KADIN

Balık Burcu Aylık Yorumu

BALIK

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Balıklar, 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, iş, eğitim, çevre, yakınlarımızla ilgili konular gündem maddemizde yer alıyor. Biz güven arzuluyoruz. Kazanmak, başarılı olmak ve maddi sıkıntılarımızın üstesinden gelecek yenilikler yapmaktan yanayız. Mevcut kazancımız borçlara, yakınlarımıza veya bir yerlere gidiyor. Durum böyle olunca eldekiyle geçinmek, ayakta durmak kolay değil. Bir kısım Balıklar kardeşiyle miras konusunda sıkıntı yaşıyor veya kardeşiniz sizi maddi yönde zorluyor. Kredi borçları, eşinizin maddi gücü veya eşinizin ailesine, kardeşlerine düşkünlüğü doğal olarak sorun çıkartıyor. Bütün bunları çözümlemek pek kolay değilse de, aslında bu yaşananlar bir uyarıdır. Böylece insan, parasına sahip çıkmayı, kendi kazanmayı, kazandığını gereksiz harcamamayı, birilerine bu kadar iyi niyetli olmamayı, hukuk çerçevesinde hakların bölüşülmesi gerektiğini öğreniyoruz. Bu uyarılar sizi üzmesin, yormasın, bilakis güçlendirsin. Hani bir söz vardır. Kötü komşu insanı mal sahibi yapar diye. Aynen öyle. Şimdi siz öğrendiğiniz bu dersle para kazanmak için var gücünüzle çalışacak, hesabınızı bileceksiniz. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Terazi burcunda ilerliyor. İnancımız, dünyaya bakış açımızda insanlarla ilişkimiz, görüş alışverişi etkili olacak. Bir bakacağız etrafımıza. Kimlerle ne gibi bağımız var. Ne getirir, ne kazandırır diye düşünmemiz doğaldır. Ancak, sadece bunun üzerine kurulmuş ilişkilere karşı dikkatli olalım. Çünkü canım dediğimiz kişi bizi zor durumda bırakabilir. Aynı şekilde biz, borç-alacak nedeniyle birileriyle yolları ayırabiliriz. Ben haklıyım, onlar haksız diye düşünmeyelim. Bundan sonra dostumuzu, düşmanımızı bilelim. Paramıza sahip çıkalım.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 arasında, Venüs-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Devam eden veya başlayacak bir ilişkide tutkulu bir devre. Kuşku uyandıran, soru işaretleri taşıyan hiçbir şeye prim vermiyoruz. Balıklar bu dönemde işlerine odaklı, azimli ve kararlı şekilde ilerlemekten yanalar. Finansal iş veya özel paylaşımların yine aynı olgular çerçevesinde ele alınacağı bir süreçteyiz. Hiçbir işi şansa bırakmaktan yana değiliz. Sezgilerimiz gibi aklımız da bize doğruları gösteren bir rehber olacaktır. Merak ettiğimiz her konuda hem derinlikli düşünürüz hem de başarılı kararlar veririz.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Balıklar, 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, hayatın gizemleri, bilinmeyenleri, iç dünyamız, hayatın anlamı üzerine derinlikli düşünmeyi işaret ediyor. Belki size biraz soyut gelebilir ancak tam tersine maddi-manevi kazanç elde etmeye yönelik neler yapabileceğimizi saptıyoruz. Biz hep farklı açıdan bakarız dünyaya. İyilik, güzellik, dünyanın sonu yok, insanlara destek ol falan. Ancak bir gerçek var ki, ayakta durmamız gerekiyor. Para kazanmamız, nasıl akıllıca hareket edebiliriz, hangi yolda ilerlersek bu bize fayda sağlar. Bunları araştırıyoruz. Belki başka bir ülkede çalışmak, başka bir şehre yerleşmek, yolculuklar yapmak gibi. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Bu bizim maddi-manevi anlamdaki ortaklık veya özel ilişkimizde her şeyin adil ve dengeli şekilde olması isteğimizdir. Miras, hukuk, borçlar, alacaklar, krediler gibi konularda hak gözetilmesini bekleriz. Çünkü biz bu Yeniayda bu konuları da derinlikli ele alıyoruz. Kimsenin de bize bir oyun oynamaması için, iyi niyetimizi de sorguluyoruz. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, yeni iş arayışlarımızdır. Yenilik hevesimizdir, değişik bir şeyler yapma arzumuzdur. Çünkü biz rahat etmekten yanayız. Kazançlı çıkmaktan yanayız. Hiç kimsenin hakkına el uzatmıyoruz, kimsenin de bunu yapmasına izin vermeyeceğiz. Ancak gerekirse, anlaşmaya, uzlaşmaya, ılımlı ve dengeli şekilde duruma bakmayı da bileceğiz. Burada önemli olan karşımızdaki kişinin niyeti. Niyeti ne ise, biz de ona göre hareket edeceğiz. Biz de değiştik artık, biz de kendimizi keşfettik artık. Neyin ne olduğunu hayat bize öğretti artık.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Bu süreç genel olarak, bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabildiğimiz zaman dilimidir. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-17-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 6-12-13-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-29-30
Yeniay : 1-26-27-28
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 11-12-13-14
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç