Tunç Soyer Haberleri Ve Son Dakika Tunç Soyer Haberleri

Tunç Soyer Haberleri Ve Son Dakika Tunç Soyer Haberleri

1959 yılında dünyaya gelen Tunç Soyer, çocukluğu İzmir’de geçirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Soyer, önce İsviçre Webster Üniversitesi “Uluslararası İlişkiler” bölümünde daha sonra da Dokuz Eylül Üniversitesi “Avrupa Birliği” alanında yüksek lisans yaptı. 2003 yılında İzmir Belediye Başkanı olan Ahmet Piriştina’ya sunduğu AB’den İzmir’e temin edilebilecek mali kaynaklar ile ilgili raporu sayesinde Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı olarak görev aldı. 2004-2006 yılları arasında ise İzmir Ticaret Odası dış ilişkiler müdürü ve genel sekreter yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2009 ve 2014 yıllarında CHP’den aday olan Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı seçildi. 2019 yerel seçimlerinde CHP’den aday olan Tunç Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi. Belediye başkanlığı görevine hala devam ettirmekte Soyer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tunç Soyer Haberleri

Tunç Soyer'den kuvvetli bulmadığı rakibi hakkında çok konuşulacak 'adaylık' iddiası! 'Bir sonraki hamlelerine zemin hazırlıyor olabilirler'

Önümüzdeki seçimlerde İzmir de Ankara ve İstanbul kadar hareketli bir zeminde geçecek. CHP'nin kalesi olarak bilinen illerden olan İzmir'de İYİ Parti'den Ümit Özlale'nin yarışa dahil olmasının dengeleri nasıl değiştireceği merak ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Özlale siyasi atışmalara şimdiden başladı. İYİ Parti 81 ilde aday çıkarma kararının arkasında dursa da Tunç Soyer, Özlale'nin adaylığıyla ilgili çok konuşulacak bir yorum getirdi.

Haber 26-09-23 08:34

Tunç Soyer'den rakibi Ümit Özlale hakkında rekabeti kızıştıracak sözler! Akşener'in 'koku ve sığınmacı' çıkışlarına yanıt verdi: Asıl hikaye İstanbul ve Ankara'da

2024 seçimlerinde eski ittifak ortağı CHP'ye meydan okuyan İYİ Parti'nin ilk ve en dikkat çekici hamlelerinden biri Ümit Özlale'nin İzmir'de aday gösterilmesi oldu. Özlale hızla CHP'ye ve özellikle Belediye Başkanı Tunç Soyer'i hedef alan açıklamalara başladı. Meral Akşener de 'koku' meselesini gündeme getirdi. Gözlerin çevrildiği Tunç Soyer'den Özlale'ye ve Akşener'in adımlarına çok çarpıcı yanıtlar geldi.

Haber 22-09-23 11:43

İYİ Parti İzmir adayını duyurdu Tunç Soyer'den ilk açıklama geldi! Ümit Özlale, CHP için risk yaratır mı?

İYİ Parti’den yerel seçimlere tek başına katılma kararı sonrası ilk hamle İzmir için geldi. İzmir için Ümit Özlale, Meral Akşener tarafından aday olarak resmen açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise "İYİ Parti'den Özlale’nin adaylığı İzmir’de CHP için bir risk yaratır mı?” sorusuna, “Asla, İzmir asla vazgeçmez” yanıtını verdi.

Haber 21-09-23 07:36

AK Partili Hamza Dağ'dan Tunç Soyer'e tepki: İzmir’de kronik problemler almış başını gidiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Yıldız Tar'ın yayınına katıldığı görüntüleri paylaştı. Dağ paylaşımında "İzmir’de kronik problemler almış başını gidiyor. Şehrin başındaki kişi bu sorunlara odaklanmak yerine sürekli LGBT dayatmasını bu şehrin gündemine sokmaya çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Haber 17-09-23 22:31

Yerel seçimler için çok konuşulacak iddia: İzmir'de Tunç Soyer aday olmayabilir

Yerel seçimlere doğru geri sayım başlarken İstanbul ve Ankara'nın ardından İzmir'de de mevcut başkan Tunç Soyer adaylığını açıkladı. Soyer'in adaylık açıklaması sonrası oraya atılan bir iddia ise gündem yarattı. Gazeteci Bahar Feyzan, CHP'de bir rahatsızlık olduğunu iddia ederken "İzmir’in Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer olmayabilir." dedi.

Haber 03-09-23 08:38

İzmir'de metro ve tramvay grevi sonrası Tunç Soyer sitem etti! Belediyenin önerdiği rakamları açıkladı

Sabah metro ve tramvayla yola çıkacak olan İzmirliler seferlerin durduğunu öğrendi. Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma çıkmayınca işçiler greve başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den açıklama geldi. Seferlerin durması nedeniyle alınan önlemleri açıklayan Soyer, "Görüşmelerde, masada hep uzlaşmayı isteyen taraf olduk" dedi. Belediye olarak çalışanlara tekliflerini duyuran Soyer, "Belki de Türkiye'deki tek kamu işçileri grevini İzmir hak etmiyor" ifadelerini kullandı.

Haber 31-07-23 17:00

Soyer'den İmamoğlu açıklaması! İçime sindiremedim diyerek duyurdu: Farklı düşündüğümü...

CHP'nin en önemli gündemi olan 'değişim' söyleminin yankıları devam ediyor. Son olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'değişim' çağrısının sahibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmesinin detaylarını anlattı. "İçime sindiremedim" ifadelerini kullanan Soyer'in açıklamaları kısa sürede ses getirdi.

Haber 09-07-23 17:11

Fatih Portakal'dan dikkat çeken Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Yavaş ve Soyer yorumu: Bayramdan sonra çok konuşacağız

Gazeteci Fatih Portakal, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerine devam ediyor. Sözcü TV'deki canlı yayında 2024 yılındaki yerel seçimlerle ilgili yorum yapan Portakal, "Bakın yazın bunu bir kenara. Eğer Kılıçdaroğlu koltuğu bırakmazsa, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun, Ankara'da Mansur Yavaş'ın ve hatta 'kale' dedikleri çok güvendikleri İzmir'de Tunç Soyer'in kazanamaması söz konusu olabilir. Seçmenlerin umudu kırıldı bitti. Bayramdan sonra muhalefeti çok konuşacağız" dedi.

Haber 28-06-23 21:33

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan, Tunç Soyer'in 'Kılıçdaroğlu' sözlerine tepki: İzmir'i çantada keklik görmeyin

Yaklaşan 2024 Yerel Seçimleri öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, katıldığı bir televizyon yayınında, "2019 seçimlerinin kazanılmasının mimarı Kemal Bey'dir. Bu seçime de onun kurgusu ve stratejisi ile gidilmesi gerektiğini düşünüyorum." sözlerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan tepki geldi. Özcan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "İzmir'i çantada keklik görmeyin... Tabanın sesini duyun." ifadelerini kullandı.

Haber 26-06-23 19:42

Kılıçdaroğlu'nun metaforu merak uyandırmıştı, Tunç Soyer canlı yayında net konuştu! Ekrem Bey İstanbul'da...

CHP'de yaşanan 'değişim' tartışmalarına ilişkin Kemal Kılıçdaroğlu'nun izleyeceği yol haritası merak ediliyor. Kılıçdaroğlu'nun 'kaptan-gemi-liman' metaforu çok konuşulmuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışıyla ilgili çok net ifadelerle açıklama geldi. Soyer ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili de çarpıcı mesajlar verdi.

Haber 26-06-23 09:31

Teşekkür sözlerini hatırlattı, 'Ne zaman yüzebileceksiniz?' diyerek çıkıştı! AK Parti'den Tunç Soyer'e İzmir körfezi tepkisi

İzmir Körfezi'ndeki kirlilik ve koku sorununa dair çözüm arayışı kapsamında yeni adımlar atılırken İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Hükümetten bu yatırımlara destek olmasını bekliyoruz ama böyle olmayacağını tahmin ediyoruz. O yüzden gölge etmesinler, başka ihsan istemiyoruz" dedi. Soyer'in bu sözlerine AK Parti'den tepki gecikmedi. AK Partili Hamza Dağ, Soyer'e "5 yıllık görev süreniz bitmek üzere. Körfez’de ne zaman yüzebileceksiniz?" diye sordu.

Haber 21-06-23 14:52

İzmir'deki Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattında test sürüşü yapıldı

İzmir Hafif Raylı Sistemi'nin 4'üncü aşaması olarak hizmete açılması planlanan 7,2 kilometrelik Fahrettin Altay-Narlıdere hattında test sürüşü gerçekleştirildi.

Yurthaber 10-05-23 14:00

İlyas Salman 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyasına yaptığı bağışla dikkat çekti! 'İlk kez pişmanım'

69 yaşındaki usta oyuncu İlyas Salman, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in çağrısıyla başlayan 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyasına kayıtsız kalamadı. Yaptığı bağışı açıklarken mahçup olan İlyas Salman, ''Düzenin sanatçısı olmadığım için ilk kez pişmanım'' dedi.

Magazin 23-02-23 12:28

İzmir'de gergin dakikalar! AK Parti İl Başkanı Sürmeli, Hepsinin isimlerini alın dedi, Tunç Soyer de yanıt verdi

İzmir'de Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi'nde açıklama yapmak isteyen AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile tesisteki korumalar arasında gerginlik yaşandı. Korumalarla güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede de yaşanan olayda Sürmeli güvenlik görevlileri hakkında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Sürmeli hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Haber 05-10-22 16:15

İzmir, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin verdiği 2022 Avrupa Ödülüne kavuştu

Agora Ören Yeri'nde düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı

Yurthaber 24-09-22 22:14

İzmir'de 16. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali başladı

İzmir'de 16. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali başladı

Yurthaber 23-09-22 23:23

Soyer'in İzmir'in kurtuluşu törenlerinde söylediği sözlere tepki

AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal: - "Siz o gün konuşmanızda bir kelime dahi olsun Yunan'dan bahsetmediniz. Bir saniye bile olsun, Yunanistan'dan bahsetmediniz" - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: - "Bizim ecdadımızla bir problemimiz yok. Osmanlı da bizim Cumhuriyet de bizim. Ama Vahdettin ama Damat Ferit Paşa, o vatan hainleriyle asla yolumuz buluşmaz"

Yurthaber 12-09-22 21:27

Tarkan İzmir konserinden para aldı mı? Başkan Tunç Soyer açıkladı

İsmail Küçükkaya'nın programına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarkan'ın İzmir konserinden ne kadar aldığı sorularına yanıt verdi. Soyer açıklamasında "Konserden Tarkan’ın cebine bir kuruş girmedi, paranın tümünü bağışladı" dedi.

Magazin 12-09-22 15:41

Tunç Soyer gelen eleştirilere İsmail Küçükkaya'nın programında yanıt verdi: Vahdettin ile Fatih Sultan Mehmet Han bir mi?

Son dakika haberi: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9 Eylül'de yaptığı 'Osmanlı'yla ilgili açıklamaları için gelen eleştirilere Halk TV'ye geçen İsmail Küçükkaya'nın programında yanıt verdi. Soyer, "Osmanlı, Selçuklu bizim atamız ama Vahdettin ile Fatih Sultan Mehmet Han bir mi? Mustafa Kemal için 'hain' demiş, suikastler düzenlemiş" dedi.

Haber 12-09-22 10:08

Son dakika | AK Parti ve MHP, Tunç Soyer'in sözlerine tepki göstermişti! Canlı yayında yanıt verdi: Osmanlı ile niye meselemiz olsun

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Osmanlı ile ilgili sözlerine de yanıt veren Soyer, "Hafızayı tazelemek bu yüzden önemli. Hafızayı kaybederseniz gerçek dışı bilgilere, inançlara sarılırsınız. Osmanlı ile niye meselemiz olsun. Onlar bizim atalarımız." ifadelerini kullandı.

Haber 10-09-22 23:33

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den eleştirilere yanıt! 'Muhteşem buluşmaya hiç kimse gölge düşüremez'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'in kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen etkinlikteki konuşmasına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den tepki gelmişti. Sosyal medya hesabından eleştirilere yanıt veren Soyer, "Hepimizin tek yürek olduğu bu muhteşem buluşmaya hiç kimse gölge düşüremez." ifadelerini kullandı.

Haber 10-09-22 18:40

Bakan Bozdağ'dan Tunç Soyer'e tepki: 'Türk milleti bir kez daha mahkum edecektir'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dün 'Osmanlı' ile ilgili söylediği sözlerin yankıları sürüyor. Soyer'e Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tepki göstererek "Ecdadını kötüleyen nice cümleler kuranları vicdan terazisinde tartacak, bir kez daha mahkum edecektir” ifadelerini kullandı. Bozdağ ayrıca dün İstanbul'un Avcılar ilçesinde meydana gelen metrobüs kazasıyla ilgili de bilgi verdi.

Haber 10-09-22 18:06

BBP Genel Başkanı Destici, Alperen Ocaklarının Boğaz gezisinde konuştu:

"(Tunç Soyer) Hadsiz sözlerinden, tarih bilmezliğinden, ecdat tanımazlığından, kadir kıymet bilmezliğinden dolayı şiddetle kınıyorum. Bütün bu sözlerini lanetleyerek kendisine iade ediyorum"

Yurthaber 10-09-22 16:02

Tunç Soyer'in 'Osmanlı' sözlerine AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sert tepki! 'Şuursuzluktur'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in dün Osmanlı ile ilgili sözlerinin ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sert sözlerle tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Çelik, "Bütün siyasi misyonu Cumhuriyetimiz ile Osmanlı Devleti’mizi kavga ettirme üzerine kurulmuş olanlar var" ifadesini kullandı.

Haber 10-09-22 12:18

Tunç Soyer'in Osmanlı ile ilgili sözlerine Bahçeli'den çok sert tepki

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in Osmanlı ile ilgili sözlerine MHP lideri Devlet Bahçeli'den çok sert tepki geldi. Soyer'in "Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi." açıklamalarına yanıt veren Bahçeli, "İflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır" dedi.

Haber 10-09-22 12:10

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, MasterChef Türkiye'ye konuk oldu! Yarışmaya geliş şekli olay oldu

MasterChef Türkiye'nin İzmir'deki çekimlerine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuk oldu. Yarışma alanına bisikletiyle giriş yapması hayli dikkat çeken Soyer sosyal medyada gündem oldu. Acun Ilıcalı'nın Survivor açılışlarını hatırlayan izleyiciler "Acun yapar da başkan durur mu?" yorumlarında bulundu.

Magazin 04-09-22 07:01

CHP'nin kutlama adımına İYİ Parti'den tepki geldi! 'Yakışmıyor, kaldırın afişi'

'6'lı masa'nın ve Millet İttifakı'nın ortaklarından CHP ile İYİ Parti arasında 'afiş' anlaşmazlığı baş gösterdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin her yanına asılan afişler İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'nun tepkisini çekti. Dervişoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e çağrıda bulunarak afişlerin kaldırılmasını istedi.

Haber 22-08-22 08:09

İYİ Partili Dervişoğlu'ndan Tunç Soyer'e afiş tepkisi

İYİ Partili Dervişoğlu'ndan Tunç Soyer'e afiş tepkisi

Yurthaber 21-08-22 19:56

Tunç Soyer'den İzmir Körfezi'ndeki kokuya yönelik açıklama:

"Katlanarak büyüyen ve yıllarca ihmal edilmiş bir meseleyi birkaç yılda çözecek sihirli bir değnek hiç kimsenin elinde yok. Tüm imkanları zorlamamıza karşın maalesef yaptığımız müdahaleler için zamana ihtiyacımız var"

Yurthaber 07-07-22 13:45

Tunç Soyer'e suikast iddiası! İddianamede çarpıcı detaylar ortaya çıktı: Tunç Soyer'in kalemi kırıldı

İzmir'de elebaşılığını Taşkın Yorulmaz'ın yaptığı suç örgütü ve 28 örgüt üyesi hakkında hazırlanan iddianamede çarpıcı detaylar ortaya çıktı. İddianamede, bir şüphelinin yaptığı telefon konuşmasında "Tunç Soyer'in kalemi kırıldı" dediğine yer verildi. Bu konuşma sonrası İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e suikast düzenlenmesi ihtimaline karşı operasyon yapılıp, şüphelilerin yakalandığı öğrenildi.

Haber 29-06-22 07:28

İzmir Körfezi’nde bir ilk! İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: heyecan ve mutluluk verici

İZSU Genel Müdürlüğünün Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğiyle yürüttüğü Oşinografik İzleme Projesi çerçevesinde alınan su altı görüntüleri, Körfez’deki iyileşmenin sürdüğünü bir kez daha ortaya koydu. Su altı fotoğrafçısı Murat Kaptan, İzmir Körfezi’nde ilk kez görülen “Janolus cristatus” cinsi kabuksuz deniz salyangozunun fotoğrafını çekerek Başkan Soyer’e hediye etti.

Haber 12-06-22 15:55

İzmir, kurtuluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanıyor

İzmir, kurtuluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanıyor

Yurthaber 02-06-22 14:34

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Diyarbakır'da temaslarda bulundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Diyarbakır'da temaslarda bulundu

Yurthaber 24-03-22 20:18

MHP'li Osmanağaoğlu, partisinin İzmir'deki Adım Adım 2023 toplantısına katıldı

MHP'li Osmanağaoğlu, partisinin İzmir'deki "Adım Adım 2023" toplantısına katıldı

Yurthaber 19-03-22 17:23

Ayakkabı sektörü temsilcileri Shoexpo İzmir'de bir araya geldi

Ayakkabı sektörü temsilcileri Shoexpo İzmir'de bir araya geldi

Yurthaber 16-03-22 13:50

Tunç Soyer Fotoğraf her şeyin özeti diyerek paylaştı: 800 milyon TL'ye çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne (İZSU) gelen 800 bin liralık elektrik faturasını paylaştı ve "Bu fotoğraf her şeyin özeti" dedi.

Haber 09-02-22 11:13

Tunç Soyer'den İzmirlileri rahatlatan açıklama: Söz konusu değil

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, meclis toplantısında Harmandalı'ndaki heyelan sonrası açıklanan ön bilimsel raporlara dayanarak "İzmirliler, rahat edebilirler. Harmandalı Çöp Tesisi ile ilgili çöp sızıntı suyu ya da metan gazı sızıntısı söz konusu değil" dedi.

Haber 11-11-21 11:44

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İzmir'de gündemi değerlendirdi:

"Millet İttifakı sıradan bir ittifak değildir. Kısır tartışmalarla bozulmasını beklemek de abesle iştigaldir. Ortada seçim olmadığı için CHP ile bir protokolümüz yok. Biz nasıl Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP sözcülerinin görüşlerine saygıyla yaklaşıyorsak aynı şekilde bize de saygı çerçevesinde yaklaşılmasını bekleriz"

Yurthaber 10-09-21 13:31

Türkiye'nin fuarcılık çınarı İEF, 90'ıncı kez kapılarını açıyor

Türkiye'nin fuarcılık çınarı İEF, 90'ıncı kez kapılarını açıyor

Yurthaber 31-08-21 11:54

Tunç Soyer: Cumhurbaşkanı adaylığı için adım geçmesin

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, cumhurbaşkanlığı adaylığı için kendi isminin geçmemesi gerektiğini belirterek gönlündeki adayı açıkladı.

Haber 31-08-21 08:54

Muharrem İnce ve Tunç Soyer arasında afiş tartışması

İzmir'de partisinin olağan kongresini düzenleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kongre binası önünde parti afişleri ve bayraklarının büyükşehir belediye ekipleri tarafından toplatıldığını öne sürerek, "Kimsin sen benim afişlerimi söküyorsun?" sözleriyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yüklendi. Soyer ise İnce'ye yanıt vererek, "Kongrenizde kim olduğumu sormuşsunuz. Hatırlatayım ben İzmir'in seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanıyım." ifadelerini kullandı.

Haber 23-08-21 01:43

İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ve AK Parti İl Başkanı Sürekli kentsel dönüşüm gündemiyle bir araya geldi

Tunç Soyer: -"Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için el birliğiyle çalışacağız" - Kerem Ali Sürekli: -"Doğal afet gibi konularda siyaset yapmıyoruz, yapmayacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız"

Yurthaber 19-08-21 18:32

İzmir’in ormanları için koruma kalkanı! İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Teyakkuzdayız

Yurt genelinde peş peşe çıkan orman yangınları nedeniyle İzmir Valiliğinin getirdiği orman alanlarına giriş yasağının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta personeli de bu bölgelerde denetimlere başladı. Kritik noktaları drone yardımıyla sürekli kontrol altında tutan zabıta ekipleri, orman alanlarına girilmesine de engel oluyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bir mesaj paylaşarak, teyakkuzda olduklarını, ormanların daha fazla yanmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

Haber 01-08-21 10:30

CHP’li Turgutlu Belediye Başkanı'ndan, Tunç Soyer’e tepki

CHP’li Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in geçtiğimiz günlerdeki Manisa ziyaretinde, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinin atıklarının Gediz Nehrine karıştığı yönündeki iddialarına tepki göstererek, "Herkes kendi çöplüğünü temizlesin, kimseye memleketim üzerinden şov yaptırmam" dedi.

Haber 19-07-21 16:09

İzmir'de şebeke suyu kaynaklı rahatsızlanma vakaları hakkında Tunç Soyer'den açıklama

İzmir'im Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde dün şebeke suyundan rahatsızlandıkları iddiasıyla hastaneye başvuranların tedavilerinin ayakta yapılmasının ardından evlerine gönderildikleri bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Sadece klor dozajıyla ilgili bir sorun yaşandı. O da çok kısa sürede giderildi. Çok sayıda haberle karşılaştım. Hastanelerin dolduğu ile ilgili bazı yanlış söylemler var. Bunların hiçbiri doğru değil." açıklamasını yaptı.

Haber 21-06-21 13:40

Tunç Soyer: İzmir'de yıl sonuna kadar suya zam yok

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yıl sonuna kadar suya zam yapmayacaklarını açıkladı. Soyer, "Ekonomik şartlar ne kadar zorlasa da, 2021 yılı sonuna kadar suya zam yapmayacağız. Bütçe planımızda yer alan, meclisimizde onaylanan ve 2021 yılı Temmuz ayında yapılması öngörülen yüzde 10'luk zammı iptal ediyoruz" dedi.

Finans 28-05-21 08:08

CHP’li belediyeler suyun doğru kullanımı hakkında manifesto imzaladı

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı ve 11 il belediye başkanı, İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlenmiş olduğu Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikası Zirvesine katılarak, suyun yeni bir modelle kullanımı hakkında hazırlanan ortak manifestoyu imzaladı. Başkanlar toplantıda kuraklığın giderek arttığı vurgusu yaparak, suyun korunması ve sürdürülebilirliği hakkında mesajlar verdi.

Haber 22-03-21 16:06

Zeus Sunağı'nın Bergama'ya iadesi çalışmaları için yol haritası belirlendi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: - "Büyük bir imece içinde yol almaya başlıyoruz. Biliyorum ki bu yolculuk zaferle sonuçlanacak"

Yurthaber 25-02-21 17:27

Başkan Tunç Soyer meclisi olağanüstü toplantıya çağırdı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 1 Mart Pazartesi günü Başkan Tunç Soyer’in çağrısı üzerine olağanüstü gündemle toplanacak. Tek maddenin ele alınacağı birleşimde 30 Ekim depremi sonrasında ağır ve orta hasarlı olarak tespit edilen yapılar ile 1998 yılındaki yönetmelik öncesi ruhsat alan veya 6306 sayılı yasayla riskli kabul edilen yapıların dönüşümüne ilişkin düzenleme görüşülecek.

Haber 25-02-21 09:32