YURTHABER

Kadıköy Belediyesi işçilerinden Genel-İş Sendikasına "disiplin" tepkisi

Kadıköy Belediyesi işçilerinden Genel-İş Sendikasına "disiplin" tepkisi

Kadıköy Belediyesi işçilerinden Genel-İş Sendikasına "disiplin" tepkisi

İSTANBUL (AA) - Kadıköy Belediyesinde çalışan bir grup işçi, DİSK'e bağlı Türkiye Genel Hizmetler Sendikasının (Genel-İş) seçimle göreve gelmiş işçi temsilcilerinin "WhatsApp" mesajıyla görevden alınarak disiplin kuruluna çağrıldığını öne sürerek bu durumu protesto etti.

DİSK Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No'lu Şubesi önünde bir araya gelen işçiler adına basın açıklamasını okuyan sendikanın Kadıköy Belediyesinin iş yeri temsilcisi Cemal Sevdasız, sendikanın, işçileri disiplinle terbiye etmeye çalıştığını savundu.

İşçinin taleplerini dile getirdikleri için sendika bürokrasisi ile çatışmak zorunda kaldıklarını aktaran Sevdasız, "Bu talepler, onların çıkarlarına ters düştüğü için bizi yargılamak istiyorlar, ifadeye çağırıyorlar. Yargılanacak olan bizler değiliz. Bizler sadece işçinin taleplerini dile getirdik. Biz bu talepleri dile getirirken sendikamızın, tüzüğünü gözeterek yaptık." diye konuştu.

Gruptakiler, basın açıklamasının ardından DİSK Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No'lu Şubesine girdi.

Kadıköy Belediyesi işçilerinden Genel-İş Sendikasına

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler