Her gün bir avuç badem yediğinizde vücudunuzda meydana gelecek 4 değişim

Kuru yemişler arasında parlayan bir yıldız varsa o da bademin ta kendisidir! Badem yemek hayatınızı kurtarabilir sevgili okur. Amerikan Kalp Birliği, badem tüketiminin kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskini düşürdüğünü ortaya koydu. Elbette faydası bununla sınırlı değil...

Badem, gülgiller familyasının Prunoideae alt familyasından meyvesi yenebilen küçük bir ağaç türü. Badem bu ağacın meyvesidir. Şeftali ile birlikte Prunus'un alt cinsi Amygdalusun içinde yer alır. Prunus cinsinin diğer üyelerinin aksine meyve tatlı, etli dış çevreye sahip değildir.

İçeriğindeki tekli doymamış yağ asitleri, kalsiyum, magnezyum, antioksidanlar ve lif sayesinde sağlıklı bir vücut için olmazsa olmazlardandır. Bademin taze halindeki meyvesi ise çağladır. Tatlı ve acı olmak üzere 2 çeşidi vardır. Tatlı bademi kuru yemiş olarak tüketiriz acı bademi ise badem yağı olarak kullanırız. Peki kuru yemiş olan bademi her gün yediğinizde vücudunuzda neler olur? İşte günlük badem tüketenlerin sağlığına kattıkları 4 önemli şey.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler