SPOR

CANLI

'Katil bilirdik, faşist bilirdik'

Fenerbahçe'nin taraftar grubu Sol Açık'tan Kenan Evren ilanına itiraz.

'Katil bilirdik, faşist bilirdik'

Fenerbahçe Kulübü'nün Kenan Evren'in ardından ilan vermesine Fenerbahçe taraftar grubu Sol Açık yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Sol Açık "Kenan Evren’i katil bilirdik, faşist bilirdik, işkenceci bilirdik. Fenerbahçe Kulübü'nü yönetenleri de hiç olmazsa demokrat ve muhalif bilirdik" dedi.

İşte o açıklamanın tamamı:

"Kenan Evren’i katil bilirdik, faşist bilirdik, işkenceci bilirdik.

Fenerbahçe Kulübünü Yönetenleri de hiç olmazsa demokrat ve muhalif bilirdik.

Fenerbahçe, 5200 no’lu kongre üyesi faşist generallerin veya 17 yıldır kulübü her türlü yalan ve dolanla yönetenlerin değil; Lefter’lerin, Basri’lerin, Selçuk Yula’ların ve en önemlisi 12 Mayıs direnişini gerçekleştiren, 3 Temmuz sonrasında sokaklarda, statta ve Çağlayan’da armaya sahip çıkmak için gövdesini tomaların, polis copları ve gazlarının karşısında siper edenlerindir. Ali İsmail’lerin, Ahmet Atakan’ların, Burak Yıldırım’ların Fenerbahçesidir.

Fenerbahçe katil, faşist, cuntanın değil Halkın Takımıdır.

Memleketi Amerikan Emperyalizmine satıp, halk çocuklarını işkenceden geçirenlerin değil; Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de emperyalistlere karşı cephede savaşan ve bu uğurda canını veren Fenerbahçeli futbolcuların malıdır.

Gazetelerde işkenceci katillere ölüm ilanı verenler bu kulübün mazisiyle,değerleriyle,şeref,haysiyet ve onuruyla oynamışlardır.

Mezarda yatan Lefter’lerin, Selçuk Yula’ların kemiklerini sızlatmışlardır.

Siz bu kulübü yönetmeye layık değilsiniz; bu kulübe ve değerlerine hiç ama hiç yakışmıyorsunuz. Bundan böyle Fenerbahçe için yapacağınız en büyük hizmet istifa edip gitmenizdir.

Fenerbahçe tarihine bu kara lekeyi sürenler derhal bir açıklama yapıp Fenerbahçe’nin büyük taraftarından özür dilemelidirler.

SOL AÇIK"

Fenerbahçe Kulübü Kenan Evren'in ölümünün ardından şu ilanı vermişti:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
bence kulüp üstüne düşeni yapmış helal olsun ilanı veren
FENERBAHÇE ÜYESİ İSE VE ÜELİĞİ DEVAM EDERKEN ÖLDÜYSE NE YAPMASI GEREKİYORDU FENERBAHÇENİN. HEM SAĞ VE SOL ÇATIŞMALARI OLURKEN KAÇ KİŞİLERİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLİYORMUSUN. BU SAĞ SOL ÇATIŞMALARI ESNASINDA KAÇ KİŞİ OKULLARA KAYIR YAPTIRAMADI BİLİYORMUSUNÇ KAÇ KİŞİ İŞSİZ GÜÇSÜZ KALDI BİLİYORMUSUN. SONUCA DEĞİL SONUCA DOĞURAN NEDENLERE BAKMAK LAZIM. O ZAMAN SOLCUYUM DEYENİ SAĞCI VURUR SAĞCIYIM DEYENİ SOLCU VURURDU. POLİS NE YAPARDI BENCE KOSKOCA HİÇ. ASKER GELSİNDE SUKÜNETİ SAĞLASIN. ARKADAŞLAR İHTİLALİ HOŞ GÖSTERMEK KİMSENİN YARARINA DEĞİL. AMAA GÜNAH KEÇİSİ OLARAK GÖSTERMEKTE KİMSENİN YARARINA DEĞİL.
@suat.su Bunlar boş laf suat o dönem öncesi bende okuluma devam edemedim ama en azından ülkem adına fikir yürütebiliyordum.Sağcısı solcusu tüm gençlerimiz bu ülke için düşünceleri doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışıyordu.Sanıyormusunuz o dönemde sağcılar solcuları solcular sağcıları öldürdü.Tıpkı şu anda olduğu gibi Serap kızımızı yakanlar,K.maraş' katliamını planlayanlar geneçlerimize kıydılar.Kenan evren ve tayfasına ve 2002 den bu yana iktidarda olan AKP de R.tayyip Erdoğan ve onun kabinelerinde görev alanlara hakkımı helal etmiyorum.Mezarlarında yatamasınlar.
@suat.su İY GÜZELDE KARDEŞİM SÜKÜNET SAĞLAYALIM DİYE İHTİLAL YAP ONDAN SONRA SOLÇUSUNU ÜLKÜÇÜSÜNÜ MAHVETTİLER HADİ SUÇU (FİLİ EYLEMDE BULUNANI ) DIŞARDA TUTU BİNLERÇE İNSANI İŞKENÇELERDEN GEÇİRDİLER ( SOLÇULARI VE ÜLKÜÇÜLERİ AYRIMSIZ) AYRIÇA MEMLEKETİDE AMERİKAN EMPERYALİZMİNE SATTILAR MEMLEKETİDE EN AZ 20 SENE GERİYE ATTILAR NASIL SÜKÜNET NASIL VATAN SEVGİSİ BU
@suat.su Dediklerinin hepsi doğru FAKAAAAT o ortamı hazırlayan darbe için ortamın olgunlaşmasını bekleyen (kendi ifadesidir)hatta hızlandırmak için çaba sarfeden de bizatihi kendileridir. Bunu da belirtmek gerektir.
spora siyaset sokup çakallık yapmayın bu kulubün milyonlarca taraftarı var hepsinin sagcı veya solcu olmasımı lazım.
Takım
O
Av
P
Geri Dön