SPOR

CANLI

Kasımpaşa tazminat istiyor!

Kasımpaşa tazminat istiyor!

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezon küme düşen takımlardan Kasımpaşa'da futbol şube sorumlusu Süha Sidal, şike iddialarına dayanarak federasyondan kaybedilen 1 yıla ait tazminat haklarının iadesini istedi.

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezon küme düşen takımlardan Kasımpaşa'da futbol şube sorumlusu Süha Sidal, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a güvendiklerini belirterek, "Aydınlar, şike iddialarına yönelik kararını oturup tek başına versin, altına imzamızı atarız" dedi.

Süha Sidal, yaptığı açıklamada, Kasımpaşa'nın geçen sezon haksız şekilde küme düştüğünü öne sürdü. Bu konuda federasyona hukuki girişimlerde bulunduklarını ifade eden Sidal, Bucaspor ve Konyaspor'un da benzer girişimlerde bulunduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Biz geçen yılki mağduriyetimizin giderilmesi için federasyona başvurularımızı yaptık. Mahkemeye gitme hakkımız da baki. Federasyonun hakkımızı koruyacağına, bizi mağdur duruma düşürmeyeceğine, herkesin içine sinen bir karar vereceğine inanıyoruz. Bunu da bekliyoruz. Ben kişi olarak Mehmet Ali Aydınlar'a güveniyorum. Saygın bir işadamı. Aydınlar, şike iddialarına yönelik kararını oturup tek başına versin, altına biz imzamızı atarız."

Bu yıl yeniden Spor Toto Süper Lig'e çıkacaklarına inandığını ifade eden Sidal, "Takım olarak enerjimizi takımımızın başarısına vermek durumundayız. Süper Lig'e bileğimizin hakkıyla çıkarız. Çıkacağız da; federasyondan beklentimiz, çıktığımızda, kaybettiğimiz gelirlere ilişkin tazminat haklarımızın iadesi. Eğer bu sağlanırsa, bu olaylar nedeniyle kaybettiğimiz sadece 1 yıl olacak" dedi.

Sezon başında da takımın yeniden Spor Toto Süper Lig'e alınması için başvurduklarını ancak bunun kabul edilmediğini ifade eden Sidal, "Keşke o dönemde bu iş bitseydi. Kararlar o gün alınsaydı. Bugün yaşadığımız hiçbir sıkıntı olmazdı" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
sızde trabzonun kupayı ıstedıgı gıbı alırsınız alırsınız bank asyada ıyı tutununda.ınsanlarda bıraz ınsaf olur kocaman bır cınarı yargısız ınfaz ettınız astınız kestınız yaktınız yıktınız kendınızı dusunmeyın sız hala fener nasıl duser hıkayelerını okuyun devem edın bank asyada basarılar
şike yap diyenmi oldu size. İnsan şampiyonluk hırsı için kendini ve yılların takımını yakar mı hiç. Neden kimse bunu sorgulamıyor. Şike yapan düşürülsün bu kim olursa olun fener yapmış ve düşürülecektir başka alternatifi yoktur. Sayın TFF Başkanı yani Fenerasyon başkanı YA fENERİ DÜŞÜRSÜN YADA iatifa etsin başkası cesaretli bir başkan gelsin düşürsün. Hiç kıvırmasın sakın.
Takım
O
Av
P
Geri Dön