SPOR

İki yıl önceki tweetleri yüzünden Barcelona’dan kovuldu

İspanya 3. Futbol Ligi ekiplerinden Barcelona B Takımı, transfer ettiği Sergi Guardiola'nın sözleşmesini 2 sene önce attığı sosyal medyadaki mesajlar nedeniyle aynı gün feshetti.

İki yıl önceki tweetleri yüzünden Barcelona’dan kovuldu

Katalan devi Barcelona, dün tarihinde hiç görülmemiş anlar yaşadı. B takımına transfer edilen 24 yaşındaki Sergi Guardiola’ya dün resmi imza attıran Barcelona, birkaç saat içinde de sözleşmeyi feshetti. Sebebi ise Sergi Guardiola’nın, Katalonya hakkında attığı aşağılayıcı tweetler oldu.

Transferin resmi internet sitesinden duyurulur duyurulmaz, Barcelonalı taraftarlar harekete geçti. Guardiola’nın Real Madrid taraftarı olduğu ve 2013 yılında Katalonya’yla ilgili mesajlarını kulübe gönderen Barçalılar, futbolcunun sözleşmesini feshettirmeyi başardı.

[Efsane Raul'e büyük saygısızlık!](https://www.mynet.com/efsane-raule-buyuk-saygisizlik-91012-myspor)

İspanya medyasında yer alan haberlerde ise Guardiola'nın söz konusu mesajları 2 yıl önce attığı vurgulandı. Sözleşme imzalanmasının ardından sosyal medyadan gelen olumsuz tepkiler üzerine, kulübün sözleşmeyi birkaç saat içinde tek taraflı olarak feshettiği de ifade edildi.

Barcelona Kulübü de yaptığı resmi açıklamayla oyuncunun sözleşmesinin feshedildiğini duyururken, "Barcelona Kulübü, Sergi Guardiola ile olan sözleşmesini, futbolcunun kulübümüz ve Katalonya ile ilgili saldırgan tweetlerinin bulunması nedeniyle feshetmiştir" ifadelerini kullandı.

Guardiola konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kulübün kararını anlıyorum. Onların yerinde ben olsam aynı şeyi yapardım. Ancak bu tweetleri ben yazmadım” diyerek kendini savundu.

İŞTE O TWEETLER;

[Antalyaspor ile Barcelona arasında sözleşme imzalandı!](https://www.mynet.com/antalyaspor-ile-barcelona-arasinda-sozlesme-imzalandi-90895-myspor)


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler