19-01-23 10:10

Orantısız göğüs ölçüleri nedeniyle eleştiriliyordu! Bikini giyerek yorumlara meydan okudu

Her kadının göğüs ölçüleri ve şekilleri farklılık gösteriyor. Memelerin aynı ölçüde olduğu düşünülse de bu doğru bilinen yanlışlar arasında yer alıyor. Orantısız meme ölçüleri nedeniyle kötü yorumlara maruz kalan bir kadın TikTok hesabında yayınladığı videoda bikini giyerek vücudunu cesurca sergiledi.

Kadin 11-01-23 11:51

Yaşlılık izlerini anında silip atıyor! Sadece bir saat içinde...

Zaman geçtikçe vücudumuzun çeşitli yerlerinde değişimler yaşanıyor. Vücuttaki kolajenin azalması cildin kırışmasına neden oluyor. Ciltteki kırışıklıkları düzeltmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Özellikle yaşlılığı en çok gösteren alanlardan olan ellerde görülen kırışıklıklar kadınların şikayet ettiği konular arasında yer alıyor. Ellerdeki kırışıklıkları anında geçirecek yöntem etkili sonuçlar sağlıyor.

Kadin 10-01-23 10:03

TikTok'ta kardeşinin yüzündeki tüyleri tıraş etti: Dermaplaning hakkında herkesin merak ettiği soru aynı... Yüzdeki tüyleri almak daha kalın çıkartır mı?

Yüzde çıkan istenmeyen tüyler hem erkekler hem de kadınlar için rahatsız edici olabiliyor. Kadınlar bıyık ve kaş bölgelerindeki tüylerini alıp diğer yerlerde çıkan tüyleri almaya çekiniyorlardı. Ancak son yıllarda iyice artış gösteren yüzü tıraşlama tekniği olarak da dermaplaning ile birçok kadın yüzündeki tüyleri alıyor. Peki yüzdeki tüyleri almak zararlı mı?

Kadin 17-12-22 17:24

Ne batık kalır ne de kuruluk! Tüm problemleri pul pul dökecek

Kadınlar ciltlerinin yaz kış pürüzsüz olmasını istiyor. Ancak özellikle bacak bölgesinde batık, tavuk derisi görünümü ve çilek bacak gibi problemler görünebiliyor. Uzmanlar bu problemlerden kurtulmak için mutlaka düzenli olarak peeling yapmanız gerektiğini belirtiyor. Evde yapacağınız peeling tarifi ile vücudunuzu pürüzsüz ve yumuşacık yapabilirsiniz.

Kadin 19-10-22 08:43

Prof. Dr. Canan Karatay uyardı: Evlerinize sokmayın! En büyük zehir bunlar

Evin temizliği sağlık için büyük önem taşıyor. Temizlikte kullanılan malzemeler de sağlığı etkileyen etkenler arasında bulunuyor. Prof. Dr. Canan Karatay temizleyicilerin içerisinde bulunan kimyasalların sağlık üzerindeki etkilerini anlatarak ve günlük kullanılan bulaşık süngerlerinin tehlikelerine dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

Kadin 16-10-22 07:10

Şifa kaynağını çöpe atmayın! Kabuklarının öyle faydaları var ki duyanları şaşırtıyor

Yediğimiz meyve ve sebzelerin kabuklarını genellikle çöpe atıyoruz. Ancak bazılarının kabukları öyle faydalı ki onları bugüne kadar çöpe atanları pişman ediyor. Kanser, karaciğer hastalığı için büyük önemi bulunan bu kabukların faydalarını duyunca bir daha çöpe atmayacaksınız.

Haber 14-10-22 14:15

Sürekli olarak dar sütyen giymek meme kanserine neden olur mu?

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Her yıl binlerce kadın meme kanseri nedeniyle hayatını kaybediyor. Kadınlar yıllardır sütyenlerin meme kanseri yaptığı bilgisinin doğruluğunu merak ediyor. Sürekli olarak dar sütyen giymek gerçekten meme kanserine neden oluyor mu?

Kadin 11-10-22 11:31

Acı sevenler dikkat! Tüm yaşamı etkileyen hastalığa yakalanma riskini 2 katına çıkarıyor

Acı biberlerin yemeklerin yanında ve içerisinde sıklıkla kullanılıyor. Özellikle ülkemizden en sık kullanılan baharat arasında pul biberler yer alıyor. Biberin her halinin sofralarda bulunması sağlığınız için risk oluşturuyor. Yapılan araştırmalara acı biber yemenin bunama riski ile bağlantılı olabileceğini buldu.

Haber 07-10-22 11:09

Türk bilim insanları yeni bir genetik hastalığı tanımladı

İzmir'de, 19 yıldır rahatsızlığına teşhis konulamayan kadın bir hastanın DNA dizi analizinde "ADAMTS15" geninde mutasyon saptayan Ege Üniversitesinde bilim insanları, ilk kez tespit edilen hastalığın tedavisi için çalışmalarını sürdürüyor - Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Çoğulu: - "2011 yılında bu hastalığın yeni bir hastalık olduğunu düşünmeye başladık. Bilim insanı araştırır, ısrar eder ve iş birliği yapar. Israrla bu hastalığın peşinden gittik. Yeni bir hastalığın ilk olarak bizim tarafımızdan tanımlanması gurur verici"

Yurthaber 22-09-22 13:30