SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI: 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan kim oldu, İsmail Balaban mı, Yusuf Can Zeybek mi?

Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı bugün gerçekleştirilen final güreşi ile belli oldu. 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek kozlarını paylaştı. Birçok kişi "662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan kim oldu?" sorusunun yanıtını öğrenmek için internette araştırma yapıyor. Peki, 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan kim oldu? İşte detaylar

TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI: 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan kim oldu, İsmail Balaban mı, Yusuf Can Zeybek mi?

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan belli oldu. 7 Temmuz'da başlayan organizasyon bugün sona erdi ve başpehlivan 1 milyon TL’nin sahibi oldu. 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek karşılaştı. 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanın kim olduğu merak konusu oldu. 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan belli oldu. Ayrıntılar haberimizde...

KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVAN KİM OLDU?

Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı için final güreşi saat 17.30'da başladı.

İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek karşılaştı. 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı İsmail Balaban ile kıyasıya mücadele eden Yusuf Can Zeybek oldu.

Başpehlivan Yusuf Can Zeybek de İsmail Balaban gibi Antalyalıdır.

YUSUF CAN ZYBEK KİMDİR?

Yusuf Can Zeybek 1994 yılında Antalya'da dünyaya geldi. 2013 yılında Azerbaycan'da gerçekleştirilen uluslararası turnuvada şampiyon olmuştu. 2013 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Uluslararası Azerbaycan Baku Gençler Serbest Güreş Turnuvası’nda Türk Milli Takımı formasını giyen Antalya Büyükşehir Belediyespor Güreşçisi Yusuf Can Zeybek, 96 kiloda şampiyon oldu. Bulgaristan’ın Varna kentinde de şampiyon oldu. 2021 yılında başpehlivanlığa yükseldi. Aynı sene Kurtdereli Yağlı Güreşlerinde ve Elmalı Yağlı Güreşlerinde 2. olarak ilk kez başpehlivan olarak kürsüye çıktı. Başpehlivanlıkta ilk senesi olan 2021'de toplam 18 güreşe katılarak 2 ikincilik ile tamamladı.

2022 yılında yapılan 23. Kumluca Yağlı Güreşlerinde, 4. Finike Yağlı Güreşlerinde, 24. Feslikan Yağlı Güreşlerinde, 62. Kurtdereli Yağlı Güreşlerinde[4] ve 48. Taşköprü Yağlı Güreşleri'nde şampiyon oldu.

Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler