SPOR

CANLI

İtalya'da maçı 27-0 kazanan Invicta Sauro'nun hocası kovuldu

İtalya'da maçı 27-0 kazanan Invicta Sauro'nun hocası kovuldu

İtalya'da oynanan gençler ligi maçında Invicta Sauro, Marina Calcio'yu 27-0 yenince ortalık karıştı. Skoru "saygısızlık" olarak nitelendiren Invicta Sauro Başkanı Paolo Brogelli, takımın hocası Riccini'yi kovdu.

İtalya'nın Grosseto kentine bağlı Invicta Sauro genç takımı, Marina Calcio karşısında çok farklı bir galibiyet elde etti. Ancak sahadan 27-0'lık skorla galip gelen Invictasauro'nun antrenörü bu galibiyetin ardından işinden oldu.

Kulüp başkanı Paolo Brogelli konuyla ilgili yaptığı açıklamada 27-0'lık galibiyeti 'saygısızlık' olarak değerlendirdi ve bu nedenle antrenörün görevine son verildiğini belirtti.

"RICCINI'NİN GÖREVİNE SON VERİLDİ"
27 gol yiyen Marina Calcio'dan özür dileyen Invictasauro Başkanı Brogelli, ''Marina Kulübü'nden içtenlikle özür diliyorum. Yönetim kurulunun oy birliğiyle antrenör Riccini'nin görevine son verildiğini belirtmek isterim. Antrenörlerimiz genç oyuncuları yetiştirmekle görevlendiriyorlar. Ancak hepsinden önemlisi onları eğitmekle görevliler. Skoru duyduğumuzda çok şaşırdık ve çok üzüldük. Genç takım futbolunun değerleri böyle bir şeyin karşısındadır. Rakibe daima saygı gösterilmelidir. Ancak maalesef bugün bunlar yaşanmadı'' ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
senin gibi yöneticiler ve insanlar Türkiyeye çok lazım.. tebrikler başkan... başkan dediğin boyle olur...
@serhan_demir_1975 her sakalliyi dede sananlardansin sende.
Kulüp başkanına yaranamamış antrenör, yazık.
vay be helal olsun
Takım
O
Av
P
Geri Dön