Hücre Haberleri

Acı sevenler dikkat! Tüm yaşamı etkileyen hastalığa yakalanma riskini 2 katına çıkarıyor

Acı biberlerin yemeklerin yanında ve içerisinde sıklıkla kullanılıyor. Özellikle ülkemizden en sık kullanılan baharat arasında pul biberler yer alıyor. Biberin her halinin sofralarda bulunması sağlığınız için risk oluşturuyor. Yapılan araştırmalara acı biber yemenin bunama riski ile bağlantılı olabileceğini buldu.

Haber 07-10-22 11:09

Türk bilim insanları yeni bir genetik hastalığı tanımladı

İzmir'de, 19 yıldır rahatsızlığına teşhis konulamayan kadın bir hastanın DNA dizi analizinde "ADAMTS15" geninde mutasyon saptayan Ege Üniversitesinde bilim insanları, ilk kez tespit edilen hastalığın tedavisi için çalışmalarını sürdürüyor - Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Çoğulu: - "2011 yılında bu hastalığın yeni bir hastalık olduğunu düşünmeye başladık. Bilim insanı araştırır, ısrar eder ve iş birliği yapar. Israrla bu hastalığın peşinden gittik. Yeni bir hastalığın ilk olarak bizim tarafımızdan tanımlanması gurur verici"

Yurthaber 22-09-22 13:30

Yaz aylarında yıpranan saçlarınızı eski canlılığına kavuşturacak kişisel bakım ürünü önerileri

Bakımlı saçlar her kadın için çok önemli olsa da saçları sıkça şekillendirmek ve boya gibi bazı etkenler, saçları yıpratabiliyor. Siz de bu durumdan şikâyetçiyseniz ve saçlarınızı hızlıca onarıp onların bakımlı görünmesini istiyorsanız size yardımcı olacak ürünlerden oluşan harika bir liste hazırladık. Yaz aylarında yıpranan saçlarınızı eski canlılığına kavuşturacak bakım ürünü önerilerine birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Kadin 07-07-22 13:49

Pürüzsüz cildin sırrı bu maskeden geçiyor! Tamamen evdeki malzemelerle istediğiniz cildi elde edebilirsiniz

Herkes daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor. Bunun için çeşitli bakım ürünleri uygulanıyor. Ancak bu bakım ürünleri her zaman istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayamıyor. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için her evde bulunan kuru mayanın etkilerini biliyor musunuz? Kuru mayanın cilt için olan inanılmaz etkilerini bu haberde öğrenebilirsiniz.

Kadin 06-07-22 14:27

Rahim ağzı kanserine yol açan en büyük sebep

Rahim ağzı kanseri ciddi kadın hastalıkları arasında yer alıyor. Kadınlar arasında en sık görülen 5 kanser türü arasında olan bu kanser için gerekli önlemler alınması ve erken teşhis edilmesi hayat kurtarıyor. Uzmanlar rahim ağzı kanserine yol açan en büyük sebebin HPV olduğu bildiriliyor.

Kadin 30-06-22 11:42

Tüp bebek uygulaması öncesince hangi problemler tedavi edilmeli?

Halk tabiriyle “tüp bebek” olarak adlandırılan in vitro fertilizasyon (IVF) ile kadından toplanan yumurta ve erkekten toplanan sperm, laboratuvar ortamında cam bir kapta (petri kap) bir araya getirilir. Yumurta ile sperm bir araya konduktan yaklaşık 40 saat sonra, yumurtanın döllenip döllenmediği ve hücre bölünmesinin başlayıp başlamadığı kontrol edilir. Daha sonra döllenmiş yumurtalar (embriyolar) kadının rahmine yerleştirilir.

Kadin 24-06-22 15:04

Saç dökülmesiyle mücadele eden kadınlara mükemmel ipuçları! Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç dökülmesi günümüzün en büyük sorunlarından biri. Saç dökülmesiyle ilgili kadınlarla yapılan bir araştırmada çıkan sonuçlar, kadınların saç dökülmesi sorunu hakkında ne kadar endişeli olduklarını gözler önüne serdi. Unutulmamalıdır ki; saç dökülmesinin arkasında her zaman bir neden vardır. Saç dökülmesi sorununu düzeltmenin bazı yolları var.

Kadin 01-06-22 10:10

Kepeğe ne iyi gelir? Evde saç kepeğine iyi gelen doğal bitkisel çözümler nelerdir?

Saç kepeği ve kaşıntı sıklıkla yaşanabilen bir problemdir. Çözülmezse gündelik hayatı etkileyebilecek ciddi bir deri problemi olan saç kepeğine ne iyi gelir? Bitkisel şampuanlarla desteklenen saç kepeği tedavisi için evde doğal çözümlere de başvurulabilir. Saç kepeği problemini ortadan kaldırmayı sağlayacak olan mucizevi bitkiler ise çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağıdır. Kepeğe iyi gelen uygulamalar için ihtiyaç olan mucizevi bitkiler?

Kadin 18-05-22 17:11

Yüzdeki istenmeyen gözeneklerden kurtulmanızı sağlayacak en etkili ürün önerileri

Yağlı ve karma cilt tiplerinin en büyük sorunlarından biri, geniş gözenek görünümü. Cildin donuk ve cansız görünmesine neden olan geniş gözenekler aynı zamanda siyah noktalara da davetiye çıkarıyor. Eğer siz de geniş gözenek probleminden şikâyet ediyorsanız merak etmeyin çözümü burada. Sadece bakım rutininize birkaç ürün ekleyerek genişleyen gözeneklerden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu ürünlerin neler olduğunu merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız listeyi incelemelisiniz!

Kadin 11-05-22 11:00

Yüzünüzdeki istenmeyen yağlanmaları yok ederken en büyük yardımcınız olacak kil maskesi önerileri

Yağlı cildinizle başınız dertte mi? Öyleyse fazla yağlanma sorununun devası olan kil maskeleriyle cildinizdeki tüm kir ve sebumu temizleyip pürüzsüz cildinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Cildinizde gözle görülür değişim yaratacak en iyi kil maskelerini sizler için bir araya getirdik. Haydi, birbirinden etkili ürünleri detaylı olarak inceleyelim.

Kadin 10-05-22 09:28

Aklınıza gelebilecek her derde deva olabilecek sarı kantaron yağı kullanıcı yorumları ve faydaları

Doğal bir iksir ile şifa bulmaya ne dersiniz? Sarı kantaron yağının mucizevi iyileştirici etkisi ile birçok probleminize çare bulabilirsiniz. Cilt lekesi, yanık, yara, sivilce, egzama, sedef, saç dökülmesi ve daha birçok rahatsızlık sarı kantaron yağı ile doğal şekilde iyileşiyor. Özellikle cilt lekelerinde sarı kantaron yağı kullananlar bu yağı kesinlikle öneriyor. Ayrıca ağrı kesici özelliği ile romatizma ağrılarına da iyi geliyor. Siz de sarı kantaron yağı ile etkili şekilde rahatsızlıkları g

Kadin 29-04-22 12:35

Tüm cilt problemlerine iyi geliyor! Her evde olması gerek…

Herkes pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak istiyor. Fakat dışarıdan gelen etkiler cildin lekeli olmasına sebep olabiliyor. Cilt lekelerini gidermek için farklı yöntemler deneniyor. Bu yöntemler arasında bulunan kantaron yağı ciltteki lekeleri, yara ve yanık izlerini geçirmek konusunda oldukça etkili sonuçlar sağlıyor.

Kadin 26-04-22 14:01

Saçınıza parlaklık ve canlılıktan fazlasını katacak gerçekten işe yarayan saç ürünleri

Canlı ve parlak saçlara sahip olmak herkesin hayali. Bu hayale ulaşmak ise sanıldığı kadar zor değil. Saçınıza uygun bakım ürünleri tercih ederek göz alıcı saçlara ulaşabilirsiniz. Siz de saç dökülmesini önlemek ve dolgun görünümlü saçlara ulaşmak istiyor ama hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız üzülmeyin. İncelediğimiz ürünlere göz atarak aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz.

Kadin 25-04-22 10:22

Cilt bakımına önem verenler için en iyi yüz toniği çeşitleri

Canlı ve parlak cilde giden yol, şüphesiz düzenli bir cilt bakımından geçiyor. Cilt, iyice temizlendiğinde kusurlar azalıyor ve ışıl ışıl parlamaya başlıyor. Tonikler, pek çok kişi tarafından önemsenmeyen fakat cilt için çok yararlı olan bir bakım ürünü. Tonikler hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için açığa kavuşturduk. ''En iyi yüz toniği hangisi?'' sorusu kafanızı karıştırıyorsa detaylara geçelim!

Kadin 13-04-22 10:18

Yüzünüzdeki yağlardan sizi arındırıp tertemiz bir yüz elde etmenizi sağlayacak ürünler

Sık yağlanan cilt, birçok problemi de beraberinde getiriyor. Bu sorunları yaşamamak için ciltteki gözenekleri fazla sebumdan iyice arındırmak şart. Yüz yıkama jeli, tonik, kil maskesi ve yağ emici kâğıt gibi sizi yağlanma sorunundan kurtaracak ürünleri bir araya getirdik. Hayatınızı kolaylaştıracak en etkili cilt bakım ürünlerine göz atmaya ne dersiniz? Cevabınız "Evet." ise yazımızı okumaya devam edin!

Kadin 12-04-22 11:05

Bunu yapmak erken yaşlanmaya ve egzamaya sebep oluyor

Stres hem psikolojiyi hem de sağlığı oldukça etkiliyor. Uzmanlar her seferinde sağlığınız için stresten uzak durmanız gerektiğini belirtiyorlar. Birçok hastalığa neden olan stres cilt sağlığını da olumsuz etkiliyor. Erken yaşlanma gibi durumlara sebep oluyor.

Kadin 12-04-22 10:36

Oruç tutmanın faydalarını Japon bilim insanı anlattı! Tezi Nobel Ödülü kazandırmıştı

Japon bilim insanı Yoshinori Ohsumi, 2016 yılında hücrelerin yenilenmesi için yaşlı hücrelerin parçacıklarının imha edilmesinin gerektiğini, bunun da uzun süre aç kalarak mümkün olduğunu belirttiği teziyle Nobel Tıp ve Fizyoloji Ödülü’nü aldı. Çalışma , kısa süreli oruç tutmanın hücre yenilenmesi üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olduğunu buldu. İşte oruç tutmanın bilinmeyen faydaları...

Kadin 11-04-22 14:07

Cildinizi ipeksi bir görünüme kavuşturacak Bepanthol cilt bakım kremi kullananlar ve yorumları

Cildimiz, dört mevsim boyunca bakıma ve neme ihtiyaç duyar. Bu sebeple hem güneş ışığı, soğuk havalar ve diğer olumsuz etkilere karşı cildinizi koruyacak hem cildinize bakım yapacak Bepanthol Cilt Bakım Kremi incelemesiyle karşınızdayız. Cildinize hak ettiği değeri vermenizi sağlayacak Bepanthol Cilt Bakım Kremi özelliklerini incelemeye ne dersiniz?

Kadin 25-03-22 11:29

Cildinizdeki istenmeyen lekeler için kullanabileceğiniz Bioderma Photoderm Spot incelemesi ve kullanıcı yorumları

Cildi her mevsim güneşten korumak, cilt sorunlarını önlemek için çok önemli. Lekeli ciltler için özel olarak geliştirilen Bioderma Photoderm Spot SPF50+ ile karşınızdayız! Ürünle ilgili kafanızdaki tüm soru işaretlerini kaldırmaya yardımcı olacak bilgileri ve benzer ürünleri derledik. İncelemeye ne dersiniz?

Kadin 17-03-22 16:55

Evdeki birkaç malzeme yeterli! Bebek gibi, İpek gibi bir cilt için en doğal peeling tarifleri

Peeling ciltteki ölü derileri arındıran, cilde canlılık katan ve pürüzsüzlük sağlayan bir işlem. Bu işlem için pek çok farklı ürün bulunuyor. Ama evdeki malzemeleri kullanarak çok daha güvenli ve iyi sonuçlar elde etmek mümkün. Gelin, pürüzsüz bir cilt için evde hücre yenileyen peeling nasıl yapılır, bir bakalım.

Kadin 28-02-22 15:47

Cildiniz parıldamaya hazır mı? Cildinize ışıltı katacak ipuçlarını öğrenmek için doğru yerdesiniz!

Sağlıklı bir cilt, etrafa saçtığı ışıltıdan belli oluyor. Stres, yorgunluk, uykusuzluk, yaş veya yetersiz beslenme gibi durumlar cildin bütün parıltısını söndürebiliyor. Kozmetik kaygılar veya sağlıklı bir görünüm arzusu ile parlak bir cilt elde etmek istiyorsanız düzenli bir çabayla siz de parıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz!

Kadin 22-02-22 10:40

Kötü duruşun bilmediğiniz olumsuz etkileri…

Küçüklükten itibaren dik durmadığınız için uyarılıyor musunuz? Dik durmamak, sürekli telefona bakarak boynunuzu yanlış pozisyonda tutmak sizi kamburlaştırıp vücudunuzda şekil bozukluğu olmasına neden oluyor. Bu bozukluklar sadece görünüşü değil sağlığı da olumsuz etkiliyor. İşte o olumsuz etkiler…

Kadin 15-02-22 16:46

Kaymak deyip geçmeyin! Kaymağın cilt bakımında kullanım şekilleri karşınızda...

Yerken tadına doyamadığınız kaymağın cildinize ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Sütten elde edilen kaymak maske olarak uygulandığında cildi güzelleştirerek kusursuz bir görünüm kazandırıyor. Adeta vitamin deposu olan süt kaymağının cilt bakımında kullanım şekillerini sizin için derledik. İşte detaylar!

Kadin 14-02-22 13:13

Bebeği olan her ebeveynin evinde bulunması gereken olmazsa olmazlar

Evinizde artık minik, sevimli ve dünyalara değişmeyeceğiniz bir bebek mi var? Ya da gelişi çok yakın ve siz o dünyalar tatlısı gelmeden evinizde bulundurmanız gerekenler ve olmazsa olmazları mı düşünüyorsunuz? İşte sizi bu derin düşüncelerden kurtaracak liste burada! Siz de bebekli evde olmazsa olmazlar listemizi inceleyip hazırlığınızı hemen tamamlayın.

Kadin 03-02-22 13:54

Cilt bakım rutinlerinin az bilinen kahramanı serumlar ne işe yarar? Cilt tipine göre serum nasıl seçilir?

Cilt bakım serumları her ne kadar fazla bilinmese de bakım konusunda kahraman görevi görüyor. Yenileyici içerikleri ve besleyici özellikleriyle derinlemesine etki ederek kusursuz görünüm vadediyor. Ancak bu ürünleri cilt tipinize göre tercih etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bakımlı cilt için gösterdiğiniz çaba boşa gidebilir. Neyse ki bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak son derece kolay!

Kadin 19-01-22 17:30

Faydaları saymakla bitmeyen üvez meyvesi hakkında neler biliyorsunuz? İşte şaşırtan faydalarıyla üvez meyvesi...

İnsanlar için sayısız şifa kaynağı sunan doğada faydası çok bilinmeyen meyvelerin başında üvez geliyor. Üvezin vücutta fayda sağlamadığı bölge yok desek abartmış olmayız. Yaş ve kuru olarak tüketilebilen üvez, başta boşaltım sistemi olmak üzere bağışıklık ve solunum sistemi üzerinde olumlu etkilere sahip. Peki, üvez meyvesinin faydaları neler?

Kadin 13-01-22 10:27

Yoğun cilt lekeleri yüzünden bir türlü rahat edemeyenlerin bilmesi gereken bakım ve makyaj ipuçları

Bir türlü geçmek bilmeyen cilt lekelerinden şikayetçi misiniz? Güneş, yara ve sivilce gibi farklı nedenlerden oluşan iz ve lekelerin geçmesi oldukça zorlu olsa da doğru ürünleri kullanarak hepsine veda edebilirsiniz. Lekelerden sonsuza kadar kurtulmanızı sağlayacak bakım önerilerini ve geçici olarak yok etmenize yarayacak makyaj tüyolarını sizler için derledik.

Kadin 30-12-21 11:33

Siz uyurken cildinizi gençleştiren en iyi gece kremi çeşitleri

Cilt bakım rutininin en önemli parçalarından biri, gece kremleri. Bu kremler siz gece uyurken hem cildinizin bakımını üstleniyor hem daha canlı bir ciltle uyanmanızı sağlıyor. Siz de uyurken cildinizi gençleştiren en iyi gece kremi çeşitlerine göz atmaya ne dersiniz?

Kadin 26-12-21 01:36

Tam retinol zamanı! Cildini şimdiden yaza hazırlamak isteyenlerin retinol hakkında bilmesi gerekenler ve ürün önerileri

Güneş ışınlarına daha az maruz kaldığınız kış ayları, cildinizi yenilemek ve retinol bakımı yapmak için harika bir dönem. Yarattığı sihirli etkilerle hücreleri yenileyen ve cilt lekelerini yok eden retinol, birçok bakım ürününün vazgeçilmez bileşeni. "Hangilerinin?" diye sorduğunuzu duyar gibiyiz! Bu sorunuza cevap almak ve retinolü daha yakından tanımak için bize kulak verin.

Kadin 15-12-21 10:22

Cildinizi düzenli olarak besleyecek en iyi yüz serumu çeşitleri

Sağlıksız gıdalar, çevre kirliliği ve diğer birçok etmen cildimizde büyük tahribatlara yol açıyor. Bu etmenlerin üzerine bir de yoğun iş temposu ve yaşam koşulları eklenince insanlar haliyle cilt bakımlarını en kolay şekilde yapmak istiyor. Burada da devreye cilt bakımı sorunlarını çözmede harika bir araç olan yüz serumları giriyor. Ancak "Yüz serumu ne işe yarar?" ve "En iyi yüz serum markası hangisi?" gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa bu soruların cevabı bizde!

Kadin 10-12-21 11:19

Zerdeçalın bu etkilerini duyduktan sonra evinizden eksik etmeyeceksiniz! Çatlaklara ve sivilcelere elveda

Yiyecek olarak tükettiğimiz zerdeçalın cilt bakımındaki hünerlerini biliyor muydunuz? Cildinizi güzelleştiren ve cilt sorunlarından kurtulmanıza yardımcı olan bu bitki sivilce, siyah nokta ve kırışıklıklara iyi gelen antibakteriyel özelliğe sahip, antioksidan bakımından da çok zengin. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal maske tarifleriyle siz de zerdeçalı cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Kadin 08-12-21 07:29

Maya ile daha sağlıklı bir cilde kavuşabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte maya mucizesiyle ışıl ışıl bir cilt için detaylar

Kusursuz bir cilt artık hayal değil! Her evin mutfağında mutlaka bulunan mayayı cilt bakım rutininize ekleyerek hayallerinizdeki cilde kavuşabilirsiniz. Cilt bakım ürünü olarak kullanabileceğiniz maya, lekelerden ve sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Gelin, mayayı bu alanda nasıl kullanabileceğinize dair ipuçlarına birlikte göz atalım.

Kadin 07-12-21 07:39

Çatlaklarda gözle görülür etkiler yaratan en iyi çatlak kremi çeşitleri

Çatlaklar en çok karşılaşılan cilt problemlerinden biri. Özellikle hamilelikle oluşan çatlaklardan kurtulmak oldukça zor. Hem mevcut çatlaklar üzerinde gözle görülür etki yaratacak hem de yenilerinin oluşmasını önleyecek en iyi çatlak kremi çeşitlerini sizler için araştırdık.

Kadin 15-11-21 10:38

Sıradan bir hastalık zannediliyor! Yılda ortalama 3 bin 500 çocukta görülüyor

Çocukluk çağı kanserleri arasında en sık görülen kanser türünün lösemi olduğunu belirten Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Birol Baytan, Türkiye’de yılda ortalama 3 bin 500 çocuğa çocukluk çağı kanseri tanısı konulduğunun altını çizdi. Baytan, “Çocukların günlük yaşantılarında sıradan gibi görülen yorgunluk, halsizlik gibi belirtiler aslında kırmızı kan hücrelerinin üretilememesinden kaynaklanıyor olabilir” dedi.

Kadin 12-11-21 12:29

Siyah noktalarıyla başı belada olanların kaçırmaması gereken ipuçları

Hemen her yaşta ve her cilt tipine sahip kişilerin en büyük sorunlarından biri siyah noktalar. Ancak siyah noktalardan kurtulmak aslında çok basit. İşte, sizin için hazırladığımız siyah noktalardan kurtulma rehberi.

Kadin 10-11-21 15:15

Canlılığıyla görenleri büyüleyecek saçlar için en iyi saç kremi çeşitleri

Yağlı ve kuru olmak üzere birbirinden farklı saç tipleri bulunur. Her türden saça uygun olarak üretilen saç kremleri, saçlarınız canlılığını kaybettiğinde imdadınıza yetişir. Saçlarınızın ihtiyaçlarına uyum sağlayan ürünler kullanarak büyük ölçüde onarım sağlayabilirsiniz. Saçınıza göre tasarlanan ürünleri kullandığınızda saçlarınız eski canlılığına ve parlaklığına da kavuşabilir. Saç kremleri, içerisindeki özel yağlarla saçlarınızı canlandırır.

Kadin 02-11-21 14:14

Cildinizin daha genç ve güzel görünmesini istiyorsanız hemen bu önerileri uygulayın! C vitamini ile...

Cilt bakım rutinlerinizde kremler, nemlendiriciler ve serumlar önemli yer tutar. Özellikle belli bir yaştan sonra yaşlanma karşıtı ürünlere daha sık başvurabilirsiniz. Gerek vücuda enerji veren gerekse ışıl ışıl bir cilde kavuşmanızı sağlayan C vitamini tam da buna göre! Peki C vitamininin faydaları tam olarak neler? İşte detaylar...

Kadin 01-11-21 11:25

Kozmetik ürün seçerken mevsim şartlarını da göz önünde bulundurun

Yaz aylarının hareketliliğine mevsim geçişi de eklenince cildimiz savunmasız kalabilir. Bu noktada cildin yıpranmaması için kozmetik ürünleri mevsim şartlarına göre seçmek önem taşır. Konu ile ilgili bilgi veren Dermatoloji Uzmanı Dr. Bilge Ateş, kozmetik ürün seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Kadin 24-10-21 17:34

Dakikalar içinde 5-10 yaş gençleştiriyor! Son dönemin trend uygulaması kristal dolgu...

Özellikle son dönemlerde estetik trendleri arasına giren kristal dolgu, derideki kolajen miktarını arttırması sebebiyle diğer dolgu maddelerine göre farkını ortaya koyuyor. Kristal dolgu, cilt için önemli bir madde olan kolajenin yeniden oluşumunu destekliyor. Kristal dolgu nedir, nasıl uygulanır? İşte kristal dolgu ile ilgili ayrıntılar...

Kadin 11-10-21 07:20

Pürüzsüz ve çarpıcı dudaklar hayal değil! Evdeki malzemelerle yapabileceğiniz peeling ve maskeler

Kuruyan ve çatlaklarla dolan dudaklar, özellikle de havaların soğuduğu bugünlerde başımıza bela olabiliyor. Neyse ki evde bulanan birkaç malzeme ve doğal tarifler sayesinde bu sorunun üstesinden gelmek mümkün! Peki çatlaklarla dolu dudaklarla nasıl başa çıkacağız? İşte bilmeniz gereken detaylar...

Kadin 06-10-21 22:55

Meme kanseri nedenleri arasında fazla kilo da var!

Meme kanseri son zamanlarda en çok rastlanan kanser türleri arasında yer alıyor. Meme kanseri tedavisinde en önemli noktalardan birinin hastalığın erken teşhisi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Fatih Levent Balcı, 40 yaş üzerindeki her kadının yılda 1 kez meme kontrolü yaptırmasının önemine vurgu yapıyor. Kontrollerin meme kanseri teşhisini kolaylaştırdığını söyleyen Balcı, kilo kontrolünün önemine de vurgu yapıyor.

Kadin 30-09-21 11:03

Sütyen kullanmak göğüs kanserini tetikliyor mu?

Sütyen giymek meme kanserini tetikliyor mu? Bilim insanları konu hakkındaki bulguları paylaştı.

Kadin 04-08-21 15:48

Son dönemlerin popüler cilt bakım uygulaması hydrafacial hakkında bilinmesi gerekenler!

Canlı ve parlak görünümlü bir cilde sahip olmanın ilk kuralı, cildi derinlemesine temizlemek ve cilt yapısına en uygun şekilde nemlendirmektir. Cilt tipine uygun olmayan nemlendirici ve temizleyici ürünleri kullanmak, cildin PH dengesini bozarak epidermisi zedeleyebilir. Son dönemlerin en güvenli yöntemlerinden biri olan hydrafacial cilt bakımını yakından tanıyalım.

Kadin 26-07-21 12:13

Cilt gençleştirmede hangi yöntemin seçileceğini cilt analizi belirliyor! Daha genç ve bakımlı görünmek istiyorsanız...

Cilt gençleştirme yöntemleri sayesinde cilt daha bakımlı ve genç görünür. Bunun için ilk olarak cilt analizi yapılır. Cilt analizi sonrası elde edilen sonuca göre de cilt gençleştirme için nasıl hareket edileceği belirlenir. Konuyla ilgili merak edilenleri anlatan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu, cilt gençleştirme yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.

Kadin 30-06-21 14:18

Pratik ve mucizevi tarifler: Çilek ile her cilt tipine uygun maske yaparak güzelleşebilirsiniz!

Çileğin cildinizdeki mucizevi etkisine inanamayacaksınız! Vitamin ve mineral yönünden zengin bir meyve olan çileğin cilde çok sayıda fayda sayladığını biliyor muydunuz? Cevabınız "Hayır" ise okumadan geçmeyin! Sizler için sivilceli, mat/solgun görünümlü ve kuru ciltler için çilek kullanarak yapılan 3 çok özel maske tarifi derledik.

Kadin 16-06-21 14:48

Çocuklarda güçlü bağışıklığın 4 formülü! Güçlü bağışıklık hastalıklarla savaşmanın en etkili yolu

Koronavirüs salgının daha devam ettiği bu dönemde bağışıklık sisteminin güçlü olması birçok hastalıkla savaşmak için en etkili yöntem olarak biliniyor. Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar için de bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekiyor.

Kadin 08-06-21 12:13

Şok diyetlerden uzak durun! Yanlış diyet uygulamaları sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte hızla fazla kilolarından kurtulmak isteyenler şok diyetlere başvurmaya başladı. Çoğu kişi deniz ve havuz kenarında daha şık ve zarif görünmenin hayali uğruna sağlıklarından bile olmayı göze alarak sağlıksız şok diyetlerle zayıflamak istiyor. Dr. Öğretim Üyesi Eylem Ezgi Fadıloğlu, şok diyetlerin, bazı durumlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olan diyetler olduğunu belirterek, “Yanlış diyetle doğru sonuca varılmaz” diyerek uyarıda bulundu.

Kadin 04-06-21 10:36

Doku yenileme tedavisi nedir, nasıl yapılır?

Kök hücre ve büyüme, doku yenilemeyi sağlayan faktörlerdir. Vücudun herhangi bir yeri kesildiği zaman kanadıktan sonra kabuk bağlamasını, kabuğun düşmesini ve sonunda dokunun iyileşerek derinin rengini almasını sağlayan da bu faktörlerdir. Cildin kendini tedavi etmesi, saç dökülmeleri ve cilt yenilemeleri gibi durumlarda kullanılan doku yenileme tedavisi nasıl yapılır? İşte Medikal Estetik Hekim Dr. Emre Çiçek'in anlatımıyla merak edenler için doku yenileme tedavisinin tüm detayları...

Kadin 03-06-21 14:31

Anti aging nedir? Anti aging terapisi ile yaşlanmayı da hastalıkları da durdurun

Anti aging, yaşlanma karşıtı bir tıp dalı olduğunu söyleyen Jinekolog ve Antiaging Uzmanı Dr. Ali Fuat Aytekin, Anti aging açılımının; önleyici, koruyucu ve yineleyici hekimlik olduğunu söyledi. Türkiye'de koruyucu hekimlik söz konusu olmadığını söyleyen Aytekin, koruyucu hekimliğin, bütün hekimlik dallarından önde gelen bir dal olduğuna dikkat çekti. "Koruyucu hekimlik iyi yapılabiliyorsa, bir çok hastalığın erken teşhisi sağlanır ve önlenebilir" diyen Aytekin konu hakkında bilgi verdi.

Kadin 01-06-21 11:16