SPOR

Hikmet Karaman: "Ergin hoca böyle bir oyuncuyu nasıl bulmuş"

Hikmet Karaman, yerinde takip ettiği Anadolu Efes - Bayern Münih maçı sonrasında Shane Larkin'in tarihi performansını yorumladı ve Ergin Ataman ile anlaştığı projeyi anlattı.

Hikmet Karaman: "Ergin hoca böyle bir oyuncuyu nasıl bulmuş"

Anadolu Efes'in Bayern Münih'in 104-75 mağlup ettiği ve Shane Larkin'in 49 sayıyla EuroLeague rekoru kırdığı mücadeleyi salonda takip eden Hikmet Karaman, maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman'ın Larkin'i oyundan alıp tekrar sokmasının önemine dikkat çeken Karaman, "Hoca 1 dakika kenarda tutup oyuna almak istemiş olabilir ama oyuncu psikolojisi de sayıları atıp rekorlar kırmak istiyor, oyunda kalmak istiyor. Bence Ergin Ataman orada müthiş bir koçluk yaptı. O pozisyonda bile oyuncusunu dışarı alıp tekrar içeri sokup EuroLeague'in sayı kralı olmasını sağladı. Tarihte bir maçta en çok sayı atan oyuncu oldu. Böyle bir oyuncu yok. Ergin hocayı tebrik etmek lazım, böyle bir oyuncuyu nasıl bulmuş, nasıl transfer etmiş. Keşke biz de futbolda böyle oyuncular bulsak" dedi.

"ERGİN ATAMAN İLE ANLAŞTIK"

İstanbul'da bir takımın başına geçmesi durumunda Ergin Ataman ile ortak bir proje yapacaklarını kaydeden deneyimli hoca, "Ergin Hocayı kutladık, 'Bu oyunla NBA şampiyonu oluruz' dedi. Mükemmel bir oyun var. Maça bakıyorum, diğer oyuncuların attığı baskete bakıyorum, bir Shane Larkin tek başına takım. 49 sayı var, bir ara takımdan fazla sayı atmıştı, saydım yani, bakıyorum kim ne kadar attı. Mükemmel. Ergin hoca ile konuşuyoruz sürekli. İstanbul'da bir takımda olsam, haftada bir gün futbol takımı ile basketbol takımını bir gün çalıştırmak üzere anlaştık" ifadelerini kullandı.

"FUTBOL İLE BENZER ŞEYLER VAR"

Ergin Ataman ise Karaman'ın sözleri üzerine, "Futbolda da hocalar basketbolu takip ediyorlar. Teknik, taktik olarak da. Bazı benzer şeyler de var. Geçen gün bir maçtaydı, tahtada bir takım setler de gösterdi, beraber çalışmamız gerek onları" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
NBA de karşında Bayern Münih gibi takımlar bulursan şampiyon olursun tabi!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler