İşte seyahat tutkunlarının yeni gözdesi: Senegal'in balıkçı kasabası Toubab Dialaw

Farklı kültürlerle buluşmaktan keyif alıyor, bilinmeyen noktaları keşfetmeyi seviyorsanız rotanıza yeni bir durak ekleyebilirsiniz. Senegal'in bakir kalan Toubab Dialaw isimli balıkçı kasabası sizi bambaşka bir dünyaya götürecek.

Senegal’de deniz, kum ve güneşin buluştuğu balıkçı kasabası Toubab Dialaw, cana yakın halkı ve sakin ortamının yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikleri ve uzun plajıyla turizm cenneti olma yolunda hızla ilerliyor. Kasaba adını yerel dil Wolofçada "Batılı beyaz" anlamına gelen Toubab’dan alıyor. Kasabanın oldukça uzun, geniş ve temiz sahilinde bir yandan çocuklar futbol oynarken diğer yandan sıra sıra dizilmiş el yapımı rengarenk balıkçı tekneleri görülüyor.

Dolar/Euro harcaması yapmadan yurt dışı tatili yapmak isteyenler için tercih edilebilecek bu balıkçı kasabasında geçerli olan para birimi ise Batı Afrika CFA Frangı. Ekmeğin 1 TL'den daha ucuza satıldığı ülkede Dolar/Euro üzerinden kıyaslama yapmak isteyenler için de ucuz bir restoranda yemek yemenin 3-4 Euro'ya mal olabileceğini söyleyebiliriz. Lüks bir restoranda yemek yemek isteyenlerinse 25 Euro gibi bir fiyatla karşılaşması mümkün.

Bu sevimli balıkçı kasabasını görmek için başka göz önünde bulundurulması gereken durumsa vize başvurusu. Türk vatandaşların vizeye muhaf tutulduğu turistik bölge kısa süre içinde ününe ün katacak gibi görünüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler